Traģēdija Rīgas centrā Kivičs izsaka skarbu viedokli

monowa546356

Plašu interneta lietotāju kritiku sestdien izpelnījās "lsm.lv" publicēts "Cūku komikss" par karu Ukrainā, kurā redzamas cūkas militāristu formā, attēlojot Ukrainas kareivjus, kas cīnās pret Krieviju. Cilvēki uzsvēruši, ka šāds saturs ir neatbilstošs publicēšanai.

 

Uzmanību tam bija pievērsis arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš tviterī, atzīmējot portālu, rakstīja, ka "jokot var un vajag, bet svarīgs ir arī konteksts".

Sākumā "lsm.lv" redakcija tviterī uz citu lietotāju sašutumu atbildēja, skaidrojot, ka komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa, un cūka var būt gan iedomāts būvnieks, gan nebraucošu vilcienu pasažieris, gan sporta spēļu dalībnieks, ikvienam no mums līdzīgs un atšķirīgs.

Taču vēlāk publicēts medija galvenās redaktores Martas Ceravas skaidrojums, atzīstot, ka portāls "nevietā un nelaikā izveidoja "Cūku komiksu" par karu Ukrainā". "Atvainojamies, nevienu negribējām aizskart," pauda Cerava. Publikācija no portāla izņemta.

Savu redzējumu par "cūku skandālu" paudusi arī māksliniece Gundega Makita Evelone. Atvainošanos nav, tikai lakonisks skaidrojums jauna zīmējuma veidā.

"Īsumā par šodienu un Cūku Komiksiem. tiem visiem, kas man mesendžerī sūta fiziskas un seksuālas vardarbības draudus - es jūs visus piefiksēju," uzsver Gundega Makita Evelone.

 

Krievijas pilsētās Irkutskā, Krasnojarskā, Novosibirskā un Bratskā kara atbalstītāji atcēla dziedātājas Kristīnas Orbakaites koncertus. Par to RIA ziņo koncertu norises vietu pārstāvji. 

Koncerttūres organizators Oganess Tuhmanjans izdevumam "Abzac" atklāja, ka koncertu atcelšanu izraisīja tehniskas problēmas norises vietu sagatavošanā: “Šo koncertu organizēšanā bija tehniskas grūtības, tāpēc tie tika atcelti. Šie koncerti notiks, bet nav skaidrs, kad. Varbūt rudenī, varbūt pavasarī. Varbūt vēlāk."

Tiesa gan, koncerti tiek atcelti pilsoņu sūdzību dēļ, kas nav apmierināti ar mākslinieces klusēšanu.


Irkutskas apgabala gubernatora Igora Kobzeva "Telegram" kanālā parādījās jautājums: "Kāpēc mūsu reģionā vēl nav atcelts Krievijas ārvalstu aģentes meitas Kristīnas Orbakaites koncerts?" Pēc tam koncerts Irkutskā tika atcelts.

Iepriekš vēstījām, ka ir atcelts Orbakaites koncerts, kuram bija jānotiek Ulanudē (Burjatijas galvaspilsēta, kas ietilpst Krievijas Federācijā).

Kristīna Orbakaite koncertu atcelšanu nekomentē. 2023. gada aprīlī dziedātāja izdeva singlu “Alla dziedās”, ko daži saista ar viņas mātes Allas Pugačovas pretkara nostājas atbalstīšanu.

Orbakaite Krievijā nedzīvo jau daudzus gadus, taču 2023. gada decembrī uzstājās balvas “Gada dziesma” pasniegšanas ceremonijā, filmējās Pirmā kanāla seriālā “Grūtniecības tests” un plānoja koncerttūri pa Krieviju.

Orbakaites māte Alla Pugačova ir precējusies ar “ārvalstu aģentu”, humoristu Maksimu Galkinu. Pati Orbakaite, kā iepriekš norādīja Burjatijas varas iestādes, "nav ārvalstu aģentu sarakstā, viņas darbība Krievijas Federācijā nav oficiāli aizliegta".

...............................................................

Atverot soctīklus, redzams, ka sabiedrību šie "sedevri" patiesi aizkaitinājuši. Savu viedokli paudis arī mūziķis Andris Kivičs.

"Tām, kuras zīmē Ukrainas aizstāvjus kā cūkas, ir viena nelaime - viņas nav izvarotas, spīdzinātas, viņu bērni un radinieki nav nogalināti karā, tāpēc mīkstā dīvānā var piedurties. Bet viss iet uz to, ka šāda pieredze viņām būs. Krievi nešķiro. Tikko runāju ar draugu no Harkivas, tur tas arī šērojās un cilvēki ir šokā. Aizvainoti beigās būs miljoni, jūsu debīlo, progresīvo humoru tur neviens nesaprot. Visiem interesē - kurš tieši to nopublicēja, un kur viņš/ a dzīvo," vietnē "X" raksta A. Kivičs.

26.februāris, 23:50

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:43

Jaunākās diskusijas