Kas bija zināms par mūžībā aizgājušā aktiera Pētera Liepiņa veselības problēmām?

tautaruna.lv 15.maijs 2022, 4:30
 
Vladislavs Proškins/F64
Mūžībā devies aktieris Pēteris Liepiņš. Oktobrī viņš pirmo reizi runāja par savām nopietnajām veselības problēmām.

Viņš Intas Mengišas materiālā "Smagas slimības dēļ zaudējis 20 kg" izdevumā "Kas Jauns" stāstīja, ka principā gadu jutās kā nepilnvērtīgs cilvēks. Sākumā ilgu laiku bija slimnīcā, saslima ar plaušu karsoni.

Mediķi vairākus mēnešus Liepiņu mocījuši, meklēdami vainu.

"Stradiņos ilgi nevarēja atklāt. Drausmīgs stress! Dakteri man visu ko "piesēja", sākot ar azbesrozi, beidzot ar plaušu vēzi. Esmu izgājis cauri teju visiem iespējamajiem aparātiem," atcerējās Liepiņš.

Vēršoties pēc palīdzības pie Elejas Veronikas, kas ieteica dakteri Apšvalku Sauriešos, Tuberkolozes un plaušu slimību centrā, tika atklāts, ka pēc saslimšanas ar pleirītu, Liepiņam ir bijusi izstaigāta tuberkoloze.

Liepiņš mācījies Meņģeles pamatskolā, pēc tam - Ērglu vidusskolā. Pēc skolas beigšanas un dienesta Padomju armijā iestājies Dailes teātra ceturtajā studijā, kuru beidzis 1971.gadā.

Vienlaikus viņš ieguva Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes augstāko izglītību specialitātē "Profesionālā teātra un kino aktieris". Liepiņš bija Dailes teātra aktieris kopš 1966.gada

1973.gadā Liepiņš kļuvis par Latvijas Teātra darbinieku savienības biedru, 1986.gadā saņēmis Latvijas PSR Nopelniem bagātā skatuves mākslinieka goda nosaukumu.

Savukārt 2002.gadā viņš saņēma balvu, kas nosaukta viņa vecākā brāļa Edgara Liepiņa vārdā. 2002.gadā aktieri apbalvoja ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 8:50

Jaunākās diskusijas