"Viņas sirdsapziņa ir tīra"; Ilze Ķuzule atbild Māras Zālītes kritiķiem

tautaruna.lv 29.aprīlis, 11:30
 
Dmitrijs Suļžics /F64
Pirms kāda laika dzejniece Māra Zālīte publicēja savas pārdomas par valdību (slavējot tās darbu) un saņēma asus un uzbrūkošus komentārus. Zālītes meita aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa Sandras Landorfas materiālā "Ego sala, dzīves okeāns" izdevumā "OK!", komentējot šo situāciju, saka, ka mamma rēķinājusies ar šādu reakciju.

Ilze uzsver, ka mamma pauda viedokli no brīvas gribas - vienkārši pauda viedokli, rēķinoties, ka tas kādam varētu nepatikt.

"Tieši tāpēc viņu neskar komentāri, ka viņa ir galma dzejniece, kurai pasūta ierakstus un par tiem maksā. Cilvēkam, kura sirdsapziņa ir tīra, tādi komentāri neko nevar nodarīt," pauda aktrise.

Viņa piebilda, ka katrs vadās pēc savas mērauklas.

Kā vēstījām iepriekš, Māra Zālīte sociālajā tīklā Facebook bija publicējusi ierakstu - pārdomas par Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu - taču negaidīti ieraksts no Facebook tika dzēsts.

Ierakstā Zālīte paudusi atbalstu Kariņam, tostarp, ierakstā viņa paudusi viedokli, ka Kariņš ir "pirmais premjers, kura godīgumu, valstsvīra morāli un 100% lojalitāti valstij grūti apstrīdēt. (..) Viņa laipnība, tolerance, kā arī uzticība cilvēkiem diemžēl ir arī viņa posts. Viņš nav dzīvojis pietiekami ilgi padomijas vilku mežos."

Komentē 13

 
Anonīms
 

Ministru kabinetam un Saiemai pec 900 sekundes Kantar aptaujas neuzticas 75% tauta.

29.aprīlis, 12:31 Atbildēt

Un Egils Levits ir politikas partiju ieliktenis.

29.aprīlis, 12:33 Atbildēt

Egils Levits ir kā spoža zvaigzne. Spīdums, kas šai zvaigznei piemīt, ceļas no dziļas inteliģences, no izcilas izpratnes par Latvijas vietu un lomu Eiropas un pasaules kontekstā. Latvijai ir ļoti nepieciešama zvaigzne, kas apspīd mūsu valsts tumšos beztiesiskos kaktus. Viņš spēj visus putnus, kam nošļukuši knābji, ar savu lielo ticību Latvijas valstij un latviešu nācijai atkalt celt spārnos.

(Dzejniece Māra Zālīte)

29.aprīlis, 13:28 Atbildēt
Fra

Vispār jau labi pateikts. Un, pat ja kādam, kas sēž mājās un urbina degunu, tas nepatīk, varbūt tā tomēr ir daļēja patiesība. Cik no tiem, kas gānās par valdību un prezidentu, ir ko darījuši tieši šajās sfērās? Varbūt tiem gānekļiem trīkst spēju analizēt notiekošo?

29.aprīlis, 20:24 Atbildēt

Nu gan, nu gan... Tie, kas nomirs līdz Jāņiem, Pēterus nesvinēs!

29.aprīlis, 21:25 Atbildēt

Ja Māru komentāri iespaidot nevar, tad pie šā raksta neko neteikšu.

29.aprīlis, 14:39 Atbildēt

Pasaki gan, ja vien tas nav zināmais teiciens, kuru šad tad lieto pie rakstiem par sievietēm.

