Repše: Trešais pasaules karš ir jau sācies

tautaruna.lv 13.aprīlis, 7:00
 
Oksana Džadana/F64
Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā pasaulē būtībā ir jau sācies Trešais pasaules karš, kas patlaban vēl ir sākuma stadijā, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio raidījumā "Laikmeta krustpunktā" pauda ekspremjers Einars Repše.

"Rietumi ir sapratuši vienu nežēlīgi skaidru lietu (..). Nepatiks tas, bet tā ir patiesība: būtībā Trešais pasaules karš ir jau sācies. Tas šobrīd ir agrīnā stadijā, tas ir kaut kur Austrijas "anšlusa" un Sudetijas ieņemšanas stadijā [salīdzinot notikumus pirms Otrā pasaules kara], bet tas ir sācies (..)," teica Repše.

Pēc Repšes sacītā, šis karš var beigties tikai divos iespējamos veidos: ar Krievijas pilnīgu sakāvi vai ar Krievijas pilnīgu uzvaru.

"Trešais variants - jebkādi miera līgumi, pielabināšanās... tas nebūs risinājums, tā labākajā gadījumā būs tikai konflikta iesaldēšana uz dažiem gadiem," vērtēja Repše.

Viņa vērtējumā, pateicoties Rietumu piekāpšanās politikai iepriekš, Krievija uzbrukusi Gruzijai, Moldovai, Krimai, Donbasam un tagad visai Ukrainai.

"Viņiem nav izdevies vēl iesoļot Kijivā, pateicoties tiešām varonīgai ukraiņu pretestībai. Bet tātad Krievija šobrīd draud jau Polijai, Baltijai, Zviedrijai, par Gotlandi runājot; Somijai draud ar kodola triecienu. Un diskutē krievu dažādi jukušie viņu centrālajos informācijas kanālos par to, vai tas kodoltrieciens būtu pa Varšavu, pa Rīgu, vai pa Kijivu," teica Repše. "Tas ir neiedomājami. Bez tam šis diktators nevar apstāties, tā viņam ir personiska sakāve, tā ir viņam personiska iznīcināšana."

Viņaprāt, Krievija karā Ukrainā tiks sakauta "lupatās". "Vienīgais, ko viņi var darīt, kas patiešām ir bīstami, - viņi var draudēt ar kodolieročiem, ko viņi arī dara," teica ekspremjers. Viņš uzskata, ka Rietumu izlūkdienesti ļoti rūpīgi seko līdzi tam, kas notiek ar kodolarsenālu.

Rietumi palīdz Ukrainai ne tikai ar ekonomisko sankciju ieviešanu pret Krieviju, bet arī ar ieročiem, vērtēja Repše. "(..) Rietumi ir ir sapratuši, ka šobrīd tik tiešām tas ir pasaules karš, ukraiņi šobrīd varonīgi cīnās visas pasaules vietā un par pasauli pret absolūtu, faktiski pēdējo ļaunumu pasaulē (..)," sacīja Repše, citējot "interesanta cilvēka" - ASV dzīvojošā bijušā VDK virsnieka Jurija Šveca sacīto.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Vakar, 17:21

Jaunākās diskusijas