"Lecam pa vecam!" Viņķele izsakās par Kariņa uzdoto ministrijām

tautaruna.lv 22.marts, 15:15
 
F64 Photo Agency
Otrdien ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzdevis ministrijām pārskatīt izdevumus, lai rastu papildu finansējumu veselības un izglītības nozarei. Situāciju mikroblogošanas vietnē twitter komentējusi bijusī veselības ministre Ilze Viņķele.

"Mēs taču saprotam, ka vismaz veselībā tas neko daudz nemaina jebšu lecam pa vecam. Līdz 26.05. apkpos. Tad analizēs. Pa starpu vēlēs prezidentu. Tad kamēr apstiprinàs pārdali. Tad rudens klāt un pa galvu kaklu mēģinās kaut cik jēdzīgi izlietot. Pacientiem no tā vieglāk nekļūst," mikroblogošanas vietnē twitter norāda I.Viņķele.

Kā norādīts Ministru kabineta mājaslapā, tad K.Kariņš 2023. gada budžeta pieņemšanas procesā uzsvēra, ka līdz ar nepieciešamo pārmaiņu īstenošanu veselības un izglītības nozarēs tiks pārskatīti visu ministriju izdevumi, lai rastu papildu finansējumu valdības deklarācijā un tiesību aktos pausto apņemšanos īstenošanai šajās nozarēs.

"Šobrīd ir pieņemts šī gada valsts budžets. Gan veselības ministre, gan izglītības un zinātnes ministre ir apņēmušās īstenot būtiskas pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības jomā, lai abas sistēmas kļūtu efektīvākas un spētu nodrošināt kvalitatīvus un pieejamus pakalpojumus mūsu iedzīvotājiem, proti, ir plānota slimnīcu līmeņošana un skolu tīkla sakārtošana,” uzsver K. Kariņš. “Lai rastu papildu finansējumu abām šīm prioritārajām nozarēm, esmu uzdevis visām ministrijām pārskatīt budžeta izpildes procesā prognozēto izdevumu ekonomiju, Finanšu ministrijai apkopot informāciju un iesniegt valdībā ziņojumu par papildu finansējuma pārdali 2023. gadā veselības un izglītības nozarei,” pauž K. Kariņš.

Ministru prezidenta rezolūcija paredz nozaru ministrijām līdz 26. maijam sagatavot informāciju par 2023. gada valsts budžeta izpildes procesā izveidojušos un līdz gada beigām prognozēto izdevumu ekonomiju un par uzdevumu izpildi iepriekšējo izdevumu pārskatīšanā, kas rada līdzekļu ekonomiju 2023. gadā un turpmākos gados. Tāpat rezolūcijā noteikts pārskatīt piešķirto finansējumu 2023. gadā, lai veselības un izglītības nozarēm nodrošinātu finansējumu, kas nepieciešams, lai īstenotu valdības deklarācijā un tiesību aktos paustās apņemšanās.

Savukārt Finanšu ministrijai informatīvais ziņojums par papildu finansējuma pārdali veselības aprūpes un izglītības nozarēm jāsagatavo līdz 16. jūnijam.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:38

Jaunākās diskusijas