Judžu ģimenes kaimiņš: Es zinu patiesību!

Portāls nra.lv 15.decembris 2023, 9:41
 
Ģirts Ozoliņš/MN
"Es vairs nespēju klusēt," tā norāda Judžu ģimenes kaimiņš Dairis Kārkliņš, medijos lasot par Judžu konfliktu. Viņš sniedzis interviju la.lv.

Viņš stāsta, ka pēdējos gados abu ģimeņu saikne izveidojusies cieša. “Mūsu mājas atrodas pilnīgi blakus, un es esmu redzējis visu," tā Dairis. Viņš uzskata, ka "šis ir apzināts cilvēka iznīcināšanas pasākums, kad viens dusmās, ka zaudē, jo ir savārījis nepatikšanas, izlemj iziet publiskajā telpā un melot. Tur pilnīgi viss ir meli. Kāpēc es to zinu? Tiesvedības iet jau 6-7 mēnešus, esmu bijis policijā, liecinājis, runājis ar viņiem, viņu bērniem, kuri regulāri nāk ciemos, jo draudzējas ar maniem bērniem. Es zinu patiesību!”

Kaimiņš uzskata, ka visa konflikta sakne ir tajā, ka Rūtai īsti nav izdevies panākt to, ko viņa bija iecerējusi finansiāli. Esot bijusi izstrādāta vesela krāpniecības operācija, kurā mēģināts iesaistīt arī Dairi.

“Viņiem bija finansiāli grūtāks brīdis, tāpēc es aizdevu naudu mājokļa būvniecībai. Līdz ar to bez manas piekrišanas nekādi tālāki soļi ar māju nevarēja tikt veikti, bet Rūta bija nolēmusi māju pārrakstīt trešajai personai. Bija gatavi arī man par to samaksāt. Tā bija un ir milzīga krāpniecības afēra, kuras mērķis ir tikai finansiāli iedzīvoties,” stāsta Dairis.

“Mārča sieva nekad dzīvē nav strādājusi algotu darbu, taču tajā brīdī, kad viņi sāka pārcelšanos, bija saspringts brīdis un Mārcis mudināja sievu atrast algotu darbu, lai būtu nedaudz vieglāk finansiāli. Tad arī viss sākās. Rūta ir dieviete, viņa negrib strādāt, viņa par to apvainojās un sākās lielie konflikti,” zina kaimiņš.

Jau ziņots, ka Valsts policijā reģistrēti vairāki iesniegumi no mūziķa Mārča Judža un viņa sievas, kā arī vairāki izsaukumi uz personu dzīvesvietu.

Pierīgas Ziemeļu iecirknī reģistrēti vairāki iesniegumi no abām pusēm, kā arī reģistrēti vairāki izsaukumi uz personu dzīvesvietu. Visi iesniegumi izskatīti un lēmumi pieņemti likumā noteiktajā kārtībā, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Pieņemtajos lēmumos personām norādītas pārsūdzības tiesības gadījumā, ja lēmums, viņuprāt, pieņemts neatbilstošs vai pretlikumīgs.

Vienlaikus Valsts policija nevar izpaust informāciju par lēmumiem, kas pieņemti attiecībā pret konkrētām personām, kā arī par sāktiem kriminālprocesiem.

Lai arī Krimināltiesību izpratnē apsūdzības uztur tikai un vienīgi prokuratūra, šajā iestādē aģentūrai LETA noliedza, ka Judzis būtu iesaistīts kādā kriminālprocesā.

To, vai attiecībā uz šo ģimeni, iespējams, tiesā ir bijis kāds pieteikums par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, aģentūrai LETA neizdevās noskaidrot, jo tā ir ierobežotas pieejamības informācija.

Jau ziņots, ka grupa "Dzelzs vilks" nolēmusi pārtraukt sadarbību ar grupas bundzinieku Mārci Judzi saistībā ar viņa iespējamo vardarbību pret sievu.

Grupa paziņojumā sociālajos medijos gan norobežojas no publiskajiem pārmetumiem, kas vērsti pret Judzi, jo grupas rīcībā neesot informācijas, kas apsūdzības apstiprinātu. Grupa turklāt akcentē, ka pret Judzi līdz šim vērstās apsūdzības viņa un sievas tiesvedībā tiesas ceļā esot atspēkotas un grupa uzticas Latvijas tiesībsargājošu iestāžu lēmumiem.

"Tomēr, ņemot vērā, ka tiesas process turpinās, grupa pieņēmusi lēmumu pārtraukt sadarbību ar Judzi līdz apsūdzības pret viņu pilnībā atspēkojošam un nepārsūdzamam spriedumam vai kamēr tiks noskaidroti neapgāžami fakti, kas apliecina viņa nevainību," raksta muzikālā apvienība.

Vienlaikus grupa kategoriski nosoda jebkādu vardarbību pret sievietēm un bērniem.

Tikmēr Judža dzīvesbiedre Rūta Judze "Facebook" sniegusi garu aprakstu par Judža īstenoto fizisko un emocionālo vardarbību, kā arī norādījusi, ka vairākkārt vērsusies policijā.

Sieviete norādījusi, ka reiz pat sastapusies ar situāciju, ka, izsaucot policiju, viens no tā vakara ekipāžas policistiem bijis vīra paziņa.

Dzirdot viņas uzvārdu, policists izkāpis no transportlīdzekļa uzsmēķēt un privāti uzzvanījis sievietes vīram. Kad viņš iekāpis atpakaļ, sācis sievietei jautāt, vai pārāk daudz nelietojot alkoholu vai ko nomierinošu. Sievietei radušās aizdomas, ka viņš mēģina likt justies neadekvātai.

Pēc šādas pieredzes sievietei bijis grūti saņemties atkārtoti vērsties pēc palīdzības, lai vairs neizjustu šo bezpalīdzību.

Sieviete arī norādījusi, ka vīrs viņai tiesiskā ceļā atņēmis bērnus.

Savukārt Judzis sociālajā medijā "Facebook" norādījis, ka visa sievietes paustā informācija esot nepatiesa un apmelojoša. Viņš "šajā farsā" iesaistīties nevēloties, turklāt esot slēgtas tiesvedības, tāpēc nedrīkstot izpaust detalizētu informāciju.

Judzis apgalvojis, ka nekad neesot bijis vardarbīgs pret Rūtu un saviem bērniem, bet to nevarot teikt par pašu Rūtu.

Tāpat vīrietis apgalvojis, ka trīs reizes lūdzis pie notāra izšķirties, bet tas nesot izdevies. Judzis arī apgalvojis, ka sieviete neesot slima ar vēzi.

Uz sociālajos tīklos uzliesmojušo skandālu savā tvitera kontā reaģējusi arī premjerministre Evika Siliņa (JV), kura raksta, ka pēc šādas publiskās liecības "pavisam noteikti jāvērtē, vai bāriņtiesa rīkojusies bērnu labākajās interesēs".

Viņa arī pateicas Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai, kas jau ir reaģējusi un "lūgs skaidrojumus par satraucošo situāciju".

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:11

Jaunākās diskusijas