Latvija lūgusi palīdzību ārvalstīm Covid-19 pacientu izvietošanai

tautaruna.lv 22.oktobris, 12:50
 
Oksana Džadana/ F64
Mediju eksperte un žurnāliste Sandra Veinberga sociālajā vietnē "Facebook" publicējusi ierakstu, kurā stāsta, ka grūti paskaidrot zviedriem, kādēļ Latvija lūdz starptautisku palīdzību.

Žurnāliste raksta, ka šorīt, 22.oktobrī, Zviedrijas radio ziņas informējušas, ka Latvija lūgusi starptautisku palīdzību pandēmijas pacientu izvietošanai Zviedrijā un Vācijā.

S. Veinberga savu ierakstu "Facebook" noslēdz ar jautajumu, vai vainīgos, kuri radījuši šo situāciju, būtu jāsoda?

"Zviedrijas radio ziņas šorīt drūmi informēja, ka Latvija lūgusi starptautisku palīdzību pandēmijas pacientu izvietošanai Zviedrijā un Vācijā. Mūsu valsts pati vairs netiek galā ar antivakseru uzbrukuma upuriem - slimajiem cilvēkiem. Apjukušie ir panākuši savu, tāpēc saslimušo ir pārāk daudz. Grūti paskaidrot zviedriem, ka tas notiek tāpēc, ka šeit cilvēki apzināti nevakcinējas. Turpina niķoties, tā radot jaunus vīrusa variantus. Lai gan arī zviedriem ir apmēram 18% līdzīga rakstura iedzīvotāju, kas ir gatavi „kašķēties līdz nāvei“. Proti - nevakcinēties un pagarināt epidēmiju vēl līdz 2 -3 gadiem. Kurš vainīgs, ka sabiedrība Daugavpilī un Liepājā, Rīgā un Alūksnē uzklausa spokus stāstus kā bērni un tāpēc sabotē mūsu kopīgo izkļūšanu no pandēmijas? Vainīgo ir samērā daudz - prezidents, radio un televīzijas padome, kas ieceļ sabiedrisko mediju vadītājus, valsts kancelejas komunikācijas dienests utt. Vai vajadzētu viņus sodīt?"

Portals nra.lv iepriekš jau rakstīja, ka 26.oktobrī, Veselības ministrija prognozē starptautiskas palīdzības lūgšanas nepieciešamību Covid-19 pacientu ārstēšanai, informejusi Veselības ministrijas valsts sekretāre Indra Dreika.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 26

 
Anonīms
 

Interesanti, kāda būs Zviedrijas un Vācijas atbilde? Somijas kā tuvākas valsts variants netiek izskatīts?

22.oktobris, 13:03 Atbildēt

Dīvaini.Visu laiku taču Zviedriju minēja kā negatīvu piemēru dēļ mazajiem ierobežojumiem.Tiešām dīvaini,ka nu tā jāsauc palīgā

22.oktobris, 13:19 Atbildēt

Mazi ierobežojumi, bet vakcinācijas apmēri lieli.

22.oktobris, 14:55 Atbildēt

Ja tiešām būs nepieciešama citu valstu palīdzību, kā notiks transportēšana? Ar helikopteriem, lidmašīnām? Visticamāk, tas neattieksies uz smagi slimajiem. Cita valsts - tās ir citas problēmas. Sākot jau ar valodu, īpaši senioriem, kuru liela daļa angliski nerunā.

22.oktobris, 13:25 Atbildēt

Nē, arī ar lidmašīnām.

Tieši tā pagājušajā gadā Vācija Francijas Covidslimos paņēma- militārās lidmašīnās.

22.oktobris, 17:36 Atbildēt

Kāpēc grūti paskaidrot situāciju? Sakiet, kā ir, ka tauta te pa šiem 30 gadiem no valsts vadītāju puses novesta līdz kliņķim un SEN, SEN saprātīgi domājošie neuzticās ne Swedbankām (kuru taču no bankrota ekon. krīzes laikā izvilka Zviedrija un "Hansabanka fiksi kļuva par Swedbanku), ne uzticās visādiem citiem "gigantiem".

Dīvaina žurnāliste. Škiet, arī atrauta no LV sabiedrības, ja nemāk elementārus jautājumus risināt. Mans Jums bezmaksas padoms: nedaudz diplomātijas un sarunas aizies.

22.oktobris, 13:34 Atbildēt

Pag, kādi elementāri jautājumi Sandrai būtu jārisina? Sarunas ar zviedru slimnīcām?

22.oktobris, 13:42 Atbildēt
Vita > erkils

Vispār jau to pajautājiet tai žurnālistei S. Veinbergai, par ko tieši viņa domā?

