Krištopane: Liegt veselības aprūpi nevakcinētajiem ir neloģiski

tautaruna.lv 21.septembris, 16:13
 
Ekrānuzņēmums no Instagram/ nkristopane
Uzņēmēja Viļa Krištopana meita Nikola Krištopane sociālajā vietnē Twitter dalījusies ar viedokli par iniciatīvu nevakcinētajiem Covid-19 pacientiem segt ārstēšanas izdevumus pašiem.

Jau vēstīts, ka iedzīvotāju iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par to, lai "neattaisnoti nevakcinētie" Covid-19 pacienti ārstēšanās izdevumus segtu paši.

"Liegt veselības aprūpi nevakcinētajiem ir neloģiski. Ja vairums nevakcinēto ir ar zemu izglītību, bezdarbnieki utt, tad tas noteikti radīs tikai vairāk problēmu," norāda Krištopane.

Viņa uzsver, ka daudz vērtīgāk būtu skaidrot, cik vidēji izmaksā Covid ārstēšana.

Tikmēr komentāros pie ieraksta cilvēki uzsver, ka iniciatīvas mērķis nav liegt medicīnisko aprūpi.

"Kā jau te ir minēts - veselības aprūpe netiek nevienam liegta, tas būtu stulbi. Bet, ņemot vērā, ka līdz šim NAV strādājušas kampaņas, runāšana 1:1, nežēlīgie sižeti, ārstu lūgumi soctīklos, pateikt, ka ārstēšana izmaksās kaut 100 000 neko nemainīs, viņiem tie ir tukši vārdi," norāda komentāra autore.

"Ja vakcīnas būtu par maksu, tad noteikti šis nebūtu pareizi. Bet, tā kā to var izdarīt jebkurš bez maksas un gandrīz jebkur, tad tāda rīcība ir tikai loģisks solis kopējās sabiedrības veselības labā. Katra indivīda izvēlei ir dažādas sekas. Nav vakcīnas - nav pakalpojuma," pauž komentētājs.

"Vakcīna ir jāuztver kā Kasko tikai savam ķermenim. Ja neesi apdrošinājis, bet notiek skāde, tad maksā pats. Atšķirība tikai tā, ka vakcīna bezmaksas," raksta komentētāja.

Jau vēstīts, ka iniciatīvu iesniedzis Sandis Kravalis, kurš norāda, ka slimnīcās ar SARS-CoV2 infekcijas vidēji smagu un smagu gaitu tiek stacionēti arvien vairāk pret Covid-19 nevakcinēti pacienti. Nokļūšana slimnīcā ar Covid-19, it īpaši intensīvās terapijas vai reanimācijas nodaļās, rada valstij milzīgus izdevumus.

Viņš atzīmē, ka ārstiem vēl joprojām nav ļoti iedarbīgu medikamentu vidēji smagas un smagas Covid-19 infekcijas ārstēšanai, tomēr jau vairāk nekā sešus mēnešus ir pieejama "ļoti iedarbīga profilakse" ar vakcīnām.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram kanālā.

Komentē 14

 
Anonīms
 

Lai taču katrs dara kā grib, kas te daudz ko maisīt putru.

21.septembris, 17:37 Atbildēt

Jā, nevakcinētajiem jāorganizē valsts apmaksāti analfabētisma kursi.

21.septembris, 19:21 Atbildēt

Klau mauka,bet sanāk,ka 1 moljons cilvēku Latvijā kuri nav vakcinēti ir ar zemu izglītību,tai skaitā skolotāji untt???Tu dalbajobe ar izglītību un plastmasas smadzenēm labāk par krāna sūkāšanu neko neproti.

22.septembris, 9:35 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

Jā,es domāju,ka spriežot pēc viņas sejas neko citu viņa neprot.Čibriku un krānu apstrādāšanā gan ir profesionāle.Mārcis pat tuvu nestāv

22.septembris, 13:36 Atbildēt

Ar tik stulbu purnu, i to viņa neprot.

22.septembris, 14:42 Atbildēt
Perle > nicky

Viņa to dara tumsā. Tad vecis neizbīstas.

23.septembris, 3:25 Atbildēt

Stulbeņiem vienalga, ka tik par velti. Ieteiks urīnu dzert, arī parakstīsies, ar noteikumu, ka būs bezmaksas.

22.septembris, 13:22 Atbildēt

:DDD

22.septembris, 19:36 Atbildēt

Tādā gadījumā lai valsts atmaksā visus iemaksātos nodokļus un varēsim ārstēties kaut Amerikā, naudas pietiks.

22.septembris, 20:10 Atbildēt

Prātīga doma!

23.septembris, 15:43 Atbildēt

Izgliitots,nenoziimee gudrs! Jo daudzus paziistu ''izgliitotus stulbenjus''!!!!!!!!

22.septembris, 20:33 Atbildēt
Dzēsts lietotājs

Izglītoto ir daudz.Daudzi domā,ka pareizi punktiņus un svītriņas salikt ir ļoti svarīgi,bet uz autoservisu brauc auto eļļu mainīt ,jo pats nemāk .( jāatskrulvē tikai 1 skrulvīte lai to izdarītu jebkurā auto).

22.septembris, 21:07 Atbildēt

Visi nav tādi kapeiku pi"z"ēji, kā Tu, kuri ar eļļām krāmējas paši. Vajag arī servisa darbiniekam ļaut maizītei nopelnīt.

23.septembris, 3:28 Atbildēt

Skali vardi.Par tadam replikam var iesudzet tiesa,Neaizmirsties pirms izsakies.Vakci8neties vai ne-taij jabut brivai izveleij.Bet tagad jau tadas vairs nav.Un kur paliek briviba?Par kuru skali blaustas.Taka nejau izglitiba pie vainas-bet slirces ar vakcinu kuras tiek vakcineti cilveki.Man pazistamie ir vakcinejusies,un netikai.Un paklausoties blaku efektus,kautka pazud velesanas,sevi vakcinet.Jo neviens nenes adbildibu par blaknem kuras rodas pec vakcinesanas.Taka pirms kautko darisu 10 parliecinaso.Un tas ir mans viedoklis.

23.septembris, 14:28 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 23:25

Jaunākās diskusijas