No fermas Jelgavas novadā izbēdzis eksotisks putns

tautaruna.lv 23.dec 2019
 
Ekrānuzņēmums no Facebook
No strausu fermas "Ratites", Glūdas pagasta Jelgavas novadā, izbēdzis kāds liels, balts putns - Dienvidamerikas nandu.

Iepriekš jau ziņots par gadījumiem, kad no mājas izbēg un aizlido kāds pieradināts papagailis. Šoreiz jau divas nedēlās mājās "nerādās" 1,60 metrus liels putns, kuru notvert nav nemaz tik viegli!

"Pirms 2 nedēļām no mājas (fermas) izgāja un līdz šim brīdim nav atgriezies balts Dienvidamerikas nandu!

Uz vārdu ANSIS (iesauka fermā) neatsaucas, vienkārši rokās nedosies. Īpašas pazīmes: BALTS skrējejputnu kārtas putns, apmērām 1,6m augsts, ātri skrien. NAV BĪSTAMS!!! Dienas laikā cenšas uzturēties klajās vietās (grudaugu un rapšu sējumi,pļavas). Garšo zāle (ēstu arī kukaiņus, bet tie visi guļ) tādēļ atrodas labā sportiskā formā. Cenšoties noslēpties, pieplok cieši pie zemes un mēģina sevi nomaskēt ar sausu zāli (vai kas ir pie rokas). Tādā situācijā arī būtu viss lielākās iespējas to noķert (klusi lēni pietuvojoties, kamēr viņs domā ka viņu neredz var pieiet līdz pat 4-5metri).

Būsim ĻOTI, ĻOTI (bez atlīdzības nepaliksiet) pateicīgi par jebkuru informāciju par bēgļa atrašanās vietu. It sevišķi tā būs vērtīga ja putns tiek manīts kādā mežmalē, grāvmalē, kur to varētu mēģināt saķert. Bet protams arī būsim pateicīgi par brīvsoļotāja virziena ierādēm.

PĒDĒJĀ INFORMĀCIJA PAR BĒGLI IR:
Manīts kafejnīcas 4 VĒJI apkaimē - tas ir šosejas Liepāja-Rīga krustojumā ar ceļu Dobele-Aizstruatnieki-Lestene. Ar tādu tendenci tas varētu doties nosacīti Jaunpils virzienā. Kamēr nav uzkritis sniegs (tad to būs ļoti grūti saredzēt) mums ANSIS IR JADABŪ MĀJĀS. VIŅU TUR GAIDA AŠ VESELAS 3!!! SIEVAS KURĀM PAVASARIS JAU GALVĀ!!!
NANSI ANSI!, JA TU ŠO LASI,NĀC MĀJĀS!!! Zvanīt var jebkurā laikā pa telefoniem: 29134788, 26702347" aicina putna meklētāji.

Komentē 5

 
Anonīms
 

COMS SAK CELU UZ SILTAM ZEME...

23.decembris 2019 Atbildēt

Raksts apšaubāms-Glūdas pagastā strausu ferma saucas "Mazzariņi".Un, otrkārt, apšaubāms strausa veiktais ceļojums cauri Dobelei...

23.decembris 2019 Atbildēt

nu ja,gar laukiem,mežiem,grāvjiem utt uz 4vējiem jau netikt...OK,pat neiedziļinoties tik smalki-Bērze,Miltiņi,Lejassrazdi,Aizstrautnieki,ceļi un lauki pa pilnam,...un OPĀ!!!! ir klāt!!!! Nu ja,pilsētniekiem jau lauki nepastāv un ,tur tak visi ir pāķi un putns tāpat ,un bez pilsētas nekas nekur un nekad nenotiek... nezinu,smieties vai raudāt par Jūsu cienītās ģeogrāfiju un apkārtnes zināšanām.... :D :D :D

23.decembris 2019 Atbildēt

SIA RATITES ir juridiskais nosaukums ģimenes uzņēmumam kuri pie sevis "Mazaariņos"audzē un arī citiem atrāda skrējējputnu kārtas putnus. Un nandu suga ir viena no tām. Par Ansi diemžēl ziņu nav jau vairāk kā 3 dienas. ļoti gan gribētu atgriezt viņu atpakaļ.

23.decembris 2019 Atbildēt
Liene Zaķe > dainis.laugalis

Ja tas ir īstais,tad džūkstē tāds pieklīda.

31.decembris 2019 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 14:31

Jaunākās diskusijas