Kārlis Kazāks prāto, ko vēlas panākt Covid-19 sazvērestību sludinātāji

Lