"Pie mums nemaz nav tik slikti!"; Una Ulme atklāj, uz ko jābūt gatavam, ceļojot pandēmijas laikā

tautaruna.lv 27.aprīlis, 18:31
 
Ģirts Ozoliņš/F64 Photo Agency
"Mūsu ceļojums ir galā un tad nu noslēgumā dažas atziņas par ceļošanu tiem, kas to uzdrošinās darīt pandēmijas laikā," ierakstu Instagram iesāk žurnāliste, TV personība Una Ulme, kura atpūtusies pie draugiem Spānijā.

"Vēlams ļoti rūpīgi izstudēt visu informāciju, kas attiecas uz Covid-19 testiem attiecīgajā valstī. Un rēķināties, ka viss var nenotikt laikā, it sevišķi Dienvidos, kur ir nedaudz cits priekšstats par termiņiem.

Mēs veicām testu, kuru bija jāsaņem 24h laikā, bet nekā. Kā izrādās, viņiem šis termiņš nozīmē nevis līdz 24h, bet no 24h. Tad nu iedomājieties, kā mēs jutāmies lidostā stāvot pie check-in bez testa un cerībām tikt lidmašīnā. Par laimi, lidojām caur Oslo un uz turieni varēja tikt uzrādot ātro antivielu testu, kuru veicām lidostā, saņemot atbildi 5 minūšu laikā, pēdējā brīdī paspējot uz lidmašīnu.

Bet uz Latviju ar šo testu tikt nevar. Cerējām, ka nolaižoties atbilde būs, bet nebija joprojām. Kas notiek Oslo vispār ir atsevišķs stāsts. Tur katram cilvēkam tiek piešķirts pavadonis, lai tas “nenoklīst neceļos”.

View this post on Instagram

A post shared by Una Ulme (@unaulme)

Lidostā viss ir ciet. Strādā tikai tax free veikals, kurā nedrīkst ieiet, bet tikai saņemt preci, iepriekš to pasūtot online. Pat ūdeni nevarēja nopirkt! Par ēdienu nerunāsim. Nebijām ēduši brokastis, jo SAS lidojumā reisam no Malagas uz Oslo, kas ilga 4h pat nepiedāvāja tādu opciju, kā ēdiena iegāde. Tā nu stāvējām ar savu pavadoni pie check-in, izsalkuši, izmisuši un bez testa, līdz mums piedāvāja veikt testu uz vietas lidostā par nieka 250 eiro (katram). Bet nu tā kā nebija ne mazākās vēlmes tur palikt, sākām jau šo iespēju apsvērt, kad - aleluja, spāņi atsūta testa rezultātus (lai Dievs viņus svētī)! Trīcošām rokām sākām kaut ko histēriski spaidīt savos tālruņos, jo atbilde bija šifrēta un spāņu valodā. Pēc aptuveni 20 minūtēm rezultāts bija rokā un mēs beidzot varējām piereģistrēties lidojumam. Iekāpjot airBaltic lidmašīnā, kur mums piedāvāja paēst un padzerties, aiz laimes gribējās stjuartēm bučot rokas.

Secinājums - katrai valstij ir ne tikai sava politika un noteikumi, bet arī “nacionālās īpatnības”. Un pie mums nemaz nav tik slikti," secina žurnāliste.

Jau vēstījām, ka Una Ulme devusies atpūsties uz Spāniju, Andalūzijas reģionu, atklājot, kā pandēmija ietekmējusi vietējo un tūristu ikdienu.

Kā zināms, Una Ulme ir latviešu žurnāliste, TV personība. Sarakstījusi grāmatu "Skaistumam nav gadu", kā arī uztur blogu ageless.lv.

Komentē 8

 
Anonīms
 

Tikpat valdzinošs kā Ādamss...

27.aprīlis, 19:37 Atbildēt
Fra

Lai nu aizceļo tā tālāk, kur nevarētu kontaktēties ar Latviju.

27.aprīlis, 22:46 Atbildēt

Tieši tā! Šo mūžīgo ceļotāju dēļ, mēs neizkulsimies no pandēmijas, lai kā censtos jau vairāk kā gadu!!! Par kādiem līdzekļiem tik bieži šī dāma ceļo? Vai kārtīgs darbs Latvijas labā, grūtos laikos Latvijai, nemaz nav JĀSTRĀDĀ?!!!

28.aprīlis, 9:02 Atbildēt

Ak, Dīvs...

28.aprīlis, 9:48 Atbildēt

Jau beigusies atvaļinājuma eiforija?

28.aprīlis, 10:00 Atbildēt

tas ir Mārcis ?

28.aprīlis, 15:39 Atbildēt

Tā nu stāvējām ar savu pavadoni pie check-in, izsalkuši, izmisuši un bez testa, līdz mums piedāvāja veikt testu uz vietas lidostā par nieka 250 eiro (katram). ————— Neticu, ka Ulme bija izsalkusi. Savos 60 vai cik tur izskatās kā galīgi izžuvusi datele, iespējams anorektiķe vai diētu apsēsta. Nedaudz ķermeņa tauku, un tad arī grumbas nebūs tik izteiktas. Varēja ielikt rokas bagāžā sviestmaizi vai riekstiņus, kā arī tukšu pudeli, kur izlidošanas zonā iepildīt ūdeni, ja jau visu par Covid bija tik pamatīgi izzinājusi.

29.aprīlis, 16:26 Atbildēt

Turklāt 250€ ir dārgi kādam, kurš ir dzīvojis viesnīcā, maksājis par to. Jūs dzīvojāt par velti luksus apstākļos pie draudzenes Aijas. Tad nu uzskatiet, ka jums vēl ir stipri paveicies. Nav ko žēloties, ja ar prātu nedraudzējas. Šībrīža apstākļos var rasties dažādi neparedzami izdevumi, tāpēc labāk sēdēt mājās.

29.aprīlis, 16:29 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 20:55

Jaunākās diskusijas