Ko Kremlis ir teicis par Putina veselības stāvokli?

tautaruna.lv 18.aprīlis 2022, 1:30
 
AFP/Scanpix/LETA
Lai gan tagada par Krievijas prezidenta Vladimira Putina veselības stāvokli klīst leģendas, jo nekādu oficiālu informāciju Krievija nesniedz, ne vienmēr bijis tā. Putina prezidentūras sākumā pat tika publicētas intervijas ar Kremļa ārstiem – prezidenta administrācijas Medicīnas centra vadītāju Sergeju Mironovu, vēstīts Doždj materiālā.

“Vladimirs Putins ir vesels, spēcīgs, vārdu sakot, no medicīniskā skatu punkta problēmu nav. Asinsspiediena stabilitātes, elektrokardiogrammas rādījumu, funkcionālo slodžu, plaušu kapacitātes mērījumu un dažu citu parametru ziņā Putins ir daudz jaunāks par saviem piecdesmit gadiem,” tā vēl 2002. gadā ziņoja Mironovs.

Arī gadu iepriekš viņš bija teicis, ka Putins ir "naturopātisko ārstēšanas metožu" piekritējs, dodot priekšroku karstām vannām, tējai ar medu, rīvēšanās tehnikām, masāžai un viņam nepatīkot zāles. Mironovs to pašu atkārtoja 10 gadus vēlāk - intervijā žurnālam Itogi.

Putina 20 varas gados šīs identiskās intervijas ar Kremļa ārstu būtībā palikušas vienīgie oficiālie stāsti par prezidenta veselību.

Kremlis nekad nav rādījis nekādus medicīniskos ziņojumus, un Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs žurnālistiem atbildēja, ka saskaņā ar likumu "nav paredzēta obligāta datu izpaušana par prezidenta veselības stāvokli". Ik pa laikam internetā tika apspriestas prezidenta iespējamās slimības, taču šīs baumas nākušas arī no ārvalstu avotiem.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

18.aprīlis 2022

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:56

Jaunākās diskusijas