"Skatījos ar asarām acīs"; sieviete par redzēto Rīgas zoodārzā

tautaruna.lv 17.aug 2018
 
F64
Kāda sieviete portālā "sūdzības.lv" Rīgas Zooloģiskajam dārzam pārmet nolaidīgu attieksmi pret dzīvniekiem.
Dzīvnieku tik ļoti žēl, manuprāt, viņi nav pelnījuši dzīvot šādos apstākļos.

Sieviete raksta, ka nesen kopā ar ģimeni bija devusies uz zoodārzu, taču tur redzētais nemaz neatsāja pozitīvas emocijas.

"Salīdzinot ar to, kāds tas bija kādus 5 gadus atpakaļ, pašreizējais stāvoklis vienkārši šokē!
Dzīvnieki dzīvo ļoti sliktos apstākļos, kuri nav piemēroti viņu eksistencei.
Lielakā daļa voljēru, tāpat kā paši dzīvnieki, ir nesakopti, netīri.
Aizejot uz zoodārzu, biju cerējusi saņemt pavisam citas emocijas (pozitīvas), bet tā vietā ar asarām acis staigāju pa zoodārzu. Dzīvnieku tik ļoti žēl, manuprāt, viņi nav pelnījuši dzīvot šādos apstākļos..
Tā ir vistiešākā smiešanās par dzīvniekiem!
Tad jau labāk vispār aizvērt ciet zoodārzu nevis mocīt dzīvniekus un bojāt viņiem dzīvi," uzskata sieviete.

Jāpiebilst, ka pirms vairākiem gadiem veiktā organizācijas “Born Free Foundation” pētījumā, kura mērķis bija noskaidrot EK direktīvas 1999/22 īstenošanas rezultātus, tika secināts, ka Latvijas zooloģiskajos dārzos, tostarp Rīgas zooloģiskajā dārzā, dzīvnieku turēšanas apstākļi lielā mērā neatbilst direktīvas prasībām. Direktīva paredz, ka zoodārziem jāpalielina loma bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas programmā un savvaļas dzīvnieku sugu saglabāšanā un aizsardzībā, kā arī jāuzlabo labturības standarti.

Avots

Komentē 5

 
Anonīms
 

piekritu,tiesi ta .Tas nav zoodarzs,bet spidzinatava,visiem.Kur paliek nauda?Tik daudz sanem dasnus darzenus,auglus no veikaliem.KO stiepj majas?Pietiekosi daudz vietas,nevar izbuvet ,lai butu normali apstakli dzivniekiem.Vini ir cietuma,vini mocas.Nost ar tadu zoodarzu.Berniem kuri redz sliktas emocijas,asaras acis.Jasauc paliga visi dienesti,jaraksta sudzibas.

17.augusts 2018 Atbildēt

Es arī nupat biju. Pilnīgas muļķības. Dzīvnieciņiem tiek būvētas jaunas mītnes,ar kurām nomainīs veco laiku dzelzs būrus. Prieks bija skatīties,kā Zoodārzs mainās. Smaka jau nu būs jebkurā gadījumā. Tā kā nesaprotu,ko jūs gaidāt. Ja gribat zaļu zāli voljēros,tad jābrauc uz Līgatni

17.augusts 2018 Atbildēt

Pedejas mulkibas....zoodarzu apmakleju biezi un neesmu redzejusi,ka dzivnieki dzivotu loti sliktos apstaklos,butu netiri voljeri un tt.Voljeri tiek tiriti,dzivnieki baroti,neviens netiek spidzinats,vai mocits...jauka vieta kur atpusties un gut pozitivas emocijas,ko sniedz dzivniecini.

17.augusts 2018 Atbildēt

Pilnīgi piekrītu abām dāmām..............

17.augusts 2018 Atbildēt

Protams,ka nevar pat salīdzināt kāds zoodārzs bija manā bēŗnībā un tagad.Agrāk viss tīrs,sakopts,puķes visur sastādītas,tagad dzīvnieki nekopti un baigā smaka.

17.augusts 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 22:16

Jaunākās diskusijas