Latvijas armija atbild uz komentāriem par NATO karavīriem, kas "tērē mūsu naudu"

Portāls nra.lv 9.okt 2017
 
Ilze Zvēra/ F64 Photo Agency
6.oktobrī kāda sociālā tīkla facebook lietotāja publicējusi ierakstu par NATO karavīriem Latvijā. Sarunā ar kādu taksometra vadītāju viņa uzzinājusi dažādus faktus par šīm militārpersonām.
"Vakar runājos ar vienu taksometra vadītāju, kurš man izstāstīja dažus faktus par NATO karavīriem Latvijā. Izrādās, viņi nemaz nedzīvo ne Ādažos, ne kazarmās, ne poligonos, kā mēs varbūt esam iedomājušies, bet ērti mitinās Rīgas labākajās viesnīcās, plenderē pa kafejnīcām un nereti izmanto takšu pakalpojumus. Interesanti, kā šie "sargi" taisās karot, ja tiktiešām sāktos karš, kurš visticamak ilgtu 20 min., kuru laikā, pat līdz Ādažiem aizbraukt diez vai uzspētu ... Kas nenormāli kaitina, ka tās dārgās viesnīcas un takši, tiek apmaksāti no mūsu naudas!" norāda ieraksta autore.

Ar viņas publikāciju sociālajā tīklā facebook dalījušies jau vairāk nekā 200 facebook lietotāji. Tikmēr portāls "skaties.lv" vēsta, ka armija uz konkrēto ierakstu reaģējusi, aicinot neizplatīt tendenciozu informāciju.

"Vēršam uzmanību, ka Ādažu bāzē kopš jūnija pastāvīgi uzturas un dzīvo aptuveni 1200 sabiedroto spēku karavīri, kuri ar savu pastāvīgu klātbūtni Latvijā stiprina mūsu valsts, tai skaitā arī Jūsu, Jūsu ģimenes un Jums tuvocilvēku drošību," atbildes komentārā ieraksta autorei atbildējuši Latvijas armijas pārstāvji.

Aizsardzības ministrija norāda, ka karavīram nav pastāvīgi jāuzturas Ādažu bāzes kazarmās vai poligonā, ierakumos arī nē. Ādažu bāze nav ieslodzījuma vieta, kurā karavīram būtu jāpavada 24 stundas diennaktī. Iespējams, šāds vienkāršots priekšstats saglabājies vēl no obligātā dienesta laikiem. Tāpēc vēlamies vērst uzmanību, ka ikvienam karavīram ir no dienesta brīvais laiks, ko viņš var pavadīt pēc saviem ieskatiem - doties baudīt zelta rudeni Siguldā, vai eksursijā uz Rīgu, tai skaitā arī izmantot taksometru pakalpojumus, apmeklēt restorānus, Latvijas Mākslas muzeju un citus apskates objektus visā Latvijas teritorijā.

Ilze Zvēra/ F64 Photo Agency

Tāpat Latvijas armija atbildē ieraksta autorei uzsver: "Arī Jūsu vēlmei ieskatīties sabiedroto spēku karavīra maciņā un mēģinājumam radīt satraukumu Latvijas sabiedrībā nav pamata, jo sabiedroto karavīru dienesta atalgojums un uzturēšanās Latvijā, atkarībā no konkrētās izmaksu pozīcijas, tiek segta no NATO vai konkrētās Kanādas vadītās kaujas grupas dalībvalsts aizsardzības budžeta."

"Ja Jūsu rīcībā ir argumentēta informācija, ka kāds no sabiedroto spēku karavīriem ir pārkāpis sabiedrībā pieņemtās normas vai normatīvos aktus, aicinām ar konkrētiem faktiem jebkurā brīdī vērsties Latvijas Aizsardzības ministrijā."

Komentē 2

 
Anonīms
 

Vakar biju Ādažu pusē un tapu aculiecinieks tam, kā lietū, grupās pa 3-5, karavīri veica apkārtnes iepazīšanu! Viņi tiešām nesēž kazarmās!

11.oktobris 2017 Atbildēt

Kāda jēga ir no NATO? Es līdz 9.klases semestrim es augu ar 117€ mēnesī, man tad bija 15 gadi! Man neviens nepalīdzēja! Man bija brīvpusdienas skolā un zāles 150€? vērtībā gada laikā apmaksāja. Vairāk man neko nedeva. Labdarību es nereizi neredzēju! Tāpēc esmu īsāks par savu tēti, pubertāte man ir jau sen beigusies. LOL. Mani vecāki darbu zaudēja 2006.g., abi invalīdi. Kur bija NATO, lai mani pabarotu? Man Latvijas Republika ir bijusi nebijusi. Man vienalga par šīs valsts nākotni. Lai uztraucās elite par savu iedzīvi šeit, bet ne es! Es nesaprotu NATO svarīgumu. Šis ir mans patiesais viedoklis. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( P.G. Es esmu Dievība, tāpēc man nerūp atsevišķi cilvēku grupu kašķi, es skatos uz cilvēci kopumā!

11.oktobris 2017 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 23:17

Jaunākās diskusijas