"Diezgan absurda situācija"; Gobzema advokāts komentē politiķa aizturēšanu

tautaruna.lv 7.decembris 2021, 10:30
 
facebook.com / Ekrānuzņēmums
Zvērināts advokārs Jānis Dzanuškāns kanāla TV24 raidījumā "Preses klubs" komentējis Saeimas deputāta Alda Gobzema aizturēšanu.

J. Dzanuškāns apstiprina, ka pret politiķi ir iesākti divi administratīvie procesi - par pulcēšanās kārtības pārkāpšanu un par pretošanos policijai.

Advokāts šo situāciju nodēvējis par absurdu.

"Ja par pirmo jautājumu, es domāju, mēs tiksim galā ar juridiskiem līdzekļiem, pierādot to, ka Valsts policijai nav taisnība šīs situācijas vērtējumā, saistībā ar otro procesu ir pavisam kuriozi, jo šobrīd mēs zinām, ka Saeimas juridiskā biroja pārstāvis jau ir nokomentējis jautājumu par to, vai deputātu vispāt drīkst aizturēt, diezgan konkrēti pasakot, ka ne aizturēt, ne kādā konkrētā veidā ierobežot personas brīvību Valsts policijai nav tiesību bez Saeimas atļaujas, pat ja viņš pārkāpj likumu," norāda J. Dzanuškāns, atzīmējot, ka vienīgais izņēmums ir tad, ja deputāts tiek pārsteigts nozieguma izdarīšanas vietā.

Viņš atzīmē, ka konkrētajā gadījumā netiek runāts par noziegumu, bet "labākajā gadījumā par administratīvu pārkāpumu", kas policijai vēl ir jāpierāda.

"Savukārt jautājumā par aizturēšanu ir absolūti skaidrs, ka aizturēšana ir bijusi nelikumīga. Līdz ar to šobrīd ir jautājums par šo otru administratīvo procesu. Deputāts ir pretojies nelikumīgai aizturēšanai un viņam par to vēl ierosina administratīvo procesu," pauž A. Gobzema advokāts.

Jau ziņots, ka A. Gobzemu pirmdienas rītā policija aizturēja Tukumā, kur viņš ar savu kampaņas autobusu bija ieradies, lai sāktu reklamēto protesta akciju.

A. Gobzemu vēlāk atbrīvoja no policijas iecirkņa, un pret viņu sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi. Viens process sākts par nepakļaušanos amatpersonu likumīgajām prasībām un otrs - pēc likuma "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" pārkāpumiem.

Tāpat sākti vairāki administratīvo pārkāpumu procesi pret citiem nesankcionētās sapulces dalībniekiem, un tiks vērtēta arī pārējo sapulces dalībnieku atbildība.

Neskatoties uz notikumiem Tukumā, deputāts devās tālāk uz Talsiem, kur viņš iepriekš bija izsludinājis tikšanos ar iedzīvotājiem. Lai arī Talsos deputāta un viņu atbalstītāju aktivitātes tika uzmanītas, šajā pilsētā viņu neaizturēja.

Pirmdienas pēcpusdienā A. Gobzems ieradās Ventspilī, kur viņu policija atkal aizturēja.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā apliecināja, ka Ventspilī aizturēts protesta pasākuma organizators. Policijā pret viņu sākti divi administratīvā pārkāpumu procesi, proti, viens par nepakļaušanos amatpersonu likumīgajām prasībām un otrs - atbilstoši likumam "Par sapulcēm, gājieniem, piketiem".

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 27

 
Anonīms
 

Policistus viņu priekšniecība pametis zem tanka,un Gobzema advokāti nolsauks savu artavu no viņiem,tad šie paklausīgiem policisti ļoti labi sapratīs kam viņi kalpo.

7.decembris 2021, 10:48 Atbildēt

«Egils Levits ir kā spoža zvaigzne. Spīdums, kas šai zvaigznei piemīt, ceļas no dziļas inteliģences, no izcilas izpratnes par Latvijas vietu un lomu Eiropas un pasaules kontekstā. Latvijai ir ļoti nepieciešama zvaigzne, kas apspīd mūsu valsts tumšos beztiesiskos kaktus. Viņš spēj visus putnus, kam nošļukuši knābji, ar savu lielo ticību Latvijas valstij un latviešu nācijai atkalt celt spārnos».

/Māra Zālīte/

7.decembris 2021, 10:58 Atbildēt

kas tur absurds - policejiskā valstī atbilstosas procedūras. Ja šitam arī salauzīs kājas, tas , protams, sāpīgi. Bet ,biedri, paturēsim prātā - latviešiem izdevusies valsts, kādi tik mērkaķi tur neuzpeld.

