Covid-19 trešais vilnis: Abu Meri aicina tik traki nebaidīties, bet ievērot ierobežojumus

tautaruna.lv 13.marts 2021, 11:30
 
Vladislavs Proškins/F64
Ārsts, premjera padomnieks Hosams Abu Meri kanāla Rīga TV 24 raidījumā "Preses klubs" komentējis ziņas par Covid-19 trešā viļņa tuvošanos.

Abu Meri norāda, ka "truksmes zvani" par Covid-19 vilni neattiecas tikai uz sabiedrību, bet arī valdību, kurai laikus tam jāgatavojas. Viņš norāda, ka rudenī valdības rīcība attiecībā uz otro Covid-19 vilni bija novēlota. Galvenie sagatavošanās darbi attiecināmi tieši uz medicīnas nozari, laikus nodrošinot nepieciešamās gultas un personālu.

"Es negribu biedēt sabiedrību, jo mums ir apnicis viss tas, kas notiek šeit - ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Turpināsim uzmanīgāk," norāda Abu Meri. Viņš arī atklāj, ka novērojis, ka cilvēki arvien mazāk ievēro "pamatlietas". Viņš pamanījis, ka, piemērma, pie kaimiņiem ierodas ciemiņi.

"Nebaidīsiemies tik traki, bet turpināsim ievērot pamatprasības," aicina ārsts.

Kā pozitīvu aspektu viņš min to, ka lielākā daļa mediķu šobrīd ir vakcinēti pret Covid-19, jo lielāka problēma par gultu skaitu Covid-19 slimniekiem ir medicīnas personāls, kas viņus apkalpos.

Jau vēstīts, ka iepriekš premjers Krišjānis Kariņš informēja, ka saslimstība ar Covid-19 joprojām ir augsta, slimnīcās ir krīzes situācija, turklāt patlaban visos Latvijas reģionos ir izplatījies jaunais, daudz bīstamākais Covid-19 paveids.

"Tas viss valdības darbu padara sarežģītāku. Mēs vēlamies novērst Covid-19 "trešā viļņa" celšanos, bet vienlaikus vēlamies ātrāk atgriezties normālā dzīvē, kur viens no svarīgākajiem elementiem ir vakcinācija pret Covid-19. Bet kamēr notiek vakcinācija, mums ir kopīgiem spēkiem jāpārkārto ierobežojumi," atzina Kariņš.

Viņš informēja, ka ministriju pārstāvju un ekspertu veidojošajai Operatīvās vadības grupai tika uzdots līdz nākamai nedēļai izstrādāt divus rīcības variantus, kā pārkārtot ierobežojumus.

"Tagad notiks septiņu reižu mērīšana. Cerams, ka Operatīvā vadības grupa piedāvās variantus, lai valdība varētu izveidot pareizāko ceļu," sacīja Ministru prezidents.

Kariņš piebilda, ka eksperti līdz šim nav varējuši vienoties par pareizāko rīcības modeli, tāpēc Operatīvās vadības grupai tika uzdots izstrādāt vairākus variantus. Viņš stāstīja, ka citu valstu pieredze liecina, ka, atceļot ierobežojumus, sākas Covid-19 "trešais vilnis", kas rada graujošas sekas.

"Mūsu valstī apstākļi ir atšķirīgi. Tomēr ar turpmāko rīcību mums ir jāapvieno ne tikai valdība, bet arī lielākā daļa sabiedrības," uzsvēra Kariņš.

Uzzini pirmais, par ko runā Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā.

 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: 8.maijs, 18:33

Jaunākās diskusijas