Hosams Abu Meri pasaka trāpīgus vārdus par integrāciju Latvijā

tautaruna.lv 22.maijs, 4:30
 
Vladislavs PROŠKINS, F64 Photo Agency
Visus nav iespējams integrēt – uzskata LTV aptaujātie politiķi, apskatot pie pieminekļa Uzvaras parkā uzņemtos video. Tikmēr eksperti vērsa uzmanību uz to, ka šogad pie pieminekļa aizgāja salīdzinoši daudz mazāk ļaužu, nekā tas bija agrākajos gados, vēsta lsm.lv.

“Ak Dievs, es nespēju tādu skatīties,” atzina Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība). “Krievija ir tik mērķtiecīgi strādājusi, iestāstot savai tautai, tai skaitā ne tikai pie sevis, ka fašisti ir dzīvi un izredzēta ir tikai viena tauta, un tas ir kļuvis ārkārtīgi bīstami visā pasaulē.”

“Integrēt var cilvēku, kas grib integrēties. Ja cilvēkam ir sava pasaule un ja viņš patērē propagandu, dzīvo pasaulē, ko citi uzbūvēja, mēs varam tikai aicināt atvērt acis. Ja tas notiks, tad pēc kāda laika viņš varbūt sapratīs. Bet šeit nevajag runāt par neiespējamo misiju: ka mēs kaut ko izdarīsim, tad vēl kaut ko, soli pretī un tad viņi sapratīs. Bet ir jāsaprot, ka ir cilvēki, kas nekad nesapratīs. Integrācijas politika negarantē, ka cilvēks 100% kļūs par mūsu sabiedrības daļu,” sacīja Saeimas Sabiedrības integrācijas komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins (“Jaunā Vienotība”).

Politiķi uzsvēra - integrēt var tikai tos, kas paši to vēlas. Bet ko darīt ar cilvēkiem, kuri to nevēlas?

“Ir viena daļa sabiedrības, kura nav integrējama un kur vienīgais ceļš ir šo personu izraidīšana, izceļošana ārpus Latvijas. Tas ir ļoti nopietns drošības risks mūsu valstij, un mums ir ar to steidzami jātiek galā. Visas šīs personas, kuras atļaujas slavināt un noliegt genocīdu, tur ir ļoti skaidra procedūra - ja tie ir Krievijas pilsoņi, uzreiz ārā no Latvijas; ja tie nav Krievijas pilsoņi, drīz iesniegsim normas, kas ļaus šiem cilvēkiem izceļot. Vienīgais risinājums būtu pārcelties šiem cilvēkiem citur. Kāpēc cilvēkiem, kas ienīst šo valsti, būtu jāmokās,” paziņoja Saeimas deputāts Jānis Dombrava (Nacionālā apvienība).

Savs redzējums integrācijas jautājumā ir arī politiķim Hosamam Abu Meri: "Pēc manas pieredzes integrācija nozīmē 3 lietas: cienīt LV vēsturi un atzīt okupāciju, cienīt Satversmi un likumus, un, protams, prast latviešu val. Ja cilvēks to nepieņem, viņam nav vietas LV sabiedrībā! Dievs svētī Latviju."

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:23

Jaunākās diskusijas