Bijusī Valsts kancelejas direktore Dreimane: Tādu situāciju kā tagad pat murgos nevarējām iedomāties

tautaruna.lv 17.augusts 2021, 19:20
 
Edmunds Rudzītis/F64
Bijusī Valsts kancelejas direktore, tagad “Latvijas Gāzes” valdes locekle pauž skarbu viedokli par pašreizējo situāciju valsts pārvaldē. “Tādu tiesisko nihilismu, kāds visos varas līmeņos valda patlaban- neatceros,” ierakstā “Facebook” pauž E. Dreimane.

Viņa uzsver, ka pati strādājusi Latvijas valsts pārvaldē 20 gadus, sākot no vecākā referenta līdz Valsts kancelejas direktorei. “Tomēr tādu tiesisko nihilismu, kāds visos varas līmeņos valda patlaban- neatceros. Valdības nesamērīgi lielās pilnvaras, kad Ministru kabinets lemj jautājumus, kas pēc Latvijas Satversmes ir tikai un vienīgi likumdevēja kompetencē, attieksme pret tiesu varu un atļaušanās kritizēt tiesnešus par pieņemtajiem nolēmumiem, parlamenta ignorance pret vairāku desmitu tūkstošu iedzīvotāju paustajām iniciatīvām platformā “Mana balss”, darbinieku atbrīvošana no darba par varai nevēlamu uzskatu paušanu, u.t.t. Uzskaitījumu varētu turpināt. Vai tādu mēs iedomājāmies nākotnes Latviju 1990. gadā?? Pat murgos - nē,” uzsver E. Dreimane.

Viņasprāt, tas ir tikai pašsaprotami, ka šāda valdošo aprindu arogance rada pretestību lielā sabiedrības daļā, kuru valdošās aprindas ar saviem publiskiem izteikumiem vēlas ierindot aprobežotu, neizglītotu, sazvērestības teorijas salasījušos ļautiņu kastā. Pretestība kļūst aizvien lielāka, jo atbildes uz jautājumiem, kurus šī sabiedrības daļa uzdod, nav. Tā vietā tiek noteikti aizvien jauni un stingrāki ierobežojumi.

“Nu jau tie skar arī mūsu bērnus un viņu tiesības uz bezmaksas pamata un vidējo izglītību. Ir tikai loģiski, ka daļa no sabiedrības, kura atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem nav saņēmusi un kura neuzskata sevi par nedz par aprobežotu, nedz par neizglītotu, apvienojas, lai organizētā veidā paustu savu nostāju par to, kas notiek mūsu valstī. Latvija ar savu šodienas atmodu nav unikāla. Mostas visa pasaule! Vērojot politiskos notikumus gan Latvijā, gan pasaulē, domāju - ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kuram ir dārga Latvija un tās nākotne, iekšēji ir noformulējies viedoklis par notiekošo. Un ir pienācis laiks to paust. Pie tam paust skaidri un nepārprotami- nelaipojot. Latvija- tās nav personas, kuras ieņem augstus valsts amatus. Latvija- vispirms ir Latvijas tauta- ikviens no mums! Tautas vairākuma viedoklis- tas ir pamats un jēga jebkuras valsts pastāvēšanai,” ierakstā pauž E. Dreimane.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:32

Jaunākās diskusijas