VAKARA ZIŅAS. Kas ir kaņepju baronese Dzidra Bruzgule

Lauma Lapsa 1.marts, 5:45
 
DZIDRAS BRUZGULES PERSONISKAIS ARHĪVS
Sirsnīgās, ņiprās un asprātīgās latgalietes Dzidras Bruzgules vārds plašāk ir izskanējis saistībā ar kaņepju skandālu Dekšāres pagastā. Presē viņu mēdz dēvēt par kaņepju baronesi, bet, sazinoties ar Dzidras kundzi, kļūst saprotams, kāpēc no aktīvās seniores var iedvesmoties un mācīties neizsīkstošu dzīvesprieku un drosmi.

Gandrīz seriāls «Neprāta cena»

Administratīvā apgabaltiesa janvārī par labu Viļānu novada Dekšāres pagasta iedzīvotājai Dzidrai Bruzgulei no Valsts policijas saistībā piemājas pagalmā nogrieztām tur augošām kaņepēm lēmusi piedzīt kompensāciju 1500 eiro apmērā. Par radīto stresu un veselības problēmām seniore prasīja 3000 eiro. Atgādināsim notikušo: policisti 2018. gada augustā Dzidras kundzes saimniecībā izrāva 363 kaņepju stādus un aizveda uz ekspertīzi. Protams, narkotiskās vielas šajos stādos neatrada. Sākumā Administratīvā rajona tiesa lēma, ka viņai kompensācijā jāsaņem nieka 27 eiro, bet Dzidra Bruzgule pierādīja, ka prot par sevi pastāvēt un viņai pēc vārda kabatā nav jāmeklē. Viņa sūdzējās nākamajā instancē.

«Es esmu aktīva pensionāre. Šobrīd vēlos, lai skaļāk izskan mūsu, latgaliešu, sāpe par valodu. Es esmu cīnītāja, cīnos par reģioniem, par valodu, par atkritumu problēmām. Man miera nav. Vienmēr cīņā.

Protams, pašai ir gandarījums par šo spriedumu [kaņepju lietā]. Jo citādi likās, ka dzīvoju beztiesiskā valstī. Tagad pietiesāja kompensāciju par morālo kaitējumu. Tādēļ saku, ka Latgalē vēl ir gudra spriešana, gudri cilvēki. Visus šos gadus es tā kā biju vainīga. Es teicu uzreiz: maksājiet ar reizi, policija vai ģenerālprokuratūra! Neizšķiediet laiku! Bez kādām zināšanām, saprašanas, izglītības atnāca šitādu postu izdarīt. Jāzina, kas ir kas, ja brauc uz tādu darbu. Dodiet vietu saprātam, ņemiet no katras kaņepes pa lapiņai, taisiet analīzes un tad raujiet ārā. Nē, uzreiz notīrīja visas kaņepes! Tas jau ir seriāls «Neprāta cena». Ja es nebūtu tik sprauna, varēju i neizturēt un galus atdot. Tāds pārdzīvojums! Ar jau atvērtu krimināllietu atbrauca. Es teicu: «Rokudzelžus arī liksiet?» Vienīgi pietrūka rokudzelžu. Es jau pirmajā dienā teicu, kaut kājām uz Strasbūru, bet šitā neatstāšu tādu brīnumu. Labi, ka toreiz nebiju viena. Strādāju dārzā, piebrauc ekipāža, kolonna ar mašīnām. Labi, ka mazmeita te gadījās, kas nobildē un palīdz. Kadrā bija redzams, ka teicu: «Dodiet man kādu advokātu vai liecinieku. Jūs astoņi gabali, es viena uz tīruma.»»

Pilnu rakstu lasi jaunākajā "Vakara Ziņas" izdevumā!

Komentē 14

 
Anonīms
 

Vajadzēja sūtīt modros likumsargus pārlūkot apkārtni, vai kaut kur neaug arī driģenes, kuru narkotiskā iedarbība neatpaliek no pasaules standartiem.

1.marts, 8:13 Atbildēt

Елена Лебединская-vecā pakaļa, ej piedāvā sevi uz Lienes ielas.

