Brīvības pieminekļa pakāji apsēdušas žurkas

tautaruna.lv 14.novembris 2019, 14:52
 
Ekrānuzņēmums no video/Bez Tabu
Aculiecinieki pamanījuši desmitiem žurku, kas skraida netālu no Brīvības pieminekļa un cilvēku klātbūtnē izturas pārsteidzoši droši, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Atklājies, ka grauzēji ieperinājušies daudzos Bastejkalna krūmos. Tie garāmgājēju acīm redzami arī dienas laikā, kad žurkas parkā skraida. Iedzīvotāji ir samulsuši, kad viņiem norāda uz žurku klātbūtni, taču lielākoties neizsaka pretenzijas par grauzēju klātbūtni pilsētas centrā.

Iepriekšējā deratizācija Bastejkalnā veikta septembrī. ”Dārzi un parki” Rīdzenes iecirkņa vadītājs Andis Gremze, kurš nozarē strādā jau 26. gadu, norāda, ka grauzēji Rīgas centrā bijuši vienmēr un šobrīd situācija nebūt nav kritiska. "Ja šeit būtu kamera, ar ko būtu iespējams redzēt metra dziļumā zem zemes, viss būtu vienos tīklos. Žurkas ir visur. Tas nav nekas daudz. Rudenī tās meklē mājvietu ziemai, gatavo barību. Ja žurkas sāks traucēt mūsu darbiniekiem, mums ir līgums par indes izvietošanu," norāda Gremze.


Rīgas domes Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe atklāj, ka pilsēta neveic deratizāciju. Tas jāveic namu apsaimniekotājiem un teritoriju uzturētājiem. Noskatoties uzņemto video, priekšniece nav izbrīnīta par grauzēju aktivitāti Brīvības pieminekļa pakājē. ”Esmu pati Daugavmalā redzējusi žurkas. Esmu dzirdējusi no darbiniekiem, ka Daugavmalā ir kāda tantiņa, kas žurkas piebaro,” norāda Piņķe.

Viens no paņēmieniem, kā cīnīties ar žurku izplatību, samazināt tām pieejamo barības daudzumu.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 3

 
Anonīms
 

Un kur tad tie žurku iznīcinātāji no programmas "sterilizē un atlaid"??? Mums tak te visu laiku presē smadzenes par to, cik tā klaiņojošo kaķu populācija ir nepieciešama grauzēju apkarošanai, tāpēc nekādā gadījumā nav iznīcnāma. Tikai realitāte ir tāda, ka tie kaķi draudzīgi barojas no tām pašām miskastēm, no kurām barojas arī žurkas.

14.novembris 2019, 23:17 Atbildēt

Tā ir nepārprotama zīme , ka šīs valsteles stundas ir skaitītas .

16.novembris 2019, 21:59 Atbildēt

Valsts grimst dibenā

17.novembris 2019, 13:15 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:04

Jaunākās diskusijas