Vai atgriežamies pagātnē?

V ilis Gutmanis

Ir tāds

Savulaik skandēja  un pat tagad vēl turpina skandēt ka tādas brīvibas un demokrātijas kā rietumos nekur citūr vairāk nav. Ja tā padomā tad patiešām tādas brīvības ka tu vari darīt tikai to kas atļāutas, solis pa labi, solis pa kreisi iespējams cietumsods. Runājot par demokratiju tad mēs varam runāt un spriest par visu kas ir atļauts jo atkape no tēmas ir sodāma. Mēs varam klausīties un skatīties tikai to kas pēc dažu kungu uzskatiem mums ir atļauts un nedod dies ja tu to nosodīsi. Ja runā ka PSRS laikā izsekoja un sodija brīvdomātājus tad mēs esam atgriezušies pie tā paša tikai viskroplākajā veidā.

29.janvāris, 9:21
Ir tāds

Nu re kā, kādam patiesība dikteni acīs kož, sāk jau arī te dzēst! Vispār tas saucās Satversmes pārkāpums! Neviens valdības lēmums vai likums nestāv pāri Satversmei un cik zināms Satversmes 100. pantu neviens vēl nav atcēlis! 

29.janvāris, 10:21
Andis

Jā, bija trīs komentāri (nepaspēju izlasīt) un tagad tikai divi. Ar Latvijas Satversmi ir pavisam bēdīgi, jo tās darbība vēl nav atjaunota. Bet atjaunot to var tiesājot tās darbības apturētājus covid laikā un nekādi citādāk. Īstenībā, šodien nav jau tādas Latvijas valsts. Valsts var būt bez karoga, bez ģerboņa, bez himnas, bet bez Satversmes/Konstitūcijas tā uzreiz beidz pastāvēt. Tas būtu kas līdzīgi, kā cilvēks var iztikt kādu laiku bez ēdiena un ūdens, bet bez skābekļa tas jau pēc pāris minūtēm ir miris.    

