Situācija slimnīcā Rīgā: "Runā krieviski, es suņu valodu nesaprotu"

tautaruna.lv 12.sep 2018
 
F64
Kāds vīrietis sociālajos tīklos dalījies situāciju slimnīcā, kurai nejauši kļuva par aculiecinieku.

Vīrietis raksta, ka dzirdējis sarunu starp medicīnas māsu un pacienti - krievvalodīgu kundzi.

"Šodien slimnīcā: māsiņa smaida kā maija saulīte, apsēžas uz pacientes gultas malas un saka: "Izmērīsim asinsspiedienu, kāds ir jūsu uzvārds?" Paciente, jauka apaļīga sirmmāmiņa, kārtīgās, tīrās drānās atrauj skatu no grāmatas: "Čto? Govori po-russki, ja sobačij ņepoņimaju!" Saulīte māsiņas vaigā nenorietēja ne mirkli, viņa mierīgi turpināja sarunu krieviski," raksta vīrietis.

facebook.com

Vīrietis piebilst, ka viņu sajūsmināja māsiņas miers un profesionālisms.

Tikmēr komentāros izcēlās asa diskusija par to, kā vispār sieviete uzdrošinājās tā runāt un kā būtu vajadzējis reaģēt medmāsai.

"Māsiņa malacis, jo viņa saprot, ka var izārstēt fizisku vainu, bet ne mentālu, tur nelīdzēs ne galvenais ārsts, nedz arī kas cits," teikts kādā komentārā.

Komentē 16

 
Anonīms
 

Vispirms uzkurina latviešiem asinis par kārtējo etnisko ņirgāšanos, bet beigās paziņo, ka kundze ar galvu problēmas.Problēmas īstenībā ir žurnālistiem, jo viņi vairs nemāk bez provokācijas pasniegt ziņas, ja tās vispār var saukt par ziņām.

12.septembris 2018 Atbildēt

Kāpēc žurnālisti nav pajautājuši Drošības policijas viedokli? Te taču ir redzama rupja etniskā naida kurināšana, par ko iestājas kriminālatbildība. Tā kā rakstiet iesniegumu Drošības policijā!

12.septembris 2018 Atbildēt

Jasaka ka krievi Latvija nekad nav gibejushi iemacites latvie'su valodu.Vinu IQ nav bijis tik auksts lai iemacitos to ko jebkursh butu iemacijies tikai ne krievi.nozelojama nacija kurai nav nakotnes,,,

12.septembris 2018 Atbildēt

Nevajag mētāties ar tadiem vardiem!!!Es nekad tadam cilvēkam ka tu neteikšu Jus!Filtre savu bazaru!Un nevajag aizvainot visus Krievu tautibas cilvekus!!!

14.septembris 2018 Atbildēt

kāpēc latvietis raksta par IQ ,,auksts,, nevis augsts?ir gan latvieši,gan krievi,kas izcili zina savu un svešvalodas,tie,kuri grib ir vairākums!

15.septembris 2018 Atbildēt

Es Vācijā vëroju, kā krievu gjimenes integrë savus bërnus vācu vidë - viñi runā abās valodās, bilinguāli. Tad rodas jautājums: kur ir problëma - krievos vai mūsos pašos? Vai abi kopā? Mūsu nacionālā pašapziña tik zema, ka, risinot šo problëmu, latvietis sajūt etniskä naida kurināšanu...

12.septembris 2018 Atbildēt

nepareizi darīja māsiņa, ka mierīgi turpināja sarunu krieviski! negrib suņu valodā runāt, lai algo tulku vai lai brauc uz Pu†lerlandi ārstēties!

12.septembris 2018 Atbildēt

Normunds Vīksna. Kur tu te redzi provokāciju? Neitrāls notikuma atreferējums. Kad tiek atstāstīts par krievi nekrietnumu, tad tā ir provokācija, bet kad latvieši kaut ko salažojuši, tad naida runa? A neaizietu tu uz locekļa, tovarišč!

13.septembris 2018 Atbildēt

Ja cilvēks valsts valodu sauc par suņu valodu ,tad tas ir ne tikai apvainojums valstij,bet pierāda zemo intelekta līmeni ,un nevēlēšanos apgūt latviešu valodu.

