Maksā par siltumu, ko izlaiž pa logu; rīdzinieki sūdzas par karstumu dzīvokļos

tautaruna.lv 6.janvāris, 19:33
 
Kaspars Krafts/F64 Photo Agency
Raunas ielas iedzīvotājai Baibai šī apkures sezona nākusi ar negaidītiem pavērsieniem - dzīvoklī ir tik karsti, ka tajā esot grūti uzturēties, stāsta raidījums "Bez Tabu".

Rīdziniece regulāri vēdina dzīvokļa telpas un pat uzturas caurvējā. Citādāk gaiss kļūstot tik karsts, ka esot grūti elpot. Tas atkārtojies vairākas dienas un naktis pēc kārtas.

"Kad naktī pamodos, redzēju, ka dēls segu nospārdījis, viņš prasīja padzerties. Paskatījos termometrā, tas rādīja 27 grādus. Šāda situācija ir pirmo reizi. Tētis vairākas reizes zvanīja ”Rīgas namu pārvaldniekam”, taču nekas netiek darīts. Visu siltumu laižam ārā pa logu, taču par apkuri jāmaksā būs mums," raidījumam pauž Baiba.

Sieviete radiatorus apklāj ar biezām segām, tādējādi cenšoties slāpēt to izdalīto karstumu. Blakus dzīvojošais pensionāru pāris arī šoziem pārsteigti par karstumu dzīvoklī, uz brašo apkuri norāda arī trešā stāva iedzīvotājs.

"Mums ir 25 grādi. Mums ir maza istabiņa, ir ļoti karsti. Atbrauca arī mazbērni. Visu laiku ir atvērts logs. Gan dienā, gan naktī. Laižam siltumu ārā. Vienmēr radiatori knapi sildīja, tagad ir ļoti karsti. Arī āra gaisa temperatūra ir virs nulles," saka iedzīvotāja Lidija.

Nama apsaimniekotāja pārstāvis stāsta, ka nama iedzīvotāji var pieņemt lēmumu un noteikt, cik augstu temperatūru viņi dzīvokļos vēlas. Uzņēmums šajā apkures sezonā no nama iedzīvotājiem saņēmis sūdzības gan par aukstumu, gan karstumu. "Šajā mājā ir arī distancēti regulējams un pārbaudāms siltummezgls. Šobrīd nekāda veida novirzes no nepieciešamajiem parametriem nav konstatētas. Siltumuztvere cilvēkiem ir atšķirīga. Vidēji šajā īpašumā tiek nodrošināti 20 grādi. Ja ārā kļūst siltāks, siltummezgls dod mazāku siltuma padevi," norādā Krists Leiškalns, ”Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis.

Kā norāda iedzīvotāji, viņu dzīvokļos ir krietni augstāka temperatūra par 20 grādiem. Kā dienā, tā naktī. Šobrīd nama iedzīvotāji maksā par siltumu, kas tiek izlaists no dzīvokļiem.

Komentē 2

 
Anonīms
 

Bet bildē kaķim nemaz nav karsti, te kaut kas neklopē kopā ar rakstu.

7.janvāris, 9:43 Atbildēt

Kaut kāds tropiskais kaķis...

7.janvāris, 9:54 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 15:31

Jaunākās diskusijas