29.janvāris, 11:53
Andis

Ir tāds

"Izlasīju rakstu portālā la.lv ar skaistu nosaukumu "Kur ziņot par darba kolēģi, ja viņš atbalsta un fano par Putinu?". Šķiet, tiko beidzās šķiet nebeidzamā VDK (čekas) maisu epopeja kurā daudzi tik sirsnīgi tika nosodīti VDK "ziņotāji", kaut tur bija tikai kartiņas, nekādas informācijas par šo cilvēku darbību. Pie reizes, nedaudz atkāpjoties no tēmas, gribu teikt, ka, ja kādu interesē kuri, protams ne visi, bet tomēr, nodeva mežabrāļus, iesaku izlasīt pagājušā gadsimta 70-to otrajā pusē izdoto LPSR IeTK priekšnieka atmiņas. Šķiet grāmata saucās "Kad lietus sitās logā", izdota krievu valodā, lūdzu tur ir daudz uzvārdu. Toreiz tie bija latviešu tautas un padomijas varoņi, tāpēc par tiem rakstīja. Nemeklējiet maisos, meklējiet LNB, tur daudz ko var atrast tā laika periodikā, nevajadzēs maisos rušināties. Tas liriskam ievadam un atkāpei. Bet kas mani patiesi satrauc, ka atkal ir cilvēki un ir portāli kuri to publicē, kuri ir gatavi iet un ziņot par "nepareizi" domājošajiem. Kādam trulumam un degradācijas pakāpei ir jābūt, lai cilvēks ietu un ziņotu par otru. Nodevējus ir nīduši visos laikos. Reiz Anrijs Kavalieris par milicijas ziņotājiem bija teicis: "ziņotājs ir tāds pat mēsls kā tie par kuriem tas ziņo, tikai tas strādā tavā labā". Manuprāt labāk par ziņotāju pateikt nevar! Ļaunākais, ka mūsu portāli, tā vietā, lai publicētu kādu nopietnāku rakstu par nacionālo pretošanās kustību, piemēram par "Baltijas federācijas lietu" raksta par to kur ziņot par nepareizi domājošajiem. Ja šodien jaunietim uzprasa, ko tas zina par nacionālo pretošanos kustību, tas labākajā gadījumā ko nomurminās par mežabrāļiem, ja paveiksies būs ko dzirdējis arī par Gunāru Astru, vairāk jau neko. Bet viņu bija daudz vairāk tikai mūsu portāli par tiem klusē, klusē, ka bija tādi latvieši kuri šos iespējami naivos cīnītājus nodeva. Runājot par Baltijas federācijas lietu es zinu vairāk kā var lasīt internetā, tieši tāpēc gribētos, lai to zina vairāk cilvēku. Tomēr šķiet mūsu sabiedrībai informācija par tiem kuri atļāvās domāt citādi kā nosaka valdošā kliķe ir ja ne pavisam kaitīga, tad nevēlama, toties ir raksti kur ziņot par "nepareizi"domājošajiem. Gribu nocitēt dažus šajā lietā apsūdzētajiem izvirzītos noziegumus: "Dzīvodams Maskavā, Viktors Kalniņš (..) savā dzīvoklī klausījās pretpadomju satura ārzemju radio pārraides, pie kam vairākkārt pieļāva, lai šīs pārraides kopā ar viņu noklausās arī Knuts Skujenieks; Savās vēstulēs tēvam (..) līdz demobilizēšanai no Padomju armijas 1957. gadā Dailis Rijnieks apmeloja Padomju Savienības Komunistisko partiju, Padomju Savienības valsts iekārtu un politiku, sociālisma būtību Padomju Savienībā, izteica savas domas, ka "jācīnās par īstu brīvību un ne tādu, kāda pastāv";". Būtu ļoti smieklīgi ja nebūtu tik traģiski, jo pamatojoties uz šiem slima suņa murga līmeņa apvainojumiem taisnīgā padomju tiesa nebūtu G. Rodem un D. Rijniekam (sākotnēji augstākais soda mērs- nošaušana, pirms apelācijas) piesprieda 15 gadus, A. Zābakai — 12, U. Ofkantam un V. Kalniņam — 10 gadus, Z. Rozenbergam — sešus, Jānim Rijniekam — piecus gadus ieslodzījumā. Ieslodzījumu pavadīja stingra režīma nometnē Mordovijā, kur iepazinās ar Gunāru Astru." 

Kas ir jau bijis, tas atkal būs, un, kas ir jau noticis, tas atkal notiks, jo nekā jauna nav zem saules. [Sal.māc.]

Laiku atpakaļ. kad tika apcietināts kāds covid afēras pretinieks, draugiem.lv komentāros tās gaviles un neviena apcietinātā aizstāvoša vārda. Es šiem balli sabojāju ar savu ierakstu un jau no saita biju izmests. 

29.janvāris, 12:55
Dzēsts lietotājs
Dzēsts lietotājs

Nu re, te ari cenzē. Es jau par to citā tēmā runāju, ka tāda viedokļu banošana (bet rupjību atstāšana) liekas neticama "tumsas uzvara" jeb degradācijas pazīme sabiedrībā.

Es izlasīju arī "ir tāds" komentāru, bet ne visus izdzēstos. Bet šajā portāla salīdzinoši vēl maz cenzē - šāda cenzūra pastāv visos latviešu mediju publiskajos forumos. CItos automātiski liek banu arī dzēstā komentāra īpašniekam uz vairākiem mēnešiem. No otras puses, varbut labāk tā, nekā ļaut paust viedokli, bet pēc tam "ziņot". Pats vārds un ideja jau liekas kaut kāds zems. Nu tādi laiki....Rupji cilvēki ar zemu intelektu pārņem sabiedrības vadību. Tās pašas rupjības, var teikt, nevienā latviešu forumā necenzē, bet, ja domā atšķirīgi, tad "kancelē".

Tas jau vien ko liecina. Tagad skaitās moderni un pareizi nīst. Analoģiski, kā tikai izskausti viedokļi pret vakcinēšanos.

