Fūrmanis skarbi komentē iemeslus, kas var radīt milzīgus riskus pacientu drošībai

tautaruna.lv 8.decembris 2022, 14:15
 
Gints Ivuškāns/ F64 Photo Agency
Anesteziologs, reanimatologs Roberts Fūrmanis mikroblogošanas vietnē twitter publicējis komentāru, kurā izteicies par iemesliem, kas varētu radīt milzīgus riskus pacientu drošībai.
"Ja L.Cipule drīzumā nemainīs savu pieeju cilvēkresursu politikā, tad vakantas būs ne tikai ārstu palīgu slodzes, bet darbu pametīs arī pieredzējuši ārsti, kas radīs MILZĪGUS riskus pacientu drošībai. Diemžēl…," mikroblogošanas vietnē twitter raksts R.Fūrmanis.

"Viens no aspektiem ir tas, ka vedējā līmeņa vadītājiem ir milzīga patoloģiska vēlme piespiest ārstus strādāt 24 nevis 12 stundu režīmā, kas noteikti viecinās uzmanības kritumu un izdegšanu. Un nē, Cipules kundze, ārsti nenāk uz darbu izgulēties. Ārsti nāk darīt savu darbu un reanimācijas brigādes resurss ir jāiemācās izmantot pareizi," norāda mediķis.

"Un visbeidzot- saviem darbiniekiem sapulcēs ir jāsaka taisnība un no saviem vārdiem atkāpties nedrīkst. Ja vidējā līmeņa vadītājs nemāk vai negrib pildīt savu darbu, tad cietējs NEDRĪKST būt ārsts vai jebkurš cits darbinieks. Tieši tik vienkārši!" viedoklī norāda R.Fūrmanis.

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) patlaban ir 250 mediķu vakances, bet vēl daudzi slimo un ir cita veida prombūtnē, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja NMPD direktore Liene Cipule.

Pēc viņas stāstītā, vakanču skaits dienestā pēdējo gadu laikā ir samazinājies, NMPD sekmīgi piesaistot jaunus darbiniekus, tomēr šajā rudenī ticis novērots ļoti liels darbinieku prombūtņu skaits - pat lielāks nekā Covid-19 pandēmijas vilnī. Darbinieku attaisnotās prombūtnes esot saistītas gan ar slimošanu, gan došanos bērnu kopšanas atvaļinājumā, gan citiem iemesliem.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 3:00

Jaunākās diskusijas