"Kaut kāda bērnu diskriminācija!"; vakcinēti vecāki saskārušies ar nepatīkamu situāciju

tautaruna.lv 2.augusts, 13:12
 
f64.lv, Dmitrijs Suļžics
Vecāki, kas saņēmuši pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 un audzina bērnus, kas jaunāki par 12 gadiem, saskārušies ar nepatīkamu situāciju. Vēloties izmantot vakcinēto priekšrocības, piemēram, apmeklējot kādu sen gaidītu koncertu vai pasākumu, izrādās, ka bērnus gribot negribot jāatstāj mājās, vēsta raidījums "Bez Tabu".

"Kāda jēga bija vakcinēties? Tāpat jāsēž mājās. Man ir trīs bērni un nevienu vakcinēt nevaru, jo visi ir jaunāki par 12 gadiem! Kaut kāda bērnu diskriminācija!" - vecāku pausto citē "Bez Tabu".

Šobrīd nav sniegtas rekomendācijas vakcinēt bērnus, kas jaunāki par 12 gadiem, un nav zināms, kad tas varētu mainīties, taču vairumā koncertu ieeja ļauta vien vakcinētajiem vai vīrusu pārslimojušajiem. Jā, šie noteikumi attiecas arī uz bērniem līdz 12 gadu vecumam. Turklāt arī uz zīdaiņiem bērnu ratiņos, kas nozīmē, ka vecākiem jāmeklē auklīte, lai apmeklētu kādu pasākumu.

Mūsu ģimene piesargājās. Visi savakcinējušies, izņemot bērnu. Tagad atšķirībā no tiem, kuri slimojuši, nevaram uz kultūras pasākumu kopā ar bērnu aiziet. Kādu vēstījumu tas sevī nes? Apzināti inficēt bērnu ar Covid-19? Stulbums kaut kāds vispār.

Arī ilggadējais producents Sandis Mohovikovs nenoliedz, ka vakcinētie vecāki pauduši neizpratni par šā brīža situāciju - paši drīkst apmeklēt izklaides pasākumus, bet atvases jāatstāj mājās.

"Mēs kā pasākumu rīkotāji esam atkarīgi no Ministru kabineta noteikumiem. Skatītājiem jāsaprot, ka tie nav mākslinieku izdomāti noteikumi," norāda Mohovikovs.

Pasākumu organizatori drīkst rīkot divu veidu pasākumus - tikai vakcinētajiem un vīrusu pārslimojušiem cilvēkiem vai ļaut pasākumā piedalīties ar negatīvu Covid-19 testu, tas nozīmē, ka iespējas būtu ikvienam, tomēr otrs variants paredz zināmus izaicinājumus tieši pasākuma rīkošanā. Organizatoriem jānodrošina atsevišķas sēdvietas, labierīcības, ieeja. Nereti vietas, kur plānots pasākumus rīkot nav atbilstošas, lai spētu ievērot visus noteikumus.

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka arī bērni saslimst ar Covid-19 un pārnēsā vīrusu. Mazam bērnam var nebūt izteiktu simptomu, taču viņš var inficēt citus pasākuma apmeklētājus, tāpēc šobrīd pastāv minētā kārtība.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 23

 
Anonīms
 
Dzēsts lietotājs

Pilnīgi pareizi, jāvakcinē ir zīdaiņi,kurmji,suņi,kaķi,pederasti,vārnas,kraukļi,lapsas,sliekas un visas bites.Kāpēc uztraucas,ka ....Manam bērnam var nebūt izteiktu simtomu,taču viņš var inficēt citus pasākuma apmeklētājus !! Bet pasākumus tak apmeklēt var tikai vakcinētie? Viņiem tak tā super imunitāte.Vispār fišku rubī savos murga melos.?

2.augusts, 14:02 Atbildēt

Tev debilam dalbajobam nekad pat vakcina pret trakumsergu nepalidzes

2.augusts, 14:53 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > marcis

bibi nori ?

2.augusts, 16:54 Atbildēt

Drīz jau varēs novakcinēt arī bērnus. Tad varēsiet laimīgi skriet uz koncertiem.

2.augusts, 15:44 Atbildēt

Tā tiem naivuļiem arī vajag! :)

2.augusts, 17:28 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

būs no tromba ratiņkrēsli,toties ari būs kovidsertifikāti,bet tas nozīmē varēs ēst bulciņas kafejnīcās un aiziet (precīzāk aizbraukt) uz kādu koncertu.

