Krievijas palīdzība Itālijai cīņā pret COVID-19 un kāpēc no tās uzmanīties

Jānis Mākoņkalns

Noteikti būsiet dzirdējuši, ka Krievija šonedēļ ar lielu pompu nosūtīja uz Itāliju lidmašīnas ar saviem militārajiem mediķiem, lai palīdzētu cīnīties pret koronavīrusu. Minētā labdarības akcija nebija nekas vairāk kā tukšs Krievijas armijas PR gājiens un ir pilnīgi skaidrs, ka mediķu nosūtīšana uz Itāliju bija nepieciešama tikai un vienīgi Maskavas propagandas vēstījumu izplatīšanai un Itālijas sabiedrības un politiķu ietekmēšanai.

Izskatās, ka to apzinās arī vismaz daļa itāļu. Laikraksts “La Stampa“, atsaucoties uz augsta ranga amatpersonām, raksta, ka 80% no Krievijas sūtījumiem ir izrādījušies “pilnīgi bezjēdzīgi” un aiz palīdzības sniegšanas slēpjas Vladimira Putina politiskie un diplomātiskie mērķi. Līdz ar to nekāds humanitārais elements šajā akcijā nav un nekad nebija plānots.

Maskavas politiķi to, protams, noliedz, uzstājot uz savu nodomu “labo” dabu. Diemžēl, līdzīgu sentimentu izrāda arī Itālijas politiķi. Kā raksta “La Stampa”, Itālijas premjers Krievijas palīdzības pieņemšanai piekrita, lai apmierinātu Maskavu un uzlabotu attiecības ar to.

Pašlaik Itālijas sociālajos tīklos ir novērojama vērā ņemama Krievijas dezinformācijas aktivitāšu palielināšanās – viltus profili pateicas Krievijai par sniegto palīdzību, bez mitas lamā ES un NATO par to nevarīgumu, atsevišķi noderīgie idioti rauj nost ES karogus un aizstāj ar Krievijas. To visu ar lielu prieku atspoguļo Kremļa un Eiropas populistu masu mediji.

Ar nožēlu jāatzīst, ka liela daļa krīzes novārdzināto itāļu būs noticējuši Kremļa propagandas kampaņai un tuvākajā nākotnē mēs varam gaidīt Romas pastiprinātu kritiku ES un NATO un attiecību tuvināšanu ar Krieviju. Visticamāk, Romas pirmais pasākums būs mēģinājums atcelt pret Maskavu noteiktās sankcijas.

Lai gan koronavīruss ir globāla problēma, izskatās, ka Maskava jau kādu laiku melo par tā apmēriem Krievijā, lai prezentētu sevi pārējai pasaulei kā nosacītu stabilitātes saliņu un civilizācijas pēdējo saliņu. Krievijas sociālo tīklu lietotāju vidū izplatās baumas par krievu tautas īpašajiem gēniem un spēcīgo imūnsistēmu, kā rezultātā daudzi, ieskaitot eliti, ir pārliecināti, ka COVID-19 tos neskars. Tajā pašā laikā Krievijā turpinās nebijis “pneimonijas” uzliesmojums…

Neskatoties uz to, ka prezidents Putins ir pavēlējis ieviest ārkārtas mērus cīņai pret koronavīrusu (uz nenoteiktu laiku pārcēlis konstitūcijas izmaiņu balsojumu un piešķīris visiem nedēļu apmaksāta atvaļinājuma) ir visai skaidrs, ka Kremļa primārais uzstādījums joprojām ir izmantot radušos krīzi, lai iegūtu diplomātiskus punktus cīņā pret Rietumiem. 

Tas nozīmē, ka tuvākajā laikā analogi “palīdzības” piedāvājumi varētu pienākt arī citām ES un NATO valstīm, tostarp arī Latvijai. Cerēsim, ka mūsu politiķiem, atšķirībā no itāļiem, pietiks veselā saprāta, lai neticētu Kremļa meliem un pasūtītu to trīs mājas tālāk vēl pirms nav par vēlu. 

Galu galā, iedomājietes šādu scenāriju. Koronavīrusa krīze Eiropā turpina pieņemties spēkā – ASV, Lielbritānija u.c. Latvijas partneri ir aizņemti ar iekšējām problēmām un vairs nespēj atbalstīt Eiropas Austrumu flangu pret Krieviju. NATO reaģēšanas spējas ir paralizētas un Rietumi vairs nespēj garantēt Latvijai pat diplomātisku atbalstu. Kremlis nolemj rīkoties un vēršas pie Baltijas valstīm ar “labas gribas” žestu, piedāvājot nosūtīt uz katru republiku 10 militārās lidmašīnas ar “humanitāro” palīdzību…

Ir skaidrs, ka itāļi šo scenāriju jau ir izspēlējuši un zaudējuši. Bet kā šādos apstākļos rīkotos mūsu valdība?

Jānis Mākoņkalns / 26.03.2020

26.marts
Tedis

Tu esi pilnīgs kretīns!

26.marts (26.marts - labots)
Toto

Nu tas tak saprotams katram, kas atceras padomju savienību.

26.marts
Monika Paberza

Trojas zirgs

26.marts
Lana Fon Strauss

Šajā gadījumā runa ir par pašu dārgāko - cilvēku dzīvībām!

Viss pārējais ir otršķirīgs. Bet Jūsu raksts, Mākoņkalna kungs, pat uz šo nesniedzas .... 

Vakar, 3:53
Solveiga Pelnēna

Mākoņkalns!  Samazgu spainis! Žults iet pa visām spraugām! Nu kāda man daļa,ko jūs te savā dullā  naidīgā prātā domājat. Palīdzība, lai kāda, tā tom'ēr ir palīdzība! Vai jūs pats šai laikā kādam esat palīdzējuši? Vai esat aizsūtījuši kādu naudas zīmi uz turieni, kur tā vajadzīga? bet nopelt un  murgot par kaut kādām blakus parādībām var par jeb ko. Itālijai, izskatās, patiešām vajadzīga palīdzība. Un visās jomās! Ja ķīnieši ar disciplīnu, kāda viņiem iedresēta, tiks paši galā ar vīrusu, tad itāļiem tas ir citādi. Un ekonomiski- ak, ak! Tūristi ta nebrauc tagad un līdz ar to dzīves līmenis kritīsies ne pa jokam! kaut vēl kāds bagātais iedomātos viņiem palīdzēt. Un tās avīzes, ko minēja mākoņčupas kungs, nav iespējams pārbaudīt, vai tā patiesi raksta. Taču- dāvinātam zirgam zobos neskatās- un tas ir nekorekti. Vēl nekorektāk - to atstāstīt citiem. Kauns, kauns!

Vakar, 22:20

Tavs ziņojums

 
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:37

Jaunākās diskusijas