Pasaulslavens dziedātājs "nozadzis" 20 miljonus vērtu hitu

tautaruna.lv 25.septembris, 22:04
 
Ekrānuzņēmums no Instagram
Lielbritānijā rit viena no "skaļākajām" tiesvedībām mūzikas industrijā. Populārais britu dziedātājs Džeimss Arturs tiek apsūdzēts par hita "zādzību", ziņo "Mirror".

Džeimsu Arturu tiesā iesūdzējusi alternatīvā roka grupa no Dublinas "The Script".

Bijušais Liebritānijas "X Faktora" zvaigzne tika apsūdzēts par savu 2016. gada izlaisto dziesmu "Say You Won’t Let Go", kura bija ļoti līdzīga pirms tam jau izdotās grupas "The Script" 2008. gada gabalam "The Man Who Can’t Be Moved".

"BYUCopyright" ievietojis video "YouTube", kur iespējams salīdzināt abas dziesmas un pārliecināties, vai tās ir līdzīgas.

Dziesma "Say You Won't Let Go" ir viena no visu laiku populārākajām dziesmām, kuru ir izdevis Džeimss Arturs. Tiek lēsts, ka dziedātājs, pateicoties šai dziesmai, ir nopelnījis aptuveni 20 miljonus ASV dolāru.

Šobrīd vēl nav publiskots tiesas izlīguma rezultāts, bet jau tagad ir redzams, ka Džeimss Arturs ir iekļāvis grupas "The Script" dziedātāju Danielu O' Donogu un ģitāristu Marku Šīhanu, kā oficiālos dziesmas autorus.

Atsevišķi avoti apgalvo, ka mūziķi ir vienojušies neizpaust izlīguma nosacījumus.

Tiesas prāvā no Džeimsa Artura tika prasīts atmaksāt cietušajiem jeb grupai "The Script" visus dziesmas ieņēmumus, kas ir saistīti ar tās straumēšanu dažādas platformās, publicitāti, izplatīšanu.

Džeimss Arturs ir angļu dziedātājs un dziesmu autors. 2012. gadā viņš uzvarēja Lielbritānijas "X Faktora" 9. sezonā. Viņa uzvaras singls "Impossible" Lielbritānijas singlu topā uzreiz pēc uzvaras debitēja 1. vietā, kopumā tikuši pārdoti 1,4 miljoni kopiju Lielbritānijā, tādējādi šis ir visu laiku sekmīgākais uzvaras singls šova vēsturē.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Labi nozagts, tas ir tas pats kas nopirkts.

26.septembris, 10:04 Atbildēt

Latvijā plaģiātisms ir pierasta lieta. Klasisks gadījums R.Paula "Lācītis" un nezināma autora dziesma "Rudens vēji manā logā skumju dziesmu dzied. Gandrīz 100% melodijas sakritība. Atšķiras tikai viens akords un pāris notis. Esmu pat iedziedājis abus vārdu variantus Youtubē izveidojot vienu kopīgu dziesmu. Atliek Googlē ierakstīt "Lācītis vai Rudens vēji".

26.septembris, 10:04 Atbildēt

Vairākus Arturus pazīstu, bet neviens nav tik glups kā šitais Džeims. Būtu pārtaisījis pa savam kādu R.Paula vai Rozenštrauha dziesmu, visi Anglijā būtu sajūsmā, taču tiesāties neviens neskrietu.

26.septembris, 11:43 Atbildēt

kaut kāds murgs ne dziesma,

27.septembris, 15:25 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 13:57

Jaunākās diskusijas