Eilands velta skarbus vārdus mūziķiem, kas uzstājas Krievijā

tautaruna.lv 24.februāris 2022, 12:09
 
Dmitrijs Suļžics/F64
Mūziķis Ralfs Eilands situācijas Ukrainā kontekstā sociālajā vietnē Twitter paudis viedokli par Latvijas mūziķiem un sportistiem, kas darbojas Krievijā.

Kā norāda mūziķis, viņš jau pirms vairākiem gadiem runājis par to, ka politika un māksla ir saistītas.

"Teicu jau to 8 gadus atpakaļ. “Politiku ar mākslu/sportu nejauc” cilvēkus aicināšu iztēloties Ukrainas vietā Latviju un tad padomāt, vai būtu forši, ja mūsējie brauktu uz Krieviju uzdziedāt? Jau sen mums šādas viesošanās bija jāpārtrauc," uzskata mūziķis.

Viņš aicina arī žurnālistus būt uzstājīgākiem un, intervējot māksliniekus, kuri saistīti ar Krieviju vai arī izteikušies pozitīvi par Lukašenko režīmu, pajautāt argumentētu skaidrojumu uz jautājumu, kāpēc to dara.

"Izdabūt beidzot to “nauda nesmird”," nobeigumā piebilst mūziķis.

"Uzskatu, ka tikai pilnīga ignorēšana un izolācija no cilvilizētās pasaules puses nostādīs gan viņa tuvos, gan Krievijas iedzīvotājus pret varaskāro, aizvainoto, paranoisko diktatoru Vladimiru Putinu! Viņš vairākas reizes ir pierādījis, ka izmanto visus instrumentus, lai ņirgātos par citiem, arī jaucis savu politiku ar mākslu un sportu.
2017. gadā uz Eirovīziju Ukrainā viņš izvirzīja cilvēku, kurš tur nemaz nevarēja piedalīties, jo bija Ukrainas melnajā sarakstā.
2015. gadā (pēc Krimas aneksijas) Krieviju konkursā pārstāvēja dziesma, kas sludināja mieru pasaulē — brutāls iesmējiens Eiropas sejā.
Pērn Krievijas hokeja izlase piedalījās pārbaudes turnīrā Somijā, kur sportisti uz ledus izslidoja PSRS formās. Kāds vēl “mākslu un sportu ar politiku nejaukt”, ja Putins to dara jau gadiem?
Uzskatu, ka Krievija ir jāizslēdz no Eirovīzijas, Olimpiskajām spēlēm, Čempionu līgas, jebkādiem izklaides vai sporta pasākumiem, līdz beidzot Putins izvāks savu karaspēku no svešām zemēm un ļaus mums pārējiem normāli dzīvot! Es esmu daļa no kultūras nozares un varu runāt par to, taču ceru, ka pārējo nozaru darboņi domā līdzīgi un beidzot sāks rīkoties. Visi. Kopā. Man ir draugi no visdažādākajām tautām, tāpēc vēlos atzīmēt, ka šī ir pretreakcija Putina darbībām nevis krieviem, kuri arī vēlas dzīvot draudzīgā un mīlošā sabiedrībā plecu pie pleca ar citiem cilvēkiem. Es priecātos, ja mūsu žurnālisti būtu uzstājīgāki, intervējot māksliniekus, sportistus un citus, kuri saistīti ar Krieviju vai arī ir izteikušies pozitīvi par Lukašenko režīmu, pajautājot argumentētu skaidrojumu uz jautājumu — kāpēc Tu tā dari/uzkati? Būtu jauki vēl neatkāpties, līdz nebūtu saņemta skaidra atbilde. Es daudz vairāk cienītu vārdus “nauda nesmird” nevis pasakas par tiltu celšanu, Dieva piesaukšanu vai notrulināto un gaužām nepatieso “mākslu un sportu ar politiku nejauc”. Jauc. Ja netici, tad paklausies Džonu Lenonu, Bobu Mārliju, Bobu Dilanu, mūsu pašu Līvus un daudzus citus ar kuriem šo sarakstu es varētu vēl turpināt…" - tēmu sociālajā vietnē Facebook turpina Eilands.

Jau vēstīts, ka kritiku par uzstāšanos Krievijā soctīklos saņēmusi grupa "Pāta Vētra".

"Vienīgos,kurus neuztrauc kara draudi Ukrainai ir "Prāta vētra". Mauc un mauks uz Krieviju koncertēt kā raķetes," tika teikts Twitter lietotājas ierakstā.

Tiesa gan, lielākā daļa Twitter lietotāju aktīvi metās aizstāvēt mūziķus, rakstot pag par mūzikas un politikas nejaukšanu, gan par to, ka Krievijas iedzīvotāji nav jāuztver par ienaidniekiem.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas