Kārlis Anitens vēršas pie mediķiem: Potējieties, kaut vai cienot mūs

tautaruna.lv 15.janvāris, 9:20
 
F64
Režisors, dramaturgs un producents Kāris Anitens sociālajā mikroblogošanas vietnē Twitter dalījies ar zīmīgu ierakstu, kurā vēršas pie medicīnas darbiniekiem.

Anitens aicina mediķus vakcinēties, lai attaisnotos citu nozaru dīkstāve Covid-19 pandēmijas izplatības apturēšanai noteikto ierobežojumu dēļ.

"Mīļie medicīnas ļaudis! Jūs lūdzāt palikt mājās, vairums palika! Jūs lūdzāt nepulcēties, daudzās jomās strādājošie palika bez darba. Mana nozare ir apstājusies pilnībā. Gandrīz gadu esam devuši visu, lai mazinātu jūsu pārslodzi. Tagad, lūdzu, potējieties, kaut vai cienot mūs!" ierakstā pauž Anitens.

Ieraksts izpelnījies soctīklu lietotāju uzmanību, kuri komentāros pauž viedokli par vakcīnām kā tādām.

"Bet nē.. Par vakcīnām-daļa mediķu, neuzticas zinātnei.. Reizēm, pat tie paši, kuri teica, ka zinātnei jāuzticas...",- norāda komentāra autors.

"To visu lūdza un teica ne jau medicīnas darbinieki, bet valdība. Lai tā pirmā arī vakcinējas," pausts vienā no komentāriem.

Jau vēstīts, ka kopējais vakcinēto skaits ceturtdien sasniedza 11 417, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati. Līdz šim kopumā vakcinētas 8731 ārstniecības personas un 2686 ārstniecības iestāžu darbinieki.

Latvija līdz šim ir saņēmusi 30 255 farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un "BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" devas un 1200 kompānijas "Moderna" ražotās vakcīnas devas. Tās paredzētas kopumā 15 727 cilvēkiem, jo vienas personas vakcinēšanai nepieciešamas divas devas, tātad pašlaik izlietotas nepilnas 3/4 pieejamo vakcīnu.

Komentē 6

 
Anonīms
 

Mediķi - tātad cilvēki, kam ir medicīniska izglītība - atsakās vakcinēties, ne visi, protams, bet daudzi. Politiķi viņiem cenšas to uzspiest. Vēl pie tam izkliedzot saukļus - uzticieties zinātnei, uzticieties ekspertiem! Kas ir lielāks eksperts medicīnā - mediķis vai politiķis? Kas ir tuvāks medicīnas zinātnei - mediķis vai politiķis? Ir acīmredzami, ka vakcinācija - tas ir politisks lēmums, kas tiek uzspiests politiski. Medicīnā kā jebkurā zinātnē vienmēr pastāv vairāki viedokļi. Ārstniecībā vienmēr pastāv vairākas terapijas metodes. Dažādi ārsti vienam un tam pašam pacientam ar vienu un to pašu diagnozi ļoti bieži nosaka atšķirīgu terapiju. Mēs to ļoti labi zinām. Bļaut, ka tikai vienīgais terapijas veids ir pareizais, jo par to nobalsoja valdība un bļauj mūziķis ministrs - ir absurds. Mēs to ļoti labi saprotam. Ak, starptautiski par to iestājas? Kas? Farmācijas kompānijas, kuras pašas ir ieinteresētas pārdot savas vakcīnas? Farmācijas kompāniju ietekmētas organizācijas? Tādi paši politiķi kā Viņķele, Pavļuts, Levits un Kariņš - tikai starptautiski vai no lielākām valstīm? Redziet, draugi normāli ir, ka mums visiem ir ārsts vai ārsti, kam mēs uzticamies. Un, ja mums ir problēmas ar veselību, tad mēs prasām sava ārsta un sava ģimenes ārsta viedokli. Tas nozīmē uzticēties zinātnei un uzticēties ekspertam. Konsultējies ar ārstu nevis ar politiķi, ja esi slims!

15.janvāris, 9:26 Atbildēt

Tieši tā, nav ko piebilst.

15.janvāris, 9:36 Atbildēt
ivo

Pats ej un poteejies..kaut reizes desmit..veel viens lietderigais idiots..

15.janvāris, 9:38 Atbildēt

Kas nepotēsies, tad uzsūtīs vēl niknāku vīrusu.

15.janvāris, 9:57 Atbildēt

čurka ari tik reklamē,ka nebaidas to darīt,tad zūd miglā,tad atkal parādās ar mīļo tautiešu uzrunu,ka vakcinēties viņš nebaidās.Kā filmā''Īsa pamācība mīlēšanā''Pāvuls teica...te ir,te nav,te ir ,te atkal nav!

15.janvāris, 10:16 Atbildēt

Kur tad ''Sveika, Rīga'' propagandas raidījuma autors bija nozudis visu šo laiku? Ušakova padauza Anitēns tagad palicis bez darba un sava saimnieka.

15.janvāris, 14:59 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 9:10

Jaunākās diskusijas