Soctīklos sašutuma vētru rada audiofails ar Pavļuta un Cipules sarunu

tautaruna.lv 18.oktobris, 10:30
 
Kaspars Krafts/F64
Mikroblogošanas vietnē Twitter īstu "vētru" radījis publiskots audiofails ar veselības ministra Daniela Pavļuta un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktores Lienes Cipules sarunas fragmentu.

Publiskotajā audiofailā dzirdams, kā sanāksmes laikā starp D. Pavļutu un L. Cipuli izvēršas emocionāls dialogs par krīzes situāciju veselības aprūpē. Saruna tapusi neilgu laiku pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas 11. oktobrī.

TV3 raidījumam “900 sekundes” veselības ministrs komentēja notikušo.

"Šīs sarunas konteksts nekā veidā tur netiek izklāstīts. Tas bija pirms vairākām nedēļām, un tā bija plašāka sapulce ar klīnisko universitāšu slimnīcas pārstāvjiem un ministrijas vadību. Mēs runājām par to, ar kādiem pasākumiem virzīties uz priekšu. Nedēļu vēlāk, pēc kopīga lēmuma, vienojoties nozarē, ārkārtas situācija tika izsludināta. Pēc šīs sarunas arī tika izsludināts paaugstinātas gatavības stāvoklis. Mēs esam gājuši soli pa solim uz priekšu atbilstoši tam, kā situācija pieprasa," norāda ministrs.

Veselības ministrs arī atvainojās kolēģiem par vārdiem, kas reizēm var izskanēt, ņemot vērā, ka jau pusotru gadu darbs norisinās krīzes apstākļos.

Ar audio dalījušies daudzi soctīklu lietotāji, tostarp mediķi.

"Man tomēr liekas, ka nav glīti publicēt fragmentu no sarunas un nostādīt tā. Tas, kas šeit bija, izklausījās nesmuki, bet nedzirdot pilnu sarunu nu gan nevar spriest par to, kas bijis," norāda soctīklu lietotājs.

Tikmēr ārsts R. Fūrmanis komentārā norāda, ka šī saruna spilgti raksturo "to vājprātu, kas notiek VM gaiteņos".

"Neskaitot to stulbumu, kas sekoja, bija domu grauds, ka ''politiķi seko sabiedrības noskaņojumam'', kas diemžēl tā ir. Sabiedrība negrib stingrākus mērus un politiķi negrib tos arī ieviest, bet tā mēs nekur nenonāksim. Un gļēvulība diemžēl šodien ir LV politikas galv. vārds," pausts komentārā.

"Piekrītu. Taču taisnības labad jāpiebilst, ka viņa arī nemitīgi biedēja ar apokaliptiskiem scenārijiem jau pagājušajā gadā un arī ziemā. Kā redzams, tas nepiepildījās. Tādēļ es labprāt arī viņu neizceltu saulītē, lai arī šoreiz valdība tiešām ir pārāk atrauta no realitātes," norāda komentētājs pie publiskotā audioieraksta.

Jau vēstīts, ka saslimstības ar Covid-19 rādītāji Latvijā šonedēļ sasniedza jaunus rekordus - tika fiksēts lielākais vienā dienā atklāto Covid-19 gadījumu skaits, bet nedēļas nogalē slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits pirmo reizi kopš februāra pārsniedza 1000.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 36

 
Anonīms
 

Es gribētu dzirdēt/izlasīt skaidrojumus:

1. kā tas nākas, ka pagājušajā rudenī, kad nebija vakcinēto, maz bija izslimojušo, inficēto bija daudz mazāk???? šobrīd vakcinēti ir pāri par miljonu... vēl ~200 000 ir izslimojuši.. savi 200 000 - 300 000 ir aizbraukuši no Latvijas... vēl paliek bērni, kurus nevakcinē līdz 12 gadu vecumam, kas arī ir kādi 200 000... Kur rodas tie inficēto tūkstoši??? Ja Latvijā ir 1,8miljoni iedzīvotāju (oficiāli, bet te ir klāt arī tie, kas ilgstoši dzīvo ārvalstīs)... ???????