Un, ja paskatās vesturē, nekad nav bijis savādāk. Kaut gan vel 10-20 gadus atpakaļ LV mediju telpā it kā stipri mazāk tika cenzēti politiski nepareizi viedokļi.

Nedomāju, ka līvi neizmira. Ja latviešiem dzimst 1-2 bērni - tāda nācija nevar neko ilgi atražoties. Tas, ka mums rados ir bijis 0,1% līvu, tas nenozīme, ka "līvi ir dzīvi". Tad jau šumeri arī ir mums rados. Līvi, var teikt, ir izmiruši, bet kāda tam nozīme. Izmirst kultūra, izmirst tauta. Nav jau tā, ka visi līvi masveidā pārvācojās vai pārlagaļojās. Var teikt, ka izmira, nebūs melots.TIk ātri neizmirs tās nācijas, kur ģimenē ir 3-6 bērni jeb kur cieņā ir mājsaimnieču kults. Ja neciena sievietes, mātes, saimnieces lomu ģimenē un sabiedrībā, tad tāda valsts arī nevar turpināt attīstību. Tad sanāk,ka ģimenē ir 2 vīrieši - abi apgādā ģimeni, tikai mātes un "dzemdētājas" nav. Tādas sabiedrības arī izmirst nevis "asimelējas". Latviešu genofonds jeb karmas fonds ir ļoti bēdīgā stāvoklī. Latviešiem katastrofāli trukst ne tikai labklājība un saprāts, bet arī iniciatīva, uznēmība - ļaudis ir kūtri. Tāpēč arī nav apgūti "Eiropas fondi". Bet iniciatīva un enerģija ir atkarīga no pareiza ģimenes modeļa, no labvēlīgas pieredzes bērnībā. Ja māte nav (ir darbā), tēva nav (jo tam jau ir 3.sieva vai dzer),  vecāki strīdas, tad bērni ir bez iniciatīvas. Tas, protams, arī apliecina nācijas mazdzīvotspēju. Visi rādītāji signalizē par drīzu nācijas beigu dzīvi. Bet kā būs, to vēl redzēsim. Domāju, ka tuvākajos 30-40 gados diezgan izteikti varēsim redzēt, kādā virzienā nācija, arī skaitliski, attīstīsies.

29.janvāris, 14:46
Andis

Ir tāds 

".... mūsu dienās diemžēl ir cilvēkveidīgie kuri domā tieši tā pat kā tā laika okupantu vara un tanī pat laikā uzskata sevi par īstenajiem patriotiem. Pietiek palasīt Dža jaunskunga, NAMEDAS, Jeļenas Sergējevas komentārus un gribas smagi nopūsties un teikt, laiki mainās, tikumi nē! Un ticiet man šie lielie "ziņotāji" kuri tagad nosoda citādi domājošos un ir gatavi par tiem iet ziņot, gadījumā, ja notiktu pats ļaunākais un Krievija uzbruktu Latvijai, kaut es tam neticu, bet pieņemsim, ka, tad šie cilvēciņi būs pirmie kuri ar puķēm skries sveikt ienākošos okupantus un kā dāvanu tiem pasniegs jau iepriekš sagatavotus "nepareizi" domājošo sarakstus. Diemžēl tā būtu. Bet visu to es rakstu tādēļ, ka man ir ļoti skumji, ka laikā kad tautai ir jābūt vienotai kā nekad, vēl vairāk kā tas bija 80-to beigās un 90-to sākumā, bet tas nenotiek, tauta tiek šķelta, kurinot ne tikai starpnacionālu, bet arī naidu latviešu vidū, proti, ja tu nedomā, kā es, tad tu esi .... Ļoti skumji! Ko mēs tā panāksim? Panāksim protams, panāksim, to, ka šobrīd valdošai kliķei ir iespējas attaisnot visu ko tā (ne)dara, bet valsts ar katru dienu kļūst ar vien vārgāka, jo spēks ir tautas vienotībā. Jau tautā nav vienotības, tad, lai pakļautu šādu tautu, valsti reizumis pat nevajag ieročus. Ja mēs nesāksim domāt par vienotību, bet par ziņošanu, tad jau pēc gadiem piecdesmit par latviešu tautu varēsim lasīt kā par līviem un kuršiem. Nedz līvi, nedz kurši nekur nav pazuduši, ģenētiski tie ir, bet to kultūra un valoda ir mirusi. Šādi turpinot drīz to pašu piedzīvos arī latvieši. Par to der padomāt. "

 Un tagad, kā rodas stukači. Par stukaču ir jākļūst jau līdz 30 gadu vecumam, tādēļ, ja kāds dikti sašutis, ka nezin kur ziņot, tad tas jau 90 % garantiju, ka ir ziņotājs no PSRS laikiem. Vienkārši, pēc 30 gadu vecuma vairs pirmšķirīga padibene nesanāks, jo nav iespējams mainīt ģenētiku…. būs ziņotājs ar gariem zobiem, kurš būs piespiests ziņot. Stukačs savā būtībā ir sabiedrības padibene un tad kad tāda padibene izdzird, ka kāds pūli uzrunā — mēs esam stipri! Mēs esam diženi! Mēs esam raženi! Mēs esam skaisti! Mēs zinām, ko mēs gribam..., tad padibene cenšas to apliecināt nedabiskiem līdzekļiem. Normāli ir, ka Cilvēks ap sevi visu maina ar savu būtību un jo lielāks viņš ir jo vairāk viņš spēj mainīt. Padibenei tas nav iespējams, tādēļ tā slepus apsūdz līdzcilvēkus un ja apsūdzētam rodas kādas problēmas, tad padibenei tā ir medus maize - redz, ko es spēju.

Padibenēm vienmēr viss iznāk pretēji tam, ko tās sludina.

www.youtube.com/shorts/zGyewffZNCI

Jāatzīst, ka neesmu interesējies par Ždānokas politisko darbību, bet tas ko Butāns muld, tas tiešām ir izsmiekls – Ždānoka apkaunojusi Latviju nelecot augšā no krēsla, kad pie apvāršņa parādījies ukraiņu slepkava un Ukrainas valsts iznīcinātājs Ze. Latviju tiešām apkauno tādi butāni, kuri godina to idiotu. Ne jau lozungi ir svarīgi, bet gala rezultāts – būs nejēdzīgi gājuši bojā miljons ukraiņu, lai viņiem nebūtu vairs savas zemes, jo valsti jau tie zaudēja 2014. gadā. Iznāk, ka vēl mans novadnieks (mācījies Pāvilostā) . Par to gan man ir jākaunās. 

p.s. eksperimentējiet, atkārtoti iekopējot dzēsto ? :))) 

29.janvāris, 18:57 (29.janvāris, 19:06 - labots)
V ilis Gutmanis

Andis

 Cilvēki jau nemainās paskatoties jau uz šā raksta https://jauns.lv/raksts/zinas/592660-zdanoka-par-savam-aktivitatem-atskaitijusies-krievijas-izlukdienesta-darbiniekam

komentāriem. Cilvēkiem vienmēr kāds traucē un pat ja salasītu kopā visus šos gaismas cīnītājus kuriem ir it kā vienādi uzskati viņi jau pēč neilga laiciņā atrastu savā starpā ienaidniekus.

