Atklāts ar Noru Ikstenu notikušās nelaimes iemesls

tautaruna.lv 17.augusts 2022, 0:30
 
Dmitrijs Suļžics / F64
Latvijas radošā inteliģence lūdz Dievu par talantīgās rakstnieces Noras Ikstenas dzīvību, raksta Inta Mengiša un Ligita Eglīte materiālā "Nora bija uz mūžīgās aiziešanas robežas" izdevumā "Kas jauns".

Aizvadītajā nedēļā, pēc ilgākas intensīvas ārstēšanas, glābšanas operācijas Ikstena tika izrakstīta no slimnīcas un nogādāta mājās Ikšķilē.

Portāls NRA jau rakstīja, ka dramaturģe Māra Zālīte vērsās pie Latvijas sabiedrības ar lūgumu palīdzēt: "Aprīļa sākumā ar Noru notika nelaime. Ārsti daudz cerību nedeva. Nora bija uz mūžīgās aiziešanas robežas. Ārsti un Nora cīnījās par dzīvību.Viņi uzvarēja, un, lūk, vakar - 2022. 4. augustā Nora ir atgriezusies mājās!Lai izveseļotos pilnībā vēl vajadzīga ilgstoša ārstēšanās un rehabilitācija. Nora Ikstena, mūsu lieliskā rakstniece ir sava radošā darba zenītā. Nezinām, cik ilgi noritēs pilnīga atlabšana. Norai vajadzīga palīdzība un atbalsts."

Nāves skavās Ikstena nokļuvusi pēc pašas iniciatīvas, izdzerdama dzīvībai bīstamu devu šķidruma, kas nodara nopietnu kaitējumu iekšējiem orgāniem, raksta izdevums "Kas jauns".

Rakstniecei pēdējie gadi bijuši emocionāli un fiziski grūti. Pēc 11 kopābūšanas gadiem viņa 2019.gadā šķirusies no vīra Levana. Gruzīns nav bijis sievai uzticīgs un agresijas lēkmēs bija arī uzbrucis. Tas atstājis rētas Ikstenas ticībai mīlestībai.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 4:01

Jaunākās diskusijas