Emanuels Makrons publicē ierakstu latviešu valodā

Viktorija Gabrjuna 30.sep
 
Dmitrijs Suļžics/F64 Photo Agency
Kā zināms, Latvijā ieradies Francijas prezidents Emanuels Makrons ar kundzi Bridžitu. Sociālajā vietnē Facebook Makrons neslēpis prieku par iespēju būt Latvijā.

Makrons publicējis ierakstu latviešu valodā, kurā pauž pateicību par laipno uzņemšanu.

"Esmu ļoti priecīgs šodien būt Latvijā. Paldies Jums par laipno uzņemšanu," vēstīts Makrona ierakstā.

Tikmēr Latvijas iedzīvotāji neslēpuši savu laipnību komentāros, rakstot paldies vārdus arī Makronam.

"Un mēs ļoti priecājamies, ka esat šodien ciemos pie mums! Vive la France!" teikts vienā no komentāriem.

Kā vēstījām, oficiālā vizītē otrdien Latvijā ieradās Francijas prezidents Emanuels Makrons ar kundzi Brižitu Makronu.

Pirmajā vizītes dienā Makronam bija tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu Rīgas pilī, kur abas puses pārrunāja reģiona drošības jautājumus, tai skaitā attiecības ar Krieviju un Baltkrieviju. Tāpat prezidenti runāja par Eiropas Savienības nākotni un Eiropas Zaļo kursu, tika diskutēts par demokrātijas attīstību un sabiedrības iesaisti demokrātijas procesos.

Savukārt vizītes otrajā dienā plānā ir Francijas prezidenta tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Pēc tam Makrons apmeklēs Latvijas Okupācijas muzeju, kam sekos svinīgā ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa.

Turpinājumā Francijas prezidents dosies pastaigā pa Vecrīgu, pēc kā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā paredzēta apaļā galda diskusija par demokrātiju digitālajā laikmetā.

Diskusijā piedalīsies Levits, Makrons, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts, fonda atvērtai sabiedrībai "Dots" izpilddirektore un sarunu festivāla "Lampa" direktore Ieva Morica, domnīcas "Sabiedriskās politikas centrs Providus" direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka un Latvijas ANO Jauniešu delegāte Natālija Knipše.

Vizītes noslēgumā Francijas prezidents ar kundzi dāvinās grāmatu Tautas grāmatu plauktam.

Komentē 6

 
Anonīms
 

Kad izlasīju, kas piedalīsies diskusijā ar Makronu, tad palika viss skaidrs. :) Viss Sorosa Latvijas krējums.

30.septembris Atbildēt

Ja pareizi atceros no gramatikas, tad "jums" ar lielo sākuma burtu rakstāms tikai uzrunājot konkrētu personu, daudzskaitlī jāraksta ar mazo burtu. To jau nu kāds varēja Makronam pateikt.

30.septembris Atbildēt

Man žēl šī cilvēka! Nav viegli ar tik vecu sievu! Tomēr jau viņa vecumā gribas pašam savi bērni! Kāpēc gan šī sieviete tā izposta šī jaunā, simpātiskā cilvēka dzīvi?!

30.septembris Atbildēt
Fra

viss, kas Makronu interesēja šajās dienās Baltijā,bija akcentēt it kā nepieciešamās attiecības ar Krieviju

1.oktobris Atbildēt

Pēc Lielbritānijas aiziešanas no ES kā Francijai tā Vācijai būs lielāka loma visā notiekošajā mūsu ES. Līdz ar to Francijas prezidenta E. Makrona vizīti Latvijā nevajadzētu novērtēt par zemu. Un kritizēt viņu par vienu vai otru viņa izteikto viedokli jau nu nemaz :)

1.oktobris Atbildēt
Fra

Nevajag murgot un skatīties miglā. Francijai nekad nav interesējušas pārējo ES valstu domas un viedokļi. Vācija vēl kaut cik cenšās visu intereses savilkt kopā. Bez tam Francija jau arvien biežāk sāk definēt sadarbību ar Krieviju, neskatoties uz tiem darbiem kurus Krievijas putinoīdi un kremlini paveic. Nu ir tai Bastīlijas galvu ciršanai kaut kāda saikne ar Oktobra revolūciju, nu ir... Francijas vadība, ja tāda būs, uzsāks ES lejupslīdi un Krievijai dos lielāku priekšroku nekā Baltijas valstīm.

1.oktobris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 4:04

Jaunākās diskusijas