Eksperti prognozē, ka pēc Elizabetes II nāves britu monarhija sabruks

tautaruna.lv 1.maijs, 15:43
 
Reuters/Scanpix/LETA
Eksperti uzskata, ka pēc Lielbritānijas karalienes Elizabetes II nāves britu monarhija sabruks, raksta izdevums Vanity Fair.

"Es domāju, ka tāda monarhija, kāda mums ir zināma patlaban, pastāvēs tikai tik ilgi, kamēr karaliene būs dzīva," saka britu politiķe Diāna Abota.

Pēc viņas domām, pēc Elizabetes II nāves sāksies publiska diskusija par monarhijas nākotni. Tajā būs jāpiedalās arī parlamentam.

Debatēs tiks skarts arī karaliskās ģimenes konflikts ar princi Hariju un viņa sievu Meganu Mārklu, prognozē Abota. "Manuprāt, tas, ko karaliskā ģimene un viņu padomnieki ir nodarījuši Meganai, būs viens no argumentiem par pārmaiņām," viņa teica.

Tādas pašas domas ir grāmatas par karalisko ģimeni autorei Annai Pasternakai. Pēc viņas teiktā, Harijs un Megana ir aizsākuši procesu, kas pārveido Lielbritāniju, "Un es domāju, ka monarhija kā arhaiska institūcija var sabrukt," viņa prognozē.

Abota domā, ka pārmaiņu rezultātā Lielbritānijas monarhija kļūs līdzīga modelim Skandināvijas valstīs, proti, karalis vai karaliene paliks, bet iepriekšējā "pompozitāte" un ceremonijas izzudīs.

Komentē 10

 
Anonīms
 

Ja Anglijā nāks boļševiki pie varas, tad tie daudz neceremonēsies un nošaus visus, kā kādreiz Krievijā cara Nikolaja II ģimeni. Anglijas karalis Georgs V toreiz atteica brālēna ģimenei patvērumu no sarkanā terora.

1.maijs, 16:21 Atbildēt

Divas idiotes kaut ko komentē. Lai komentē, nevienam tas nav aizliegts. Ja pēc Ļizas tronī būs Viļums, nevis Kārlis, briti gribēs un dievinās monarhiju.

1.maijs, 16:50 Atbildēt

Manu dzīvi neietekmēs neviens no variantiem.

1.maijs, 17:35 Atbildēt

Monarhija nogalina,,,un tapat ka bolseviki..

1.maijs, 17:44 Atbildēt

Karaliene neko nav nodarījusi Meganai, būtu labāk, ja viņa pazustu no redzes lauka. Nemiera cēlāja. Izpostīja ģimeni

1.maijs, 20:59 Atbildēt

Jā, man arī tā karaliene apnikusi

1.maijs, 22:24 Atbildēt

Dianu monarhija nogalinaja,un tu Monika Paberza,Megana nav nekadu gimeni izpostijusi.

2.maijs, 8:06 Atbildēt

Nav iebildumu - lai brūk! Kleitai nāksies meklēt darbu :)))

1.maijs, 23:54 Atbildēt

Keita ar savu viru noturetu visu ka ir, bet Charlzs diezin vai, jo vinsh ir nepopuars un vina sieva nav tikama sabiedribai

2.maijs, 8:07 Atbildēt

Nu un?

2.maijs, 11:07 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:34

Jaunākās diskusijas