Plastmasā atrasta dzimumu mainoša ķimikālija, kas jau nonākusi 86% jauniešu organismos

Portāls nra.lv 5.feb
 
AFP / Scanpix
Ķimikālija, kura nelāgi ietekmē dzimumu hormonus, kā arī saistāma ar prostatas un krūts vēzi, esot atrodama ikdienā izmantotajā plastmasā, atklājies jaunā pētījumā.

Ekserteras universitātes pētījumā atklājusies biedējoša statistika, ka teju 90% pasaules jauniešu organismos nonākusi dzimumus mainoša ķimikālija, kura atrodama plastmasā.

Bifenols A (BPA) atrodams piemēram disku iepakojumos un saulesbrillēs, tomēr visvairāk cilvēks ar to saskaras plastmasas konteineros un ūdens pudelēs, kā arī ēdiena skārdenēs.

Šī ķimikālija, kuru izmanto dažādu veidu plastmasas izgatavošanā, atradina sieviešu dzimuma hormonu estrogēnu un saistāma ar zemiem spermas līmeņiem un neauglību vīriešiem, kā arī prostatas un krūts vēzi.

Vēl ļaunāk ir tas, ka atturoties no uztura, kas saskāries ar šo plastmasu, cilvēka organismā jūtami BPA vairs nemazinās.

Piedevām, ļoti maz produktu nekad nav bijuši saskarsmē ar plastmasu - no tā izvairīties mūsdienu pasaulē ir vairāk nekā grūti...

Lai izvairītos no nelāgās ķimikālijas, iesaka neēst augļus un dārzeņus, kas pārdoti plastmasas iesaiņojumos, konservētus ēdienus un ēdienus, kas paredzēti sildīšanai mikroviļņu krāsnī.

BPA pamet cilvēka nieres dažu stundu laikā, tomēr jaunākie pētījumi pieļauj, ka ķimikālija tomēr organismā uzkavējas pat 43 stundas, patveroties taukos.

Komentē 6

 
Anonīms
 

Man domat,gatavais murgs!

6.februāris Atbildēt

nu pagaidi, paskaties kas taalaak buus... ja saaksi sviist kaa cuuka, saks augt baarda un ari pauti izaugs tad jau taisniiba vien bija...

11.februāris Atbildēt

Ja izdotos tevi satikt,tad iedotu pa muti,lai tu vienreiz beigtu musināt cilvēkus!

7.februāris Atbildēt

Man kā sievietei jau gandriz vai ap 30 gadus pat zobiņi no plastmasas mutē stāv-

10.februāris Atbildēt

Man kā sievietei jau gandriz ap 30 gadiem plastmasas zobiņi mutē stāv-bet "krāniņš"kā nepieaug klāt-tā nepieaug

10.februāris Atbildēt

Es kā meimurdura-ierosinu un domaju-ka laikam tomēr tos zobiņus ar no stikla varetu iztaisit-jo tokš takš vienalga veseligāk par plastmasu būtu

10.februāris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 10:05

Jaunākās diskusijas