29.janvāris, 19:30
Mihailo ar Olgu

Mes izlasam 6ito visu, ko te smuki melot kremlin v.gutman, andis, ir tads, rudzpuke - vot xoxma vinji telot patrijotus a ira, bij und palika naidigs okupants, kamam masketies vajag 

tautaruna.nra.lv/slavenibas/44...ba-ar-zdanoku/

29.janvāris, 20:48
Mihailo ar Olgu

Vinji visi kas musu komentara ira zdanok kvadratā i smiekligs fakt ka zdanok zurnalistsi noker a nevis LV drosibs speki 

29.janvāris, 20:52
Mihailo ar Olgu

Vinji visi kas musu komentara ira zdanok kvadratā i smiekligs fakt ka zdanok zurnalistsi noker a nevis LV drosibs speki 

29.janvāris, 20:52
V ilis Gutmanis

Mihailo ar Olgu

Ko jūs par meliem uzskatat? Laikam to ka var tikties un sarunāties ar tiem ku daži noteicēji ir atļāvuši.  Vai arī jaukšanos privātajā sarakstē tā pēc jūsu domām ir norma. Par kādiem žurnalistiem jūs runājat  kuri tik viegli tiek klāt pie privātās sarakstes kas jau principā ir noziegums.  Neieteiktu jums spriest par jautājumiem kuros jums nav ne mazākās sajēgas. Un tāds jautājums ja jau jūs abi ar Olgu esat tādi patrioti tad gribētos pajautat ko jūs darat Latvijā,  kāpēc jūs neesat savā dzimtenē cīnoties pret Krieviju. Jūs vienkāŗši glābjat savu ādu, tā kā runāt un nosodīt Ždanoku kura starp citu nekad nav mainijusi savu politisko nostāju atšķirībā no tiem kas viņu mēgina te nosodīt. Tā kā piedodat bet šai jautājumā jums kā klaidonim vajadzētu paklusēt.

29.janvāris, 21:13
Ir tāds

Ja mēs sākam runāt par Ždanokas tanti, tad patiesi var noņemt cepuri šīs dāmas un arī Rubika priekšā kuri visu mūžu ir izcēlušies ar savu tiešumu un savu stāju. Atšķirībā no Miķelīša un Olītes tie saka tieši ko domā nevis kā mazi šuņuki lēkā apkārt un kvankšķ Latvijas forumos, laikā kad šiem Ukrainas pateriotiem bija jābūt savas valsts armijas pirmajās rindās tie ērti sēd Latvijā un kvankšķ uz latviešiem. Stāja šīm abām personām ir tāda, ka daudziem no tiem derētu pamācīties, viņi ir pārliecināti par savu ideju un ir gatavi to aizstāvēt gan ar vārdiem, bez rupjības protams ne kā šeit daudzi pieraduši, gan darbos. Teikšu godīgi, bet es pat lāga nezinu par ko šobrīd ir runa, vairāk par virsrakstu neesmu izlasijis, jo piedodiet, kā teicu, cienu šīs dāmas stāju, bet neesmu viņas elektorāts, tāpēc nelasu vēl jo vairāk dzelteno presi. Man dzeltenā krāsa ne ar ko labu neasocējās. Senajā Grieķijā (grieķiem kā zināms mati ir melni) ja sieviete matus krāsoja dzeltenus, tas nozīmēja, ka viņa ir meitene uz izsaukumu. Bet tas tā. Jeb kurā gadījumā, man kā cilvēkam kurš vēl kaut cik tic Latvijas Republikas tiesiskumam interesē pierādīti fakti. Ja šī persona ir pārkāpusi kādu likumu, gribu redzēt notiesājošu spriedumu un tad zināšu, bet pagaidām kamēr viena dikten dzeltena tante vai onkulis, laikam ar cirozi sirgst, teica es to nelasu. Man neinteresē ne Ždanoka, ne tas ko kāds par viņu saka. Kad reiz beigsies šis lētais tirgus, kad reiz mēs stāvēsim plecu pie pleca, kā reiz stāvējām sākumā pret D-pils HESu, tad pret Rīgas metro un beidzot par savu valsti. Toreiz bijām vienoti, tagad esam palikuši kā lētas tirgussievas, kam galvenais ir ko parunāt un tad justies dikteni varenam. Bet kā reiz teica viens manis tēmas sākumā pieminētais cilvēks: latviešu nelaime ir tā, ka tie spēj vienoties kad jāiet karot, bet tiklīdz iestājas miers vienotība zūd un neviens vaairs nezina ko darīt. Pareizāk būtu teikt, atrodas gudrie kuri skalda un valda un ir tie kuri kā paklausīgi kalpiņi notraus asariņu, dara visu ko tiem liek. Es vēlos dzīvot savā zemē bez kuratoriem no austrumiem un rietrumiem, nevēlos dziedāt kā "Labvēlīgais tips": "Mans brālis Čikāgā un pats es Kanādā Bet mūsu māsa Ziemeļanglijā Un ļoti iespējams, ka esam laimīgi Ka vairāk nedzīvojam Latvijā". Negribu es kā Džaiņš sēdēt Vāczemē, rakstīt muļķības un justies liels un varens. Tas nav par mani un priekš manis.