Vai par to, ka daudziem (patreiz) atsaka citas plānveida oprācijas, vai par to, ka lielum lielā daļa no mediķiem SEN, SEN pametuši Latviju, jo LV nav bijis mediķiem atbilstošs atalgojums, vēl pagātnē, bet VALDĪBA NEBIJA DARĪJUSI PILNĪGI NEKO, LAI ATGRIEZTU AIZBRAUCĒJUS !!!

22.oktobris, 14:16 Atbildēt

Kur palika 80 miljoni?Kur veselības ministrs.Eiropā taču zina kā Latvijā rīkojas valdība un vienkāršos cilvēkus šeit nav ko pīt iekšā.Nav vainīgi nevakcinētie,ne nevakcinētie.Izbeidziet novelt vainu uz tautas pleciem.Lai atbild Kariņš u Pavļuts.

22.oktobris, 13:58 Atbildēt

nav izslēgts, ka Zviedrija Latvijas covidniekus pēc tam izdos Krievijai...

22.oktobris, 13:59 Atbildēt

Jā, garantija nav nekāda.

22.oktobris, 14:10 Atbildēt

Mani labie draugi, zviedri ir maukas, neko labu no tās sugas gaidīt nevar.

Par leģionāriem gan Zviedrija atvainojās, bet es to atvainošanos nepieņemu.

22.oktobris, 17:41 Atbildēt

Tie kovidnieki, pārsvarā, ir krievi vai pārkrievotie latvieši. Ne velti ārsti apgalvo, ka slimnīcās ar kovidu ir daudz vairāk krievu nekā latviešu.

22.oktobris, 20:09 Atbildēt
Beerdrinkers Von Kowelenz > j.nis.5ab74e2ba392d

Jā, visticamāk.

22.oktobris, 21:23 Atbildēt

Vai, tiešām, Vācijai un Zviedrijai nav cita ko darīt, kā uzņemt mūsu antivakserus. Lai beidzās tepat uz vietas.

22.oktobris, 14:58 Atbildēt

Trakākais, Jāni, ir tas, ka pat tie cilvēki, kas ticēja valdībai un potējās, arī slimo!

22.oktobris, 16:02 Atbildēt
Mia > izidors.m.rkak.ns

Vinju nav tik daudz, lai buutu jaaluudz paliidziiba, saslimushie poteetie slimniicaas ir labi, ja desmitaa dalja. Apokalipse iestaajaas antivaxeru deelj, pashi arii tagad vareetu apmaksaat aarsteeshanu Zviedrijaa un Vaacijaa.

22.oktobris, 17:02 Atbildēt
jānis > izidors.m.rkak.ns

Bet Zviedrijā, nez kāpēc, cilvēki, kas ticēja valdībai un potējās, neslimo.

22.oktobris, 20:05 Atbildēt
īpaši stulbs > j.nis.5ab74e2ba392d

Uz šo repliku man pagaidām nav atbildes...

22.oktobris, 20:11 Atbildēt

premjeram butu jaatkapjas, izterets pusmiljards, pensionariem atnemtas brivbiletes transportos. valsti 1,7 milj iedzivotaju, bet valdiba netiek gala, kauns, kauns.... likumdosana atlauj notikt, tam ka valsts tiek izzagta, bet 1500 gultam nav naudas, ko tad lai dara lielvalstis, asv, krievija indija.... kur miljoniem iedzivotaju, vai tiem vajag triljonus covid nobremzesanai. tacu ne uz ko nav spejigi, kapec vakcinetajiem, apzinigajiem jacies no citu bezatbildibas.

22.oktobris, 15:46 Atbildēt

Taja pasa laika Stradini ir samazinajusi gultas,lai raditu so situaciju un sanemtu 19 miljonus par Kovidartesanu,bet citiem slimniekiem vietu nav.Ir dokumenti Stradinu majas lapa

22.oktobris, 18:36 Atbildēt

Youtube paskatījos video par stradiņiem, tas ir par rindām, aizbraucu pārliecināties... Tavu brīnumu!!! Rindu nav stāv viena mašīna!!! Nepaslinkoju un aizbraucu līdz Gaiļezeram un līdzīga situācija, negribas ticēt ka vienkārši trāpīju uz pusdienlaiku....

23.oktobris, 14:40 Atbildēt

80 miljoni iztērēti nezkur.Un tagad citu palīdzību lūdz vēl.🤦‍♀️

22.oktobris, 20:19 Atbildēt

Gultas dārgas 666000 nezināji?!

23.oktobris, 14:36 Atbildēt

Es loti ceru, ka LV netiks sniegta palidziba, jo situacija ir valdibas pilnigas neprasmes komunicet rezultats.

22.oktobris, 20:56 Atbildēt

Nu fiksi jāsaslimst, pa velti un bez sertifikāta aizvedīs un nahren no šejienes uz visiem laikiem!!!

23.oktobris, 14:35 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 2:00

Jaunākās diskusijas