"Ir kādi sodi?" Bokseris Zutis neglaimojoši izsakās par laivotājiem Amatā

tautaruna.lv 4.aprīlis 2023, 5:00
 
Ģirts Ozoliņš/ F64 Photo Agency
Kopš aizvadītās nedēļas nogales Vidzemē ir spēkā oranžās pakāpes brīdinājums par Amatas upes krastu palienes un zemākas vietas applūšanu. Tiesa, visai neglaimojoši par tiem, kuri šāda brīdinājuma laikā vēl mēģina laivot pa Amatas upi, izteicies bokseris Kristaps Zutis.
"Tiem kuri laivo pa amatu un ir jāglābj, tie kuri kāp uz ledus un ir jāglābj, tiem ir kaut kādi sodi par to, ka paši ir lohi? Jo man kaimiņu ome baidās saukt ātros, jo varot būt viltus izsaukums, bet tie tur Vidzemē piedurās pie oranžā brīdinājuma," mikroblogošanas vietnē twitter raksta K.Zutis.

"Nu tiem ledus kāpējiem bez ekipējuma un uz knapi uzsaluša ezera vai upes vajadzētu sodus. Bet pavasara braukšana Amatā ir laba lieta, normāla veste, ķivere, atbilstošs apģērbs un aiziet," atbildot uz sportista komentāru, norādījis kāds twitter lietotājs.

"Šķiet, ka nav, bet būtu taisnīgi, ka bŗivā laika paaugstināta riska aktivitātes būtu jāapdrošina, ja nav, pats apmaksā glābšanas dienestu izmaksas," skaidrojis kāds cits twitter lietotājs.

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka piektdien ūdens līmenis paaugstinājās visās Latvijas upēs un ezeros. Kurzemes daļā paaugstinājās par 7-28 centimetriem (cm), straujāk ūdens līmenis paaugstinājās Bārtā pie Dūkupjiem par 36 cm diennaktī. Savukārt centrālā daļas upēs ūdens līmenis paaugstinājās par 5-9 cm, atsevišķās upēs novērota ūdens līmeņu svārstības.

Visstraujāk ūdens līmenis paaugstinājās Austrumu daļā. Gaujas un Salacas baseina upēs ūdens līmenis paaugstinājās par 18-27 cm, straujāk ūdens līmenis paaugstinājās Vaidavā pie Apes par 60 cm diennaktī.

Daugavas baseina upēs ūdens līmenis paaugstinājās par 14-47 cm, straujāk ūdens līmenis paaugstinājās Lielajā Juglā pie Zaķiem par 57 cm diennaktī. Savukārt Daugavā posmā Piedruja-Zeļķi ūdens līmenis paaugstinājās par 16-54 cm diennaktī.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas