Domā līdzi – nedalies! Policija brīdina par soctīklos izplatītu viltus ziņu

Lelde Veinberga 12.decembris 2019, 19:15
 
Valsts policija
Valsts policija novērojusi, ka interneta resursos klejo kārtējā viltus ziņa. Turklāt ar to saistīta satraucoša tendence – sociālajos tīklos ar to dalījušies tūkstošiem iedzīvotāju, nemaz nepārliecinoties par informācijas patiesumu.

Šajā viltus ziņā norādīts, ka Liepājā kādā mājā it kā atrasts pamests zīdaiņa līķis. Mirušo bērnu it kā 8. decembrī atraduši bērna radinieki un sazinājušies ar policiju.

Policija vērš uzmanību, ka šī informācija nav patiesa! Valsts policija nav saņēmusi informāciju par šādu gadījumu.

Analizējot šo ziņu, secināms, ka, viltus ziņas autori par pamatu stāstam, visdrīzāk, ņēmuši līdzīgu gadījumu Lietuvā, Klaipēdā, kur nesen atrasts miris bērns sadalīšanās stadijā, un saistībā ar notikušo Lietuvas policija meklēšanā izsludināja bērna māti un viņas dzīvesbiedru, izplatot viņu fotogrāfijas plašsaziņas līdzekļos. Vēlāk policija abus meklēšanā izsludinātos aizturēja. Savukārt minētā portālā, kas reģistrēts ar “LV” domēnu, izmantota šī Lietuvas policijas meklēšanā izsludinātās sievietes fotogrāfija. Līdz ar to nav pamata uzskatīt, ka Latvijā šāds gadījums ir noticis.

Satraucoši, ka sociālajā tīklā “Facebook” šo ziņu līdz šim brīdim ir pārpublicējuši 4,7 tūkstoši iedzīvotāji, neizvērtējot informācijas patiesumu un tādējādi popularizējot attiecīgo "klikšķu" portālu, turpinot viltus ziņu izplatību un vairojot šo portālu uzturētāju peļņu.

Valsts policija aicina iedzīvotājus kritiski izvērtēt interneta resursos publicēto informāciju, neatbalstīt viltus ziņu vietnes un nevairot negodprātīgu portālu uzturētāju peļņu, ar tām daloties sociālajos tīklos. Tāpat tiek atgādināts, ka Valsts policijas oficiālajai informācijai var sekot līdzi mūsu oficiālajos sociālo tīklu kontos vai mājaslapā!

Komentē 2

 
Anonīms
 

nu un tad?? sprāgoņus swavākt ir pašvaldības funkcija --- lai policikja prasa pašvaldībai kur tas līķis palicis ---lai sāk uzmeklesanu nevis melo ka ''bav tadu ziņu"" - šis rasksts pierada la policvija melo ---- POLICIJAI IR ZINAS PAR ATRASTU LĪĶI -- citādi tā vispār te neko nevaretu pasmirdēt --- POLICIJA savu tiešo darbu nedara -- TIK MĒCDIJOS IDIOTOISKUS PR TEKSTUS PUBLICĒT PROT....

12.decembris 2019, 20:00 Atbildēt

Ak, Dace, Dace... Lietojot apreibinošas vielas tik milzīgās devās, nekas labs tevi nākotnē nesagaida.

14.decembris 2019, 11:53 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 17:10

Jaunākās diskusijas