13.septembris 2018 Atbildēt

nav ''VALSTS VALODAS "" -- ir LATVIEŠU VALODA kuras visdebilako paveidu ((nornatīvo latviešu valodu )) latvieši ir atļāvuši lietot no visdebilākajiem aborigeniem rekrutētajiem ieredņiem KĀ VALSTSVALODU lai valsts darbu darītu valsts iestādēs ....

....jo debilie aborigēni nav spejīgoi neko citu saprast un iemācīties ka vien informatīvi visnabadzīgāko ''mātes valodu""-- viņi vnk nav spējīgi komunicēt normālu cilvēku valodās ....

bet LATVIEŠI un jebkuri citi ir brīvi komunicēt jebkurā valodā

((valstsvalodīgie ir debili un agresīvi kā aptrakuši lopi - - tāpēc jatur būrī un pie ķedes --jo pasprukuši tie uzreizi sāk visiem pist smadzenes ar savu ''valstsvalodību""-- burtiski rej valstsvalodīgoi un žobus šņakstina ))

13.septembris 2018 Atbildēt

tas "kāds vīrietis" Didzis Sedlenieks ir diezgan plaši pazīstams ar savu naida kurināšanu. Te var palasīt vairāk www.facebook.com/didzis.sedlen...496846?__xts__[0]=68.ARCO4hKQUvkZn2qREbQ6xNWtN5-ZC_uaPUZnQ7JDfR5Lokpw-Mps3v4e1nQV3tWXoHglxIsbyt_EmcyjA9uhdPDuANaSbcetTmW06bxozV6L_dPPss184qf6aYqgcvrpkoe2PAhm5dW1a6KWE-WSnuaQ9E_Zd4d8NMVk-Ily8dv2ABy6PIcrSw&__tn__=-R Kāpēc NRA nepublicē visu līdz galam? Pieļauju, ka tādas sarunas vispār varēja nebūt tajā slimnīcā....

13.septembris 2018 Atbildēt

NRA pat nemāk ar gariem URL strādāt.. te ir noīsināts goo.gl/4aHoJM

13.septembris 2018 Atbildēt

Ko var ņemties par vienu un to pašu? Vai tad vēl nav skaidrs, ka tie, kas saka, ka nerunās un nesaprot suņu valodu ir vienkārši SC kājauti, kas dara to, ko viņiem liek! Paskatieties uz tirgus plača! Jebkura krievu tantiņa ir laipna un abās valodās prot savu preci notirgot! Ja krievs ir nonācis nelaimē vai apmaldījies mežā tāpat prot latviski pavaicāt, kā izkļūt no meža, jo SC nav blakus!

Laukos vispār krievu cilvēks atdos visu, kas viņam ir aiz laipnības pret kaimiņu! Rīgā tie bļāvēji nav krievi, tie ir salašņas, kas čigānam no vāģu pakaļas izkrituši! Īstens krievu cilvēks ir sirsnīgs, labestīgs un cilvēkus mīlošs!

13.septembris 2018 Atbildēt

Pašiem ar sanak rakstit ar kļūdām, kur vēl spriest par krieviem. Ko sēsi, to pļausi. Es atceros kad pie torņa uz barikadem visi kopā stāvējām, neviens nevarēja iedomāties, ka sagaidīs tādu dzīvi, kad krievu skolas likvide, pilsonību nedod šeit dzimušiem pat. Un ko tad var no parastiem cilvēkiem gaidit?

13.septembris 2018 Atbildēt

Kuri negrib, tie nemācīsies. Bet tantiņai pateiktu-pisies prom uz savu paradīzi. Nez ko viņa te vispār dara.

14.septembris 2018 Atbildēt

Protams ,ka vajadzēja šo okupanti ignorēt.Lai nodrošina tulku šīm urlām.Tieši tāda arī ir partijas Saskaņas nostāja pret latviešu tautu.ždanok arī ir tajā skaitā ar mamikin.

13.septembris 2018 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 3:55

Jaunākās diskusijas