7.decembris 2021, 11:06 Atbildēt

😂 par nelikumīgām darbībām ir jāatbild, diemžēl arī politiķiem ar narcisma pazīmēm.

7.decembris 2021, 11:52 Atbildēt
Gatis Grenovskis > m.r.te.bokta

Kas tev Mārīt ir,trešo poti aizliedza.Nav runa Par Gobzemu kā tādu,rīt tu nevarēsi rūtainas apakšbikses uzvikt,vai kādas tur velc.Vai tev divas rievas nav?Sāc domāt.

7.decembris 2021, 19:21 Atbildēt

Viens likums- viena taisnība visiem, tad jau šis lozungs ir aizvācams no Saeimas. Juristi varēs tagad paspīdēt ar retoriskām runām , paši labi apzinoties to demagoģisko raksturu.

7.decembris 2021, 11:12 Atbildēt

Vēl viena lieta kāpēc raujas par deputātiem. Pārkāp, un būs grūti sodīt. Vairs nav parasts cilvēks, "dievs".

7.decembris 2021, 11:13 Atbildēt

Tā varen interesanti sanāk. Ja deputāts vēlas tikties ar saviem vēlētājiem, tad šodien policija un izdotie valdības likumi to nepieļauj. Tad kādēļ tērēt nodokļu maksātāju naudu vēlēšanu organizēšanai, kad saikne ar deputātu un vēlētāju pamatīgi pārcirsta, pat publiskus jautājumus neuzdosi, cenzūra to nepieļauj. Toties lidmašīnās, noslēgtās telpās, pulcējies kamēr vietas pietiek un drīksti sēdēt stundām. Bet ārpus telpām tas vīruss laikam varen jiftīgs. Laikam varneši rīko sacensības vistulbāko likumu piemērošanas paņēmienos.

7.decembris 2021, 11:13 Atbildēt

Jurītim...ja tu vēl izprastu, kas ir epidemioloģijā situācija un sankcionēta sapulce, tad tavs komentārs būtu vietā. It ševišķi deputātam, kuram būtu jārāda piemērs tautai. Bet diemžēl šim deputātam ir citas prioritātes...

7.decembris 2021, 11:58 Atbildēt
Gatis Grenovskis > m.r.te.bokta

Mārīt ja slimi sēžam mājās.Ja stulbi tad saimā.,protams joks.Bet doma skaidra,sviests kam nevar tikt līdzi.

7.decembris 2021, 19:24 Atbildēt
Lauma > m.r.te.bokta

Mārīte, vai jau pieteicies pirmajā rindā uz ceturto deltas poti? Ak, jā, un omikronam būs vēl savas atsevišķās potes. Epidemioloģiskā situācija jau sen beigusies nemaz nesākusies, bet pošu iedarbība gan nebeigsies nekad.

7.decembris 2021, 21:05 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

"... nepakļaušanos amatpersonu likumīgajām prasībām" - vienkārši apbrīnojama policijas amatpersonu muļķība, tā arī neiemācīties savu likumdošanu.

7.decembris 2021, 11:17 Atbildēt

Tika arī pieķerts nozieguma vietā, rīkot masu nekārtības ar dezinformācijas izplatīšanu, ko pavada agresīvas uzvedības pamudinājumi un saukļi. Kaut gan īstā vieta, protams, būtu ārstēšanās psihologu vai psihiatru uzraudzībā no destruktīvas un agresīvas uzvedības, izplatot absurdu dezinformāciju, cenšoties psiholoģiski negatīvi ietekmēt citus cilvēkus, aicinot radīt valstī haosu un masu nekārtības, kas nodarītu kaitējumu gan cilvēku veselībai, gan ekonomikai un valsts drošībai. Ja nav attiecīgas likumdošanas par deputātu mandātu apturēšanu šādās situācijās, tad tādi būtu jārada.

7.decembris 2021, 11:45 Atbildēt

ANNA ! Ja kāds Latvijā ir noziedznieks , tad tas ir kariņš , kurš jau ar vecām jeņķu metodēm ir sarīdījis vakcinētos un pret OBLIGĀTO VAKCINĀCIJU esošos Latvijas iedzīvotājus . Es esmu vakcinēts ,bet es esmu PRET obligāto vakcinēšanos ,jo vakcinētie tāpat izplata , un pat vēl vairāk , nekā nevakcnētie , covid-19. Un vakcinētie arī mirst no covid-19. Tas pats attiecas uz svešas valsts armijas ievešanu Latvijā . Jo ir pieredze jau no K. Ulmaņa laikiem . Mums Latvijā ir ļoti melīga valdība ,jo vēl arvien nav attcēluši OIK un tāpēc novērš tautas uzmanību uz covid.

