Fūrmanis pamet Latvijas ārstu biedrību; biedrība joprojām uzstāj uz Pavļuta demisiju

Portāls nra.lv 2.novembris 2021, 20:55
 
Mārtiņš Zilgalvis/F64
Šodien Latvijas Ārstu biedrības valdes sēde ilga vairāk nekā trīs stundas. Tās rezultātā Roberts Fūrmanis, kas ieņēma viceprezidenta amatu, pameta biedrību. Latvijas ārstu biedrība joprojām izsaka neuzticību veselības ministram Danielam Pavļutam.

"Atsakos no viceprezidenta amata biedrībā, kuras vadība ir zaudējusi saikni ar kolēģiem un praktisko medicīnu, un kura nav ieinteresēta nepieciešamajās pārmaiņās, lai LĀB un ārsti spētu atgūt sabiedrības uzticību, " pēc LĀB sēsdes ierakstā "Twitter" pauž anesteziologs, reanimatologs Roberts Fūrmanis.

LĀB valdes ārkārtas sēdē nolēma neorganizēt ārkārtas biedrības valdes un apakšorganizāciju vēlēšanas. Par to nobalsojis vairākums LĀB biedru, vēsta lsm.lv.

LĀB vadītāja Ilze Aizsilniece skaidroja, ka gadījumā, ja būtu lēmums rīkot ārpuskārtas vēlēšanas, tās būtu iespējams organizēt ātrākais 2022. gada februārī, bet kārtējās vēlēšanas gaidāmas jau 2022. gada rudenī.

Ņemot vērā lielo organizatorisko darbu, jo ārkārtas vēlēšanu gadījumā būtu jāpārvēl visi LĀB vēlētie amati, nolemts to nedarīt.

Aizsilniece gan skaidroja, ka jebkurā brīdī ārkārtas vēlēšanas var pieprasīt, ja par to vienojas 10% biedrības biedri.

Savukārt lēmums par neuzticības izteikšanu veselības ministram Danielam Pavļutam ("Attīstībai/Par!") atstāts nemainīts, proti, biedrība aizvien izsaka neuzticību ministram.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:36

Jaunākās diskusijas