Iedzīvotājs par novēroto laukos: Tas tagad daļai ir modē - būt par ubagu

tautaruna.lv 21.apr
 
Pixabay
Māris sociālajā tīklā Facebook dalījies, kā pats saka, "nepopulāru" viedokli par cilvēku vēlmi strādāt laukos.

"Zinu, ka riskēju būt nepopulārs, bet aizdomājos pēc kārtējā žēlabu uzsaukuma.

Pieaudzis vīrietis publiski diedelē ledusskapi un, ja var, lai piemet televizoru. Ar darbu viņa miestā esot slikti. Vai to var saukt par ģimenes apgādnieku?

Tas tagad daļai ir modē - būt par ubagu, kam neesot naudas pat lietotai tehnikai. Tajā miestā zemnieku saimniecība piedāvā darbu traktoristam par 1000 eiro, gaterī par 800-1000 eiro. Labi, tā nav bagātnieka alga, bet nav arī nabaga graši. Bet lūdzējs sev profilā lepni ierakstījis - vīrietis. Es saprotu, ka notiek nelaimes, ugunsgrēki, smagas slimības, kad vajag pastiept roku un attaisīt maku. Bet šajos gadījumos man pat kļūst skumji, ka sabiedrïbā normāla šķiet ubagošanas filozofija," uzskata Māris.

2019.gadā vidējā bruto darba alga var aug par 7-8%, sasniedzot 1100 eiro, martā prognozēja ekonomisti.

Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa par pilnas slodzes darbu bija 1004 eiro, kas ir par 8,4% jeb 78 eiro vairāk nekā 2017.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Komentē 5

 
Anonīms
 

Izņemot Bērziņu, pārējie eksprezidenti arī saubagojuši sev , un gadu pēc savas nāves saviem tuviniekiem, dzīvokļus, pensijas, laikā, kad bērnam dzirdes operācijai vajag tik cik Freibergai komunālajiem uz mēnesi. Šī mierīgi pievāc mūsu nodokļus, kamēr bērna operācijai vāc ziedot.lv, kā šo laupïšanu sauc?

21.aprīlis Atbildēt

pasakiet viena tada gatera adresi kur ta maksa ha ha ha kas pats nav stradajis gateri par tadu algu var sapņot .Realitate pirmo menesi kadu drusciņu samaksa,nakošaja ar prasišanu japrasa lai samaksa algu ,tiek solita no nedeļas uz nedeļu,beigas neko nesaņemot jauzsaka darbs,jo cela izdevumi tad jasedz pašam.ta alga parturpat diviem memešiem paliek nesamaksata.

21.aprīlis Atbildēt

Mūsu pagastā ar darba nav, jāmeklē pa citām vietām un ja nav savs auto tad nekur netikt, jo autobusi sen vairs nekursē. Algas blakus pagastos sākot no 260-450.Līdz tai darba vietai kur varbūt tādas lielas algas ir -vēl jānokļūst pašam. Beigu rezultāts -uz rokas paliek tie paši 350 jo puse algas ir ceļa izdevumi. Un par solīšanu arī taisnība Aijai ir. Lai lielie gudrie atbrauc uz īstiem laukiem un pa grantētajiem uz darbu pavizinās. Tik visu likvidēt māk laukos.

21.aprīlis Atbildēt

He- hēē, te nu ir statistika. Stabili katru gadu paaugstinās tikai Saeimas deputātu, ministru un valsts pārvaldē strādājošo algas, pilnīgi pietiek, lai paaugstinātu vidējo statistisko rādījumu :D

22.aprīlis Atbildēt

Tas tur iepretim LMA uz Kalpaka bulvāra saubagojis sev acu operācijai, nu jau bez brillēm staigā, atšķirībā no manis

24.aprīlis Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 8:35

Jaunākās diskusijas