Ralfs Eilands atklāti atbild nelabvēļiem

tautaruna.lv 25.jūnijs 2022, 3:45
 
Ģirts Ozoliņš/F64
Dziedātājas Ralfs Eilands sociālajos medijos dalījies ar atklātu vēsti tiem, kuri viņam veltījuši naidpilnus komentārus par dalību praidā Rīgā.

R. Eilands piedalījies gan "Riga Pride" gājienā, gan uzstājies tā noslēguma koncertā.

Viņš dalījies ar saviem novērojumiem par negatīvajiem komentāriem un attieksmi, ko saņēmis arī personīgi par dalību pasākumā.

"Ja 20. maijā mani iepriecināja brīži, kuros gājām garām acīm redzamiem Putina faniem, tad 19. jūnijā mani uzjautrināja noiešana gar stabiliem homofobiem. Šiem diviem tipāžiem ir tik daudz kas vērtību skalā kopīgs — vilkne uz pagātni, stagnāciju, kaut kādiem sevis nepierādījušiem “labākiem laikiem”, ciešanām, citādā nepieņemšanu un neatzīšanu. Abos gājienos, kad soļojām garām šiem mentālās vieglatlētikas čempioniem, viņu acīs bija redzams izbrīns par to, ka viņi ir mazākumā. Ja velkam paralēles ar multeņu pasauli, tad var teikt, ka mērkaķītis viņu galvās pārstāja sist šķīvjus un tas bija viņu sejās redzams. No vienas puses žēl, bet no otras baigi rēcīgi. Iedomājies! Tu dzīvo laikmetā, kur alksti pēc jaunā viedtālruņa, bet, tanī pat laikā, mentāli vairāk velc uz gadu, kad sievietēm bija liegts iet uz vēlēšanām. Manuprāt, ļoti rēcīgs koncepts!

Par konceptiem runājot… Man ir trakoti neizprotama ideja, kad kāds cilvēks var justies labāk, ja viņš kādam citam aizliedz mīlēt. Es vienkārši to nespēju savā galvā sagremot. Ja vēl kāds nesaprata manu domu, tad varu nolaisties līdz homofobu līmenim un paskairot. Mierīgi. Mīļie domas dižgari, vai neesat iedomājušies, ka varat tāpat dabūt savu ikgadējo seksu, jo sieva/vīrs Jums biežāk nedod, neatkarīgi no tā ar ko kāds cits cilvēks pat ne guļ, bet draudzējās? Vēl nesapratāt? Varu paskaidrot mazliet sīkāk, nav problēmu. Es aizvakar pabučojos ar vienu draudzeni, vakar biju Praidā, šodien ar to pašu draudzeni vēl joprojām vēlos pabučoties. Kaut kā nepārvērtos par geju… Kāds pārsteigums! Bet, būsim godīgi, visi, kuri iet Praidā vai to skatās no malas, vai atbalsta tās idejas, kuras tur tiek paustas — šie cilvēki automātiski nekļūst par gejiem, viņi visi ir lesbietes! Es to zinu, jo esmu pats ar savām acīm redzējis un uz savas ādas izbaudījis! Vairākās attīstītās Eiropas valstīs šiem cilvēkiem, tāpat kā man, Pasaules Lesbiešu Organizācija iedod “lesbietes talonu” tikko viņu galvā ir iezagusies doma, ka Civilās savienības likums ir feina ideja.

Par idejām runājot… Pēc Praida, kā arī ikdienā, arvien vairāk saņemu naidpilnas ziņas un komentārus no reliģioziem ekstrēmistiem, ka degšu ellē, dabūšu “gejbakas”, esmu “galvā slims atejists” utt. Jautājums — kā šo ideju, ka Dievs ir par mīlestību un labo, šie cilvēki pielieto praksē? Ok, varbūt Dievs ir taisnīgs un katrs saņem pēc nopelniem, bet tad aicināšu šos cilvēkus neliekuļot un iet līdz galam! Vecajā Derībā ir teikts, ka Dievs reiz pavēlēja diviem lāčiem saplosīt 42 bērnus, jo viņi ierēca par plikpauri. Manuprāt, lieliska audzināšanas prakse arī mūsdienām! Starp citu, ja nu kāds saprāta guru vēlēsies man iebāzt sejā argumentu “puikiņ, nedaudz vairāk izglītojies reliģiju un ticības jautājumā”, tad atgādināšu, ka šādi pārmetumi ir publiskās diskusijās izteikti arī Ričardam Dokinsam un Semam Herisam. Netici? Vai nu iegūglē no sava viedtālruņa, vai nu pavaicā Dievam (galvenais īstajam)," raksta R. Eilands.

Viņš arī atsaucas uz ziņām, ka Francijas katoļu baznīcas garīdznieki kopš 1950. gada ir seksuāli izmantojuši vismaz 216 000 bērnu un Zbigņeva Stankeviča pausto, ka izvarotās Ukrainas sievietes nedrīkst taisīt abortus.

"Noslēgumā visiem homofobiem, ekstrēmistiem un citiem naidpilniem cilvēkiem es vēlētos uzdot tikai 3,5 jautājumus. Drīkst arī neatbildēt.
1) Kāda ir sajūta, kad Jūs redzat, ka ar katru dienu, katru jauno paaudzi Jūsu naidpilnās idejas arvien ātrāk izmirst kā dinozauri?
2) Kāda ir sajūta, kad manā un man līdzīgi domājošo pusē ir Hjū Džekmens, Fredijs Merkūrijs, Lady Gaga, Beyonce, Sers Eltons Džons un daudzi citi, kamēr Jūsu pusē ir Putins un kaut kāds Šlesers ar saviem pajoļiem?
3) Vai Jūs apzinaties, ka okupācijas pieminekļa nojaukšanas gājienu panāca rašisti, kuri ar savām izdarībām vienkārši izbesīja tolerantos, saprātīgi domājošos cilvēkus, kā arī Praida gājienu izprovocēja homofobi? Vai jūs apzinaties, ka esat doktori Frankenšteini, kuri paši ir radījuši kaut ko, ko Jūs savā pasaulē definējat kā briesmoni?" - raksta dziedātājs.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 11:09

Jaunākās diskusijas