29.aprīlis, 17:11 Atbildēt

Intelektuālo un morālo kastrātu kancele ir tā saucamais viedokļu plurālisms. Rietumos tas radās eiropeīdu civilizācijas sabrukuma laikā XX gs. nogalē kā pseidodemokrātiskuma uzšļāciens un cilvēktiesību fundamentāls izkropļojums. Latviešu inteliģence ar viedokļu plurālismu pirmo reizi tikās pēc PSRS sagraušanas. Apķērīgākie latviešu inteliģenti tūlīt izprata viedokļu plurālisma vērtību. Tā sastāv no trijiem elementiem. Pirmkārt, viedoklis var būt par jebkuru jautājumu. Otrkārt, viedoklis var būt bez jebkādām zināšanām par attiecīgo jautājumu. Treškārt, par viedokli nav jāatbild. Tā rezultātā viedokļu plurālismā katrs viedoklis kļūst visvarens, autonoms un neaizskarams valdnieks. Par viedokli var nosaukt jebkuru aplamību, nekompetences izpausmi, nezināšanu, un nekas par to nebūs. Turklāt par viedokli var nosaukt arī melus. Ja melotājs saka, ka tas ir mans viedoklis, tad viņu par melošanu nedrīkst nosodīt. 2021.gada 29.aprīlī “NRA” ievietoja materiālu par Māras Zālītes aizstāvēšanu sakarā ar odiozajiem izteikumiem. Viņu aizstāv meita. Tas ir ļoti labi, ka meita cenšas aizstāvēt māti. Taču, kā saka, ābols no ābeles tālu nekrīt. Zālītes odiozie izteikumi par nācijas tēvu, Kariņu nav jāatgādina. Tie ir sabiedrības atmiņā un sabiedrībā pilnīgi pamatoti nosodīti. Meitai faktiski vajadzēja stāvēt klusu. Taču viņai nav pieticis prāta ne klusēt, ne saprātīgi novērtēt mātes odiozos izteikumus. Meita saka: “"Viņas sirdsapziņa ir tīra"; Ilze Ķuzule atbild Māras Zālītes kritiķiem. Ilze uzsver, ka mamma pauda viedokli (!?) no brīvas gribas - vienkārši pauda viedokli, rēķinoties, ka tas kādam varētu nepatikt.” Ļoti tipiski! Lielisks piemērs viedokļu plurālisma specifikai! Sirdsapziņa ir tīra! Ja tas ir viedoklis, tad var blādīties un nekas par to nebūs. Gluži pretēji! Mums visiem ir jāpriecājas, ka Māra Zālīte nav pelēka, vulgāra, pieredzes bagāta visu varu un varnešu laizītāja, intelektuāli un morāli kastrēta reti nekaunīga klukste, bet dāma ar savu viedokli.

29.aprīlis, 16:24 Atbildēt

Nu gan vāvuļotāji nolasījušies.

Nav svarīgi, ko kurš muld, bet gan cilvēka, it īpaši valstsvīra, darbības rezultāts.

Bet rezultāts ir ļoti bēdīgs. Absolūta nekompetence un nespēja pildīt savus pienākumus.

Protams, ka iepriekšējie varas vīri nebija labāki, taču viņiem nebija ārkārtas stāvoklis.

Ārkārtas stāvoklis parādīja pie varas esošo cilvēku un sistēmas kopumā nespēju un nevēlēšanos darboties sabiedrības labā.

30.aprīlis, 11:47 Atbildēt

Pie velna viņas viedokli, tikai kauns par faktiski labu dzejnieci - dziļa vilšanās.

30.aprīlis, 13:18 Atbildēt

Visu cieņu Kariņam un Levitam. Cien.,viņi ir dzīvojuši citā,savādākā pasaulē un cerēja ka Latvijā vismaz valsts vīri ir godīgi,atbildīgi,izglītoti. Taču.....kļūdījās.

30.aprīlis, 13:26 Atbildēt

Un tīra sirdsaoziņa arī Levitu par zvaigzni dēvējot un par prezidentu iesakot? Tīra sirdsapziņa, Atmodu bīdot un ASV konsultējoties.

30.aprīlis, 13:58 Atbildēt

...Bet patiesība ir kaila, M.Z. raksta sacerējumus un libretus DT ,kur galvenās lomas, protams, iepriekš kaut kā saskaņojot tiek pašas meitai un znotam ,te tev nu bija tīrā sirdsapziņa. Turklāt specskolas absolventam US pilsonim dubultpilsonis , ar dubultmorāli vispirms ir nelojāls vienai vai otrai valstij, un tās šausmas kas tagad tiek ievārītas ar visu ko-vid-šovu, ko diriģē BILLKILL fonds, Romas klubs, starptautiskā Ko-vid -komisija , kurā ir iefiltrējusies ex prezidente no Canadas, bez speciālās medicīnas izglītības tikai pasvītro to ,ka masoni un Rozenkreiceri nosaka toni, un te M. Nagla trāpīgi komentē-,,Bet rezultāts ir ļoti bēdīgs. Absolūta nekompetence un nespēja pildīt savus pienākumus...." Turklāt par jauniešu novešanu izmisumā , suicīdos un psih. dispanseros, skolēnu smacēšanu ar surogāt maskām arī kādam būs jāatbild!

30.aprīlis, 20:19 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 18:44

Jaunākās diskusijas