Reiniks brīdina par krāpniekiem

tautaruna.lv 20.jūlijs 2022, 15:30
 
Ģirts Ozoliņš/ F64 Photo Agency
Ne reizi vien gan bankas, gan dažādu uzņēmumu pārstāvji brīdinājuši par krāpniekiem, kas ļaunprātīgi izmanto viņu vārdu. Šoreiz ar visai neparastu krāpšanas mēģinājumu nācies sastapties arī mūziķim Laurim Reinikam.
"Kaut kāda krieviski runājoša dāma zvanīja no Gēteborgas un mēğināja sākt palīdzēt sakārtot lietas ar manu brokeru kontu. (Kas tas tāds vispār ir?). Es tik atbildu "Es neko nesaprotu krieviski", nolika pati klausuli.Vārdsakot, uzmanieties, krāpnieki!" mikroblogošanas vietnē twitter norāda mūziķis.

Viņš arī publicējis telefona numuru, no kāda saņēmis konkrēto zvanu.

Komentāros pie L.Reinika aprakstītā gadījuma cilvēki norāda, ka arī viņiem nācies sastapties ar šādiem krāpšanas mēģinājumiem.

Portāls nra.lv jau vēstīja, ka Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļa (Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa) atkārtoti vērš sabiedrības uzmanību situācijai, ka, paplašinoties dažādu pakalpojumu attālinātai pieejamībai, vienlaikus attīstās arī krāpnieku aktivitātes. Samērā bieži interneta tīmeklī ir pamanāmas ziņas par finanšu līdzekļu ieguldījumu iespējām, solot īsā laikā gūt milzu peļņu, pastāvot niecīgam riskam vai pat bez tā. Realitātē tās ir ieguldījumu krāpšanas.

Apstājies un pārbaudi! Pārdomā saņemto informāciju un rūpīgi izvērtē to! Nesteidzies ar lēmuma pieņemšanu, bet pārbaudi informāciju! Krāpnieki, mēģinot ieinteresēt potenciālos upurus uzsākt ieguldīt naudu, izmanto visdažādākos paņēmienus, tai skaitā izstrādā dažāda formāta reklāmas (teksta, audio un video veidā) ar dažādu klientu veiksmes stāstiem, taču patiesībā tās ir tikai viltotas atsauksmes.

Neuzķeries! Pārliecinies, vai pasniegtā informācija ir patiesa, pat ja reklāmā pamani plašam personu lokam atpazīstamas personas vai uzņēmumus. Realitātē tā var būt krāpšana.

Iegaumē! Pirms pieņemt lēmumu par finanšu līdzekļu ieguldīšanu, jāpārliecinās, vai minētais uzņēmums (uzņēmējdarbība) ir reģistrēts Latvijā, to darbības veidi un cita veida informācija, kas liecina par uzņēmuma darbspējību. Ir nepieciešams pārbaudīt vai izvēlētais pakalpojuma sniedzējs ir saņēmis Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) licenci, jo tikai izpildoties šādiem kritērijiem, klientu aizsargā valsts. Informācija par licencētām ieguldījumu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir pieejama FKTK mājas lapā.

Rīkojies! Valsts policija aicina būt uzmanīgiem! Ja tomēr esi apkrāpts, vērsies pēc palīdzības! Krāpšanas gadījumā pēc iespējas ātrāk par to informē savu banku un pēc tam vērsies ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī. Savukārt riska informāciju par aizdomīgām darbībām interneta vidē nosūti policijai mobilajā lietotnē “Mana drošība”.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:13

Jaunākās diskusijas