Neiedomājami skati! Šoferi ziemā pārvietojas pat ar šādām riepām

Rita Lazda 3.dec 2019
 
Aivars Ķesteris/ F64 Photo Agency
Lai gan kopš 1.decembra automašīnām Latvijā obligāti jābūt aprīkotām ar ziemas riepām, joprojām ir autovadītāji, kuri atļaujas braukt ar auto, kuriem vēl uzliktas vasaras riepas. Tāpat dažiem šoferiem šķiet, ka ir normāli pārvietoties ar auto, kura riepas ir nepieņemamā stāvoklī.
Kā liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) publicētā informācija, tad vakar transportlīdzekļu pārbaudēs Daugavpilī apturēti vairāki auto ar vasaras riepām, savukārt citiem spēkratiem bija neatbilstošs riepu protektors. "Šoferi, padomājiet, vai ir vērts riskēt ar savu un līdzcilvēku dzīvībām," skarbi izsakās eksperti.

Atgādinām, ka līdz 2020.gada 1.martam visiem automobiļiem vai autobusiem, kura pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. Ziemas riepām minimālais protektora dziļums var būt četri milimetri. Šo noteikumu neievērošanas gadījumā ir paredzēts sods 30 eiro apmērā.

Policija vērš uzmanību, ka ziemas periodā braukšana bez laika apstākļiem piemērotām riepām ir bīstama, jo aukstajā laikā uz ceļiem veidojas ledus, kas samazina riepu saķeri ar ceļa virsmu, kā rezultātā var sākties slīdēšana. Ziemas riepas nodrošina, lai šī saķere ar brauktuves virsmu būtu pēc iespējas labāka.

Tāpat svarīgi ievērot, ka ziemas periodā jāizvēlas laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums, kā arī autovadītājiem jāizvairās no strauju manevru veikšanas.

Komentē

 
Anonīms
 
Nav pievienotu komentāru. Esi pirmais!
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 3:11

Jaunākās diskusijas