"Reti spītīgs cilvēks!" Jaunups raksturo Kariņu

tautaruna.lv 10.novembris 2022, 15:15
 
Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency
Pagājušas jau vairākas nedēļas kopš 14.Saeimas vēlēšanām. Lai gan sarunas par jaunās valdības veidošanu turpinās, joprojām ir dažādi viedokļi par to iznākumu. Tiesa, iespējams, valdības veidošanas procesā liela nozīme ir arī personālijām. Vienu no tām visai skaļi raksturojis arī "Latvijas attīstībai" valdes loceklis Edgars Jaunups.
"Es, protams, pazīstu Krišjāni Kariņu diezgan ilgi. Reti spītīgs cilvēks," TV24 raidījumā "Kārtības rullis" izteicies E.Jaunups. "Šobrīd mēs novērojam augstprātību. Tas, ko Kariņa kungs šobrīd no sevis izstaro, ir plānprātīga augstprātība. Tas no vienas puses ir saprotami - vēlēšanu uzvarētājs, pirmais premjers, kas nostrādāja četrus gadus," norāda E.Jaunups.

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka partiju apvienība "Jaunā vienotība" (JV) pilnībā atbalsta pašu virzītā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) pozīciju nākamās valdības koalīcijas veidošanas sarunās.

Kā aģentūru LETA informēja partijā, Kariņam ir "nemainīgs un nelokāms" atbalsts sarunās ar pārējām 14.Saeimā ievēlētajām partijām, ar kurām parakstīts sadarbības memorands par nākamās valdības koalīcijas veidošanas principiem, akcentē JV pārstāvji.

Partijas "Vienotība" un JV valžu kopsēdē šodien uzklausīts koalīcijas veidošanas sarunām deleģēto pārstāvju ziņojums par aktuālo situāciju, progresu un pārējo sarunu partneru pozīcijām.

"Vienotības" valdes priekšsēdētājs, JV politiķis Arvils Ašeradens pauž, ka trīs partiju - JV, "Apvienotā saraksta" (AS) un Nacionālās apvienības - sadarbības memorands par nākamās valdības veidošanas principiem bija svarīga politisko konsultāciju sastāvdaļa, partijām tajā vienojoties par būtiskākajiem darbiem jaunajai valdībai un ar parakstiem apliecinājušas savu apņemšanos strādāt.

"Mūsu izpratnē ir būtiski nekavēties ar nākamo soli pretī valdības izveidošanai - proti, vienoties par atbildību sadali un sākt darbu pie valdības deklarācijas izveides," akcentē Ašeradens.

Kā ziņots, ja AS šonedēļ nesniegs atbildi par Kariņa piedāvāto atbildības jomu dalījumu, koalīcijas veidošana varētu izgāzties.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas