Vaira Vīķe-Freiberga dalās ar skarbiem vārdiem par gāzto "okupekli"

tautaruna.lv 6.septembris 2022, 9:20
 
Mārtiņš Zilgalvis/F64
Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga Laumas Lapsas, Edgara Orlova materiālā "Diena, kad krita "okupeklis"" izdevumā "Privātā Dzīve" atklāj savas domas par gāzto piemnekli.
Kā atklāj Vīķe-Freiberga, viņas acīs tā sauktais Uzvaras piemineklis vienmēr bijis kā klaušu laika kauna stabs.

"Šis stabs izvarotai tautai dienu no dienas nepārtrauc atgādināt par ilgstošo svešas varas okpupāciju un visiem pāridarījumiem un pazemojumiem, ar ko tā bija saistīta," pauda eksprezidente.

Kā ziņots, 25.augustā Pārdaugavā, Uzvaras parkā, nogāzts Latvijā un Baltijā lielākais padomju laika piemineklis, demontējot tā kompleksa pēdējo elementu - 79 metrus augsto obelisku, kura virsotni rotā zvaigznes.

Obelisks tika nogāzts pēc aptuveni septiņas stundas ilga darba, krītot izraisot skaļu blīkšķi un augstas ūdens šļakatas no blakus esošā baseina.

Pieminekļa kompleksa demontāža notikusi trīs dienas. Otrdien, 23.augustā, nogāzta trīs karavīru bronzas statuja, trešdien, 24.augustā, no rīta kritusi sievietes tēla figūra, bet ceturtdienas rītā sākti sagatavošanas darbi, lai sagatavotos pēdējam pieminekļa demontāžas posmam - augstā obeliska gāšanai.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 0:26

Jaunākās diskusijas