2.pagājušajā ziemā slimnīcās bija ap 1500 slimnieku maksimumā.. pēc tam daudzi miljoni tika novirzīti slimnīcu kapacitātes palielināšanai.. bet šobrīd pie 1000 Covid slimniekiem slimnīcā viss ir pārpildīts????? Kur palika tās jaunās gultas vietas par daudziem miljoniem?????? un vai arī bijušās 500 nolikvidēja????

18.oktobris, 11:24 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

Patiesi, jautājumi vietā. Tikai kurš tad mums atbildi dos, pašreizējā haosā atbildi nav kam prasīr

18.oktobris, 17:20 Atbildēt

Tas saucas Covid-bizness. Poskatieties Kaspara laša Yotube ievietoto video: youtu.be/owyUzRWHM5E

18.oktobris, 17:26 Atbildēt

Pirms gada operatīvi tika ieviesti daudz lielāki ierobežojumi un to izpilde tika stingri kontrolēta no policijas puses un tas mūs pasargāja no smagas krīzes. Jāņem vērā arī, ka pašlaik ir Covid 19 Delta variants, kas ir daudz lipīgāks. Šoruden politiķi sāka izdabāt tiem, kas gāja demonstrācijās ar prasību neieviest nekādus ierobežojumus, patiešām rīkojās gļēvi un cieš tagad apzinīgā iedzīvotāju daļa. Slimnīcu gultu skaita palielināšana neko neatrisina. Nevar bezgalīgi aizlaist saslimšanu ar tūkstošiem gultu vietām angāros un jaunizveidotos lauku hospitāļos, ja nav tik daudz ātrās palīdzības ekipāžu un medicīniskā personāla, kas slimniekus ārstē. Un tajā pašā laikā jāapstādina palīdzības sniegšana pārējiem akūtiem slimniekiem, jo nav nemaz tik daudz ārstu un māsu, kas to visu spēj darīt. Tad jau pirms gadiem desmit būtu bijis attiecīgi jāpalielina studējošo skaits medicīnas izglītības iestādēs. Vienīgais risinājums ir apturēt infekcijas izplatību un tas ir vislielākā mērā atkarīgs no iedzīvotāju kopīgas apzinīgas uzvedības, ievērojot visus Covid ierobežošanas noteikumus un vakcinējoties, jo vakcinētie tomēr saslimst mazāk. Nav varonība neko neievērot un zākāt valdību, palielinot nodokļu slogu saviem bērniem ar papidus gultu ideju.

18.oktobris, 20:49 Atbildēt
Anna > bad.oo

Vai Kaspars Lasis ir kārtējais dezinformators un melis. Nav laika skatīties muļķības.

18.oktobris, 20:51 Atbildēt
Jelena Sergejeva > anna.5fb6e52362bae

Par nodokļiem, Jūs gan sasmīdinājāt.

18.oktobris, 23:00 Atbildēt

Inga G Pirms komentējiet kaut kādus skaitļus lūdzu pārbaudiet tos.

Vakcinēti nav ne tuvu miljonam covid19.gov.lv/covid-19/covi...jas-statistika

Un tā rodas visa šī dezinformācija, viena tante teica miljons, tad jau jāraksta tālāk, nemaz nepārbaudot to patiesumu.

19.oktobris, 11:58 Atbildēt
Normunds Ķiģelis > anna.5fb6e52362bae

Nē , nē , skaties vien tālāk Panorāmu , pavļiku un palīgskolas absolventu kariņu.

19.oktobris, 22:30 Atbildēt
Broņislava Dzene > anna.5fb6e52362bae

ANNA, ja nesaskati vai negribi paust īsto izplatības iemeslu, tad vispār nevajag rakstīt neko, bet tikai maldināt lasītāju.

īstais iemesls ir tas, ka vakcinētiem tika dota brīva pārvietošanās jebkurā virzienā visā pasaulē un kopā iešana pilnīgi bez jebkādiem piesardzības elementiem. Nu tad brauca, gāja un čupojās, viens otru aplipināja, pēc tam arī nevakcinētos aplaida. Atgriežoties no ārzemju izklaidēm ieveda mutantu ( kur tad viņš uzradās, no kurienes)/, ja netika ievests un šodienas aina to spilgti parāda. Pāti zini, ka slimo un izplata arī vakcinētie, bet nevakcinētie, ( resp.veselie) nevar nevienu inficēt, tāds fenomens nekad nav bijis un nav iespējams. Tava tukšā muldēsana neko nedot, tikai atļauj spriest par tavām kompetencēm.

21.oktobris, 12:06 Atbildēt

Negribu tērēt laiku pētot visādus viģikus, jo nekāda skaidrība tāpat nebūs. Jo vairāk vakcinējas, jo vairāk slimo, vismaz pēc oficiālajiem datiem..

18.oktobris, 11:33 Atbildēt

Poskatieties Kaspara laša Yotube ievietoto video: youtu.be/owyUzRWHM5E

18.oktobris, 17:27 Atbildēt

Uzmanības novēršana. Pilnīgi nesvarīgi.

18.oktobris, 11:44 Atbildēt

Bļē. Manis pēc, lai viņi kaut rīklē viens otram kož. :)

18.oktobris, 11:55 Atbildēt

Diagnoze - idiots ir obligāta prasība, lai kļūtu par ministru?

18.oktobris, 13:43 Atbildēt

Laikam jā. Iedomājaties Mārci, par jebkuru ministru.

18.oktobris, 14:22 Atbildēt
Roberts Cipulis > jelna.sergejeja

Turpmāk kad kad redzēšu to idiotu pipļuku domāšu ka tas ir mārcis un otrādi.

18.oktobris, 16:39 Atbildēt

Ja Tu neesi idiots, bet tava diagnoze ir gudrais, kādēļ neesi valsts vadībā. Laikam tomēr izglītības un saprašanas par maz. Vienīgi, cerams, apsaukāšanās atrisinās visas problēmas.

18.oktobris, 20:55 Atbildēt
Marcis > jelna.sergejeja

Ej dirst neta idiote un neta idiots Roberts Cipulis ar saviem debiliem neta murgiem un Annai ir 100% taisnibas par neta idiotiem.

19.oktobris, 8:56 Atbildēt
Jelena Sergejeva > marcis

Tas bija par tevi idiņ.

19.oktobris, 11:37 Atbildēt

Domāju ka - džentlmenim konkretizēt jautājumu vajadzētu ignorējot psihoemocionālo fonu. Ja ministrs būtu iecietīgāks un piesardzīgāks varbūt viņa biežāk ieklausītos viņa pretinieki vienā otrā jomā...

No otras puses - sabiedrības aizvien rūgstošā neapmierinātība ir noteikti viens no iemesliem kas bremzē vakcinēšanos - tātad, joprojām palielinot slodzi ārstniecības iestādēm jo pandēmija turpina izplatīties un ziema vēl tikai priekšā. Tāpat kā medicīnas presonāla pārorientēšana uz konkrēto kritisko segmentu neatceļ citas visai nopietnas, tostarp nāvīgas slimības valsts iedzīvotāju vidū.

18.oktobris, 16:52 Atbildēt

Pamatā jums piekrītu. Vienīgi rūgstošā neapmierinātība pamatojas uz tā paša psihoemocionālā fona, kad sabiedrība neieklaucās ārstos speciālistos un zinātniekos, bet uzsūc visādas tenkas no dezinformatoriem.

18.oktobris, 21:00 Atbildēt

To jau varēja saprast ka tiek lobētas kādu intereses. Kur jeņķis-tur mēsli!

