Auto apskatē bargi vērtē telefona statīvu un aromatizētāju pie vējstikla

tautaruna.lv 12.jūl
 
Dāvis Ūlands/F64 Photo Agency
Autovadītāja neizpratnē par pieredzi Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) tehniskajā stacijā Valmierā: tur automašīnas vējstiklam piestiprināts statīvs un spogulī iekārti gaisa aromatizētāji novērtēti kā būtiski trūkumi. Šāds komplekts novērtēts ar vērtējumu “2”, kas nozīmē, ka ar šādu vērtējumu tehnisko apskati iziet nevar, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Autovadītāja Ieva norāda, ka nekad iepriekš par ko šādu tehniskajā apskatē transportlīdzeklis nav izbrāķēts un uzskata šo par absurdu aizrādījumu.

"Līdz šai apskatei tas viss mašīnā arī bija, nekad nekas nav aizrādīts. Braucot telefonu neturu rokā, turu to speciālā turētājā, bet par to dabūju divnieku. Uz telefona turētāja iepakojuma arī rakstīts, ka paredzēts, ka var piestiprināt vējstiklam vai uz paneļa. Arī gaisa atsvaidzinātājus taču karina spogulī," raidījumam neizpratni skaidro Ieva.

Ievu arī mulsina konstatētā trūkuma apraksts izsniegtajā tehniskās apskates dokumentā: “Redzamības traucēkļi vējstikla laukumā, ko var notīrīt stikla tīrītāji.”

"Mēs transportlīdzekli redzam vienreiz gadā. Mēs aicinām automašīnas lietot tā, lai tas būtu droši. Ne vien dodoties uz tehnisko apskati, bet arī ikdienā. Ja redzamības zonā ir gan telefona turētājs, gan iespaidīga izmēra gaisa atsvaidzinātāji, tas ietekmē satiksmes drošību. Ar visu šo autovadītājs ceļu satiksmē nav uz 100 procentiem. Redzamībai traucē tas viss," situāciju skaidro CSDD pārstāve Ieva Bērziņa.

Drošas braukšanas skolas (DBS) eksperts Jānis Vanks arī uzskata, kā šāda priekšmetu buķete tieši šādā novietojumā traucē redzamībai satiksmē.

Likumsargi, apturot automašīnas uz ceļa, gan nepievērš uzmanību, vai un kas izvietots vējstikla zonā, stāsta Valsts policijas (VP) Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieka vietnieks Andris Locs.

Jāatzīmē gan, ka Ievas spēkratam tehniskajā apskatē konstatēja arī citus būtiskus trūkumus, kurus novērtēja ar vērtējumu “2” un kuru dēļ nevarēja sekmīgi iziet tehnisko apskati. CSDD pārstāve Ieva Bērziņa norāda, ka, ja autosalonā izvietotie redzamības traucēkļi būtu vienīgie trūkumi, visticamāk, apskates stacijas darbinieks būtu izteicis vien mutvārdu aizrādījumu.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Skuķēns pirkstus palocīja....

12.jūlijs Atbildēt

Nekas bargs, uz kopējā fona, tas nav, bargi būtu ja ieliktu 3. Bet tie salona smirdinātāji vispār ir pēdējie mēsli, mašīnu vajag mazgāt un nekāda smirdoņa tur nebūs.

12.jūlijs Atbildēt

Ja salona "smirdinataji" vien būtu piekarti, nebūtu problēmu. Tie pārējie karekļi biezā slānī aizsedz skatu uz labo pusi +telefona turētājs tik augstu. Kopumā tas ir bīstami. Vai tiešām tas viss nepieciešams tur un nekur citur karināt? Pareizs vērtējums csdd

13.jūlijs Atbildēt

Tajā CSDD visumā normāli džeki strādā un visu var sarunāt, bet gadās arī daži jobnutijie, kas domā, ka baigo varu saņēmuši un aizmirst, ka pēc darba pat baigākie čiekuri bieži pa muti noraujas. :)

12.jūlijs Atbildēt

Man traucē tehniskās apskates uzlīme.

13.jūlijs Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:09

Jaunākās diskusijas