2.augusts, 19:00 Atbildēt

Lielākoties vakcinējas tieši dēļ plezīra, lai varētu izklaidēties un vazāties. Viņiem nospļauties gan par savu, vēl jo vairāk par citu veselību.

2.augusts, 20:40 Atbildēt
Mia

No kovida ir daudz lielaaks trombu risks nekaa no kovida vakciinaam. Protams, pastaav iespeeja kovidu nenokjert, ja seed skafandraa pagrabaa.

2.augusts, 22:16 Atbildēt

Pagrabā sēž tie, kuri pārmīzuši jēgu skrien pa galvu, pa kaklu durties.

2.augusts, 22:20 Atbildēt
Mia > jelena.sergejeva

Neviens jau neskrien vairs, taapeec lotoreja buus, ha ha

2.augusts, 22:26 Atbildēt

Krieviem ir tāds teiciens:metod prjaņika i knuta. Ar stibu nasanāca, tagad mēģinās ar prjaņiku.

3.augusts, 8:02 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > jelena.sergejeva

kā PSRS armijā..неумееш научим не хочеш заставим

3.augusts, 13:55 Atbildēt

Apmēram uz to pusi iet. Ja prjaņiks nelīdzēs, tad iespējams pagājušā gada iznākums. Katram gadījumam ziemas drēbes labāk tagad iegādāties. Trīsgalvju pūķis jau uz 100 % pārliecināts par nākamo vilni.

3.augusts, 14:21 Atbildēt
Marcis > jelena.sergejeva

Tev ari debilai neviena vakcina nepalidzes .

6.augusts, 13:26 Atbildēt

Labs. Sapotējās, lai ietu izklaidēties un, lai citiem bojātu pasākumus, vēl gribēja sīčus vazāt līdz. Bet interesanti, ka šo nekaitīgo poti nerekomendē bērniem. Un vēl interesantāk, ka tādu nāvējošu un ārkārtīgi bīstamu kaiti nepotētie bērni pārslimojot bez simptomiem.

2.augusts, 22:29 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

Man kaimiņš ar bij smagi slims ar bezsimtomu kovidu.2 nedēļas izolācijā grāba pagalmā lapas un skaldija malku, pagājušajā rudenī.Kad pajautāju par slimību,tad pirmais vārds par mediķiem bij....idioti!!!

3.augusts, 7:39 Atbildēt

ai, saulīt, delta variācija nāk, pēc epsilon, kurš it kā vēl infekciozāks par Deltu, utt, to variāciju daudz jau ir un vēl priekša un pakaļā cerams ka nebūs visiem jeb labāk dažiem

2.augusts, 23:16 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

Esot ari jau it sevišķi bīstamais Latgales lielo kļocku paveids.Trakoti bīstams.Slimajam milzīga apetīte un garšo Latgales šmakolka.Sievas šito slimību ārstē ar mīklas rulli pa galvu slimniekam.

3.augusts, 7:36 Atbildēt

Meli, radīti ar noteiktu mērķi. Ja vecāķi savā bezprātā atnākuši ar savu striķīti un grib vēl paraut līdzi bērnus.

6.augusts, 23:03 Atbildēt

Labs izskaidrojums.Tad kada,velna pec man butu javakcinrjas ka mani var aplipinat.Kamer tie idioti bus pie varas nekas nemainisies.Nezskapec citas valstis ar berniem var iet uz jebkadu pasakumu.Laikam tikai Latvija berni var saslimt ar kovitu.Nezskapec tauta slimo,bet auksa sedosie neslimo.Nezskapec neviens neuzdod nevienam tadu jautajumu.Un tas atiecas uz vissu ero savienibu.Tikai tauta slimo..................

8.augusts, 23:28 Atbildēt

Ja mazam bērnam var nebūt izteiktu simptomu, taču viņš var inficēt citus pasākuma apmeklētājus, bet potētie tak ar var slimot bez simptomiem un pārnēsāt vīrusu. Tad kur ir loģika?

9.augusts, 7:57 Atbildēt

...loģiku meklē tikai tie, kuri netic mūsu vadoņu gudrajām tēzēm, gaišajai nākotnei un informācijai ko mums visžēlīgi pasniedz... ar ticības lietām, tev mās, nav viss kārtībā... tā ir klaja zaimošana!!!...

9.augusts, 23:11 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 4:57

Jaunākās diskusijas