7.decembris 2021, 16:55 Atbildēt

Ceru,ka pienāks laiks,kad Tu sapratīsi,ka tas notiek tāpēc,ne lai radītu VALSTĪ Haosu,bet lai radīto novērstu. Kas attiecas uz Veselību neviens Dieviņš nepasargās no Potīšu blaknēm!!

7.decembris 2021, 19:56 Atbildēt

nekas, 13.decembrī ieskatīšos acīs defektīvās lezbietes padotajiem.

ps. ja šovakar 18:00 Gobzems nebūs Jelgavā, dzīvojamā masīvā RAF, pie jaunatvērtā veikala Lidl, tikties ar saviem vēlētājiem.

7.decembris 2021, 11:52 Atbildēt

Viņš to izprovocēja, lai nokļūtu uzmanības centrā.

7.decembris 2021, 12:05 Atbildēt

Bokta arī raksta,lai nokļūtu uzmanības centrā ar savu stulbumu!

7.decembris 2021, 12:24 Atbildēt

Mārīte ,tu esi ierēdnis?Ja jā tad varbūt paskaidrosi visu šo apsurdu,Un viss taps skaidrs ,Ja nē,dīvaini,ja tev vis skaidrs paskaidro man un tiem kas cenšas saprast kas notiek,,.

7.decembris 2021, 19:29 Atbildēt

Mārītei, acīmredzami, vakcīnas smadzeņu podā jau dara savus paredzētos darbus.

7.decembris 2021, 21:07 Atbildēt

Šī valdība ir diskreditējusi sevi, ar milzīgiem valsts ārējiem parādiem, ar ačgārniem valsts pārvaldes lēmumiem, ar visiem iespējamiem cilvēktiesību pārkāpumiem, ar valdības vienviedokļa melīgiem masu mēdijiem, ar policejisko visatļautību, kas vērsta uz sabiedrības neapmierinātības apspiešanu. Radītie sadzīves apstākļi cilvēkus dzen depersijā, bezcerībā, nabadzībā, parādos, slimībās, nāvē. Tāpēc , lai kas un kāds būtu Aldis Gobzems viņš iestājās pret šo kroplo valsts pārvaldi. Lai kādi būtu viņa politiskie ieceres plāni, šī ir vienīgā protesta iespēja apturēt valsts pārvaldes bardaku.

7.decembris 2021, 13:24 Atbildēt

Tieši tā, Eduard. Piekrītu par visiem 100%. Tālāk vairs nav kur. Latvija pirmā Eiropā izdeva likumu cilvēkus ar 15. novembri 2021. atlaist no darba bez QR koda, daudzus atlaida jau mēneša sākumā, ar 1.novembri. Tāda valdība vēl nebija pieredzēta šos 30 gadus.

7.decembris 2021, 13:57 Atbildēt

Turies, Aldi, bļē!

7.decembris 2021, 13:56 Atbildēt

Nav žēl musarokus nu nemaz! Skaidrs,ka priekšniecība jaunos muļķīšus palaida zem tanka aizturot deputātu un gan jau tas var beigties ar atlaišanu. Nekas, strādājot citur vismaz iemācīsies pielietot smadzenes,nevis tupi pildīt noziedzīgus rīkojumus.

7.decembris 2021, 14:04 Atbildēt

Policijai ir tiesības aizturēt personību, kura nepakļaujas tās prasībām, kaut vai dēļ tā, lai noskaidrotu tās identitāti (vai gara veselības stāvokli, bet varbūt arī dēļ tā, vai nav lietojis kādas aizliegtas apreibinošās vielas, kas izsauc agresīvu, neadekvātu un sabiedrības kārtību apdraudošu uzvedību). Nu, un, noņemot pirksta nospiedumus un DNS analīzes, atklājās, ka tas ir deputāts.. Gobzems... Tātad viss skaidrs! / a'vien vārd' sakot, tikpat aprobežoti formāli kā Gobzems mēdz pieiet jurisprudencei pēc viņa to sašupojušos prātiņ', likumsargi, kam tas viss vienubrīd ir piegriezies, var izlemt atdarīt ar to pašu

7.decembris 2021, 22:02 Atbildēt

juristam jau nu gan vajadzētu zināt kas ir aizturēšana, arestēšana, apcietināšana

7.decembris 2021, 23:18 Atbildēt

Tam idiotam jāiet cietumā....

11.decembris 2021, 12:12 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:06

Jaunākās diskusijas