18.oktobris, 17:36 Atbildēt
18.oktobris, 17:37 Atbildēt

Pat te ir cītīgi centieni izplatīt cilvēku veselībai naidīgu dezinformāciju un uzreiz atrodas kas to skatās. Nožēlojami.

18.oktobris, 21:02 Atbildēt
Jelena Sergejeva > anna.5fb6e52362bae

Varbūt ir laiks noņemt klapes no acīm, un paskatīties no cita rakursa?

18.oktobris, 23:03 Atbildēt

Ar tādiem lēmumiem, nav brīnums, ka mēs saslimstības tempa ziņā, esam pirmajā vietā pasaulē. Nākošās virsotnes, kas jāsasniedz, mirstības tempa ziņā ieņemt pirmo vietu. Ar visām pārējām lietām, mēs esam eiropas pakaļā.

18.oktobris, 18:11 Atbildēt

Pavļika stils - nevis sarunāties, bet blefot un būt nekaunīgam ar glumām atrunām. Tipisks "līdējs"

18.oktobris, 18:46 Atbildēt

tas pretigais pavluts tik spej kaytkadu biroju uzsist ar trali vali vaditaju , bet arstos vispar neklausas klauns -pianists

18.oktobris, 21:12 Atbildēt
Fra

Cipule vaimanā jau divus gadus, taču viņai it kā būtu jādomā tieši par strādāšanu nevis "klukstēšanu".

18.oktobris, 22:19 Atbildēt

Tāpēc ka vakcinētyie vairāk slimo,bet statistika to neuzrada////

19.oktobris, 0:06 Atbildēt

Izskatās, ka Cioule grib iedarbināt Krīzes situācijas centru, kurš sen gatavojies un strādā, un grib strādāt, tāpēc Cipule tik stingri par to saka, vina grib iedarbināt mašinērinu ar cilvēku šķirošanu un citu.. Te nav saprotams kurš kuru vada, bet cilvēku škirošanas Qr kodu sistēmas mašinērija izveidota, tāpēc viņiem vajag to palaist gaisā, un pateikt Latvija ir pirmā vietā ar cilvēku škirošanu, kā FAŠISMA laikā!

19.oktobris, 7:20 Atbildēt

Gribu uz Sibīriju tur brīvība mežā sēnes zivis upē nav šo idiotu vakcīna samagons un veči arko pa dušam var parunāt

19.oktobris, 8:02 Atbildēt

Visi nogrimuši noziedzīgā politiskā sistēmā, kad valsti sen jau nevada saimnieciski ekonomiski un ar atbildību, bet varas krēslus ar noziedzīgām manipulācijas metodēm pārņēmuši grupējumi. Neprofesionāli (bet toties varaskāri) zaglīgi "mutes bajāri" pārņēmuši nozares, kurām viņus pat tuvumā laist nedrīkstētu! Un vēl nebeidz dibināt šīs noziedzīgās partijas un šķelt tautu! Vai nepietiks? Pat aitas briesmās apvienojas un vilki var izķert tikai pa vienai!

19.oktobris, 10:10 Atbildēt

Vispirms vajaga saprast,ka tā nauda ko deva bija samaksa par to lai valdība piedabū 80% tautu vakcinēties.Tatad,naudu paņēma sapirka ipašumus par miljoniem,bet vakcinācija nenotiek.Tagad veči kas deva naudu un valda par Latviju un pasauli prasa kur ir tie 80% vakcinētie.Nu nav un ko darīt? Tad mēs redzam tagat ko dara lai panāktu vakcināciju 80%. Tak bērnam tas saprotams ka visam tam ir naudas nozīme.

19.oktobris, 12:09 Atbildēt

pianists pareizi saka ko es varu atbildet uz so jautajumu jo neko nesajedzu no medicinas varu klavieres uzspelet

22.oktobris, 22:43 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:40

Jaunākās diskusijas