Latvijā parādījušies pīpējamie vitamīni; kas tas ir?

tautaruna.lv 21.novembris 2020, 15:42
 
Ekrānšāviņš no video
Pavisam nesen interneta plašumos parādījies jauns produkts “smoking vitamins” jeb latviski – pīpējamie vitamīni. Produkts darbojoties līdzīgi kā elektroniskā cigarete, tomēr atšķirībā no citiem tas nesaturot atkarību izraisošas vielas, vēsta raidījums "Bez Tabu".
Lai gan produkts jau ir sasniedzis pasaules tirgu, Latvijā cilvēkiem tas ir kas jauns. Lielākoties, šādi pīpējot, ir iespējams uzņemt tieši B12 grupas vitamīnu un melatonīnu, kas ļauj vieglāk iemigt. Tomēr - cik tas ir draudzīgs veselībai?

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra narkoloģe Inga Landsmane apgalvo, ka produkts vairāk ir piemērots konkrētām patērētāju grupām, piemēram, vegāniem, kuriem ir nepieciešama speciāla papildu vitamīnu uzņemšana. Arī jauniešiem tas varētu būt saistošs, tomēr pirms izmantošanas gan vajadzētu iepazīties ar lietošanas instrukciju, lai negadītos pārdozēšanas riski.

Uzņēmuma “Vitapen” pārstāvis visai pārliecināti apgalvo, ka tā esot lieliska iespēja, kā savā organismā uzņemt vitamīnus. Viņš skaidro, ka produkts ir veselīga alternatīva smēķētājiem. Process ir līdzīgs kā smēķēšana, tādā veidā ir iespējams uzņemt dažādus vitamīnus.

Lai gan šķietami ir atrasts daudz interesantāks veids kā uzņemt vitamīnus, tomēr speciālisti uzskata, kas tas ir tikai mārketinga triks!

"Ažiotāža ir uz pārdošanas mērķi vērsta! Cilvēkiem jāsaprot, ja ir kāda vitamīna trūkums, tad vispirms tas ir jāpierāda. Šādi vitamīnu trūkumi nemaz nav tik viegli iespējami. Ja vien pacientam nav specifiskas slimības, nav kādu iemeslu dēļ trūcīgs uzturs, tad vitamīnu deficītā iedzīvoties nemaz tik viegli nevar. Trūkstošos vitamīnus var uzņemt ar pareizu uzturu," skaidro pneimonoloģe Madara Tirzīte

Pīpējamie vitamīni vēl nav plaši izpētīti, pagaidām nav bijis pētījums, kas pierādītu to labvēlīgo ietekmi! Taču ir novērotas dažādas negatīvas sekas. Ārsts skaidro, ka jebkura veipojama substance neesot organismam laba, jo vielas tiekot karsētas, kas varot radīt plaušu bojājumus.

Avots

Komentē 2

 
Anonīms
 

njā...ta tik indējaties nost

23.novembris 2020, 16:27 Atbildēt
Fra

ka tad, kā tad, paprasīs tagad tiem mazajiem pīpmaņiem, kas A.Čaka ielas sētā katru dienu smēķē uz riņķi, kāpēc viņi te smēķē, bet šie atbildēs: "Nē, onkulīt, mēs šeit vitamīnus pīpējam". MURGI! Kāpēc jāpīpē vitamīni, ja tiem jānonāk caur muti, kopā ar ēdienu vai pirms tā tavā vēderā?

23.novembris 2020, 20:12 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:55

Jaunākās diskusijas