29.janvāris, 21:57
Ir tāds

Mihailo ar Olgu

Mihailo, ja dzīvo Latvijā, tad atceries, ka mums nekādu Mihailo un Olgu nav, mums ir Miķeļi un Oļiņietes, lūdzu raksti latviski! Kas un ko tev atkal melo? Kur es tev ko būtu teicis par tavu debesu brūti Ždanokas tanti? Vai vari pateikt? Vai gadījumā nesanāk, ka melo tu? Labāk pastāsti kāpēc neesi Ukrainā, pirmajās pozīcijās un necīnies par savu valsti? Vai esi dezertieris kuram nospļauties uz savu zemi, galvenais ir aplikt citus, iesūtīts provokātors, jeb par ukraini uzdodošs provokātors? Jeb kurā gadījumā no tevis vēdī nelāga trūdu smaka. 

29.janvāris, 22:11 (29.janvāris, 22:12 - labots)
Stāstnieks

Nu gluži kā padomju laikos. Vēsture iet uz riņķi. Ne velti ļaunas mēles dēvē ES par PSRS.

29.janvāris, 22:36
DŽA

Par civilizētās pasaules liberālo demokrātiju. Es brīvi jūtos, es varu elpot, man neviens neko neaizliedz, esmu brīvs. 

Krievijā? Par plakātu "Ja za mir", jebšu "Ja protjiv vojni", būs cietumsods! Totalitārs fašistu režīms.

30.janvāris, 13:36
V ilis Gutmanis

Atliek tikai pajautāt, ja jau jūtās tik brīvs ko tad pastāvīgi gaudo par nabaga Ukrainu?

30.janvāris, 13:55
DŽA

Z ilais v ili, viss ir diametrāli pretēji- gaudo tu, bet man ir žēl nabaga krieviju.

30.janvāris, 14:30
Ir tāds

Džaiņ, manu mazo, pūkaino, brīvo draudziņ. Pastāsti man lūdzu kaut vienu konkrētu gadījumu, kad Krievijā kāds par plakātu "Ja za mir", jebšu "Ja protjiv vojni", būs sodīts ar cietumsodu? Lūdzu fasktus nevis tavas slimās fantāzijas! Man nav šaubu, ka tu dzīvo savā iedomu pasaulītē kurai nav sakara ar realitāti, tomēr runa ir nevis par tavu, bet šo, reālo pasauli. Paņem savu informācijas avotu, savu zilo kasti, datoru, radio un pats sevi ar un aizej uz tuvējo baznīcu un visi draudzīgi izsūdziet savus grēkus, vispirms tava zilā kaste, tavs dators, radio kuri ir melojuši tev, kādēļ tu labticīgi maldināts esi melojis citiem, un tad izsūdzi savus grēkus arī tu pats. 

30.janvāris, 16:43
Munins

Dža, var brīvi saelpoties krāsu un tad šeit rakstīt blēņas. Krievijā par plakātu "Ja za mir" vai "Ja protjiv vojni" NEBŪS cietumsods! Lūk ja Krievijā kāds vicinās plakātus ar Ukrainas propogandu par Krievijas armiju tad gan var saņemt cietumsodu. 

30.janvāris, 16:46
DŽA

Nadirs!

30.janvāris, 17:43

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 5:37

Jaunākās diskusijas