Adrians Kukuvass pārsteidz ar faktu par leģendāro grupu "Menuets"

tautaruna.lv 22.februāris, 15:12
 
Aivars Ķesteris/F64
Mūziķis, leģendārās grupas "Menuets" solists Adrians Kukuvass kanāla 360 TV raidījumā "Pasaki to skaļi" atklājis, ka 10 gadus grupa koncertējusi bez honorāra.

"Blūms [grupas vadītājs Jānis Blūms - red.] mums aizliedza saņemt vispār atalgojumu. (...) Viņam mīļākais teiciens bija: "Alga novērš no mērķa!""- atklāj Kukuvass.

Mūziķis atklāj, ka tolaik grupas dalībnieki naudu pelnījuši citos darbos, piemēram, strādājot par atslēdzniekiem uzņēmumā "Latvijas Gāze", paralēli vakarskolās mācījušies mūziku.

"Es jau biju pirmais, kas sacēlās pret šādu sistēmu. Pēc 10 gadu jubilejas es paziņoju, ka viss - mēs ejam uz profesionāļiem," stāsta Kukuvass.

"Menuets" ir latviešu rokgrupa, kas izpilda galvenokārt Imanta Kalniņa dziesmas.

Grupa radās Jūrmalā 1968. gada 4. novembrī, kad "The Beatles" ietekmē Jūrmalas 4. vidusskolas un Jūrmalas mūzikas skolas skolēni Andris Kronbergs, brāļi Andris un Juris Sējāni, brāļi Alberts un Raimonds Bartaševiči, kuriem pievienojās Adrians Kukuvass, sāka kopīgus mēģinājumus rokmūzikā.

Par "Menueta" klasisko sastāvu var dēvēt mūziķus, kas grupā darbojās no 1974. gada — ap šo laiku pievienojās ģitārists Leons Sējāns, dziedātāja Inese Pabērza, vēlāk arī taustiņinstrumentālists Juris Kulakovs. Grupa vairākkārt koncertēja arī ārzemēs.

2018. gada nogalē notiek "Menueta" 50 gadu jubilejas koncerttūre “Menuetam 50, Latvijai 100”.

Komentē 8

 
Anonīms
 

Drausmīgi laiki bijuši... Labi, ka gājām uz barikādēm!

22.februāris, 15:17 Atbildēt

Nu es tur veselu nedēļu noriju,baigā pjankai bij'!

22.februāris, 15:23 Atbildēt

Ja nopietni, tad nauda, kas ir Maslova piramīdas zemākais pakāpiens, nedrīkst būt augstāk par piramīdas augstākajām daļām. Tā ka pamatos Jānis Blūms nekļūdījās uzskatos un atrada spēkus sevi nenodot, pārdot domas, jūtas, dvēseli par naudu. Izeja varēja būt, ka maksā katrs par priekšnesumu pēc sirds balss un mantiskās turības, kā ziedojumu un nepiespiesti.

22.februāris, 16:37 Atbildēt

Jāni, kopš kura laika tad Maslova piramīdā nauda ir tās pamatā? Manuprāt, tur bija ēdiens, bez kā cilvēks vispār nevar dzīvot.

22.februāris, 19:24 Atbildēt

Toties ir leģendārs ansamblis.

22.februāris, 17:26 Atbildēt

Menuets ir nemirstīgs!!!

22.februāris, 23:01 Atbildēt

Supergrupa!!!

22.februāris, 23:34 Atbildēt

Jānis Blūms bija leģendāra personība Latvijas mūzikā. Es viņu pazinu personīgi, esam tikušies vairākas reizes. Mūziķu aprindās klīst stāsti par tā saucamo "Blūma skapi". Tajā esot saglabājušies ļoti daudzi senie skaņu ieraksti. Ļoti ceru, ka kāds par šo skapi kaut ko zina. Tajā varētu atrasties arī daži mani skaņu ieraksti, kurus ierakstījām Latvijas televīzijā kopā ar Jāni Blūmu.

23.februāris, 11:57 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 21:40

Jaunākās diskusijas