1.marts, 17:24 Atbildēt
īpaši stulbs > j.nis.lauks

Vai Valmierā ir Lienes iela? :)

2.marts, 15:53 Atbildēt

Kaņepīti, par narkotiku, pasludināja naftas magnāti kopā ar dažādiem pārstāvjiem no Štatu valdības. Neliels citāts.

***************

В 1937 году крупный промышленник Дюпон запатентовал технологию изготовления пластика из нефти и угля, и с тех пор из нефтепродуктов начали производить пластмассы, целлофан, целлулоид, метанол и нейлон. То же самое можно делать из конопли, и промышленное выращивание этого растения угрожало подорвать бизнес Дюпона, который начал зарабатывать миллиарды. Магнат решил стереть коноплю с лица земли.

Одним из основных инвесторов Дюпона в те времена был Эндрю Меллон, занимавший должность секретаря государственного казначейства при президенте Лу Генри Гувере. Его племянник Гари Дж. Анслингер получил пост руководителя Федерального бюро по наркотическим и опасным препаратам.

1.marts, 8:18 Atbildēt

No kaņepītes iespējams ražot veselīgu un stipru apģērbu un apavus, draudzīgas Dabai plastmasas un vairāk kā 1000 cita veida izstrādājumu, kuri draudzīgi cilvēka organismam un Dabai. Kaņepju eļļa ir ļoti augstvērtīgs produkts, bagāts ar D vitamīnu. No kaņepēm var ražot augstvērtīgāku , ne kā no naftas , degvielu. No kaņepēm var ražot arī lētu (lētāku ne kā no naftas) asfaltu jeb ceļa klājumu. Šie piemēri sniedz mums priekšstatu par to, cik ļoti vadoņi ir norūpējušies par Dabu un tautu.

Kaitējums Dabai, kas nāk no mašīnu izpūtējiem, ir tik pat liels kā no kosmētikas izstrādājumiem. Valdība cenšas ierobežot kurināšanu ar malku, kuras kaitīgums ir ļoti smieklīgs.

1.marts, 8:37 Atbildēt

Autovadītājiem, traktoristiem, ekskavātoristiem jātur kabīnē paklāji priekš eļļas pilītes savākšanas, kura varētu notecēt no kāda agregāta, kurš zaudējis blīvuma spējas. Ja nebūs, būs bargs sods. Tas pats mežstrādniekiem - zāģeriem, jo uzpildot, zāģa tvertni, var nopilēt degvielas pile. Bet, klājot naftas izstrādājumu - asfaltu uz zemes un ļoti lielās platībās, izrādās Dabai veselīgi.

Tie paši paklājiņi, kurus jāvadā tehnikas vadītājiem, ir no naftas un pārpilda mūsu atkritumu izgāztuves. Lai to dabūtu gatavu, vajadzīgi autoritatīvi diplomi.

Tā pati, veikala kulīte no celofāna, ja vņu ražos no kaņepes, var tikt izmantota augsnes mēslošanai. Bet nē, valdība turpinās cīņu par Dabas piesārņošanu, līdzīgi kā līdzcilvēku ķīmiķošanu ar potēm.

1.marts, 9:02 Atbildēt

Jā... Ir, par ko padomāt.

1.marts, 9:44 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > izidors.m.rkak.ns

Skumīga, tā "domāšana".

1.marts, 9:52 Atbildēt

Piekrītu, bet "politkorekti" būtu teikt, ka naftas produktu izstrādājumu lietošana ir pareiza.:DDD

1.marts, 10:08 Atbildēt
Dzēsts lietotājs > j.nis.lauks

Ģeniāli. Varētu Nobelu piedāvāt, bet pašam nav.

1.marts, 10:21 Atbildēt

Tu Valentins,nejac parasto kanepi ar marihanu,,

2.marts, 14:28 Atbildēt
Tedis > marcis

Tikai tu,ķēms,jauc pakaļu ar muti....

2.marts, 19:33 Atbildēt

Nosaukums "Marihuāna" ir izzīsts no pirksta. Kaņepīti, nosaucot par marihuānu, tika radīts apmelojums. Pati kaņepīte no tā neizmainījās.

3.marts, 12:10 Atbildēt

Katram latgalietim sētā pa kaņepju dobei, un tad jau Latgale atplauks.

3.marts, 14:11 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:43

Jaunākās diskusijas