Atklāj visticamāko "Dakotas" mūziķa nāves iemeslu

tautaruna.lv 1.februāris, 11:30
 
Ekrānšāviņš
28.janvārī mūžībā devies kantri mūzikas grupas "Dakota" dvēsele Edvīns Zariņš. Aizgājēja labs draugs bundzinieks Gundars Lintiņš bija tas, kas sociālajos tīklos paziņoja par Zariņa nāvi, vēstīts Gitas Vīksnes, Edgara Orlova materiālā "Dakota pēdējo albumu pabeigs bez viņa" izdevumā "Privātā Dzīve".

Lintiņš saka, ka Edvīns aizgājis pēkšņi.

"It kā viss bija, kā iepriekš. Cik sapratu no viņa sievas teiktā, tad trīs dienas pirms aiziešanas gan Edvīnam kļuvis tā kā sliktāk.

Viņš bija tāds, kurš neatzina nekādas zāles, nelietoja tās vispār.

Visticmākais, bijis trombs, un tas nav saistīts ar to visu, kas Latvijā un apkārt pasaulē notiek," pauda Lintiņš.

Edvīns Zariņš dzimis 1954. gada 9. novembrī Rīgā, agri zaudējis māti, audzis pie vecāsmātes Čiekurkalnā. Mācījās Rīgas 1. bērnu mūzikas skolā, aizrāvās ar hokeju, futbolu un cīņas sportu. Spēlēja ģitāru vispirms skolas ansamblī, tad mācības skolā pārtrauca, strādāja rūpnīcā un spēlēja ģitāru Gunāra Freidenfelda vadītajā Tramvaju un trolejbusu pārvaldes (TTP) kluba ansamblī (neoficiāli sauktu par „Prauliem”). Uzstājās 1972. gada festivālā „Liepājas dzintars”. Neilgu laiku muzicēja kopā Kasparu Dimiteru un Ivaru Godmani, pamatā atkaņojot grupas „Creedence Clearwater Revival” dziesmas.

1975. gadā viņu iesauca Padomju armijā, pēc dienesta Zariņš pievienojās Bauskas kultūras nama ansamblim, kas 1979. gadā Skaistkalnes zaļumballē pirmo reizi uzstājās ar nosaukumu „Dālderi”. Uzstājās Latvijas televīzijas raidījumā “Varavīksne”, kļuva populārs ar dziesmu „Dzeltenie aizkari”, kas 1981. gadā piedalījās “Mikrofona” aptaujā. 1983. gadā grupas „Dālderi” pajuka, bet 1988. gadā tika atjaunota citā sastāvā. Pēc grupas atjaunošanas tā izdeva albumu "Dzeltenais ceļš". Līdztekus Edvīns Zariņš strādāja Bauskas galdniecībā.

1996. gadā Edvīns Zariņš izveidoja kantrī mūzikas grupu „Dakota”, kas bieži uzstājās Lietuvā. 2013. gadā Edvīnu Zariņu uzņēma Latvijas mūziķu Slavas alejā Liepājā.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:44

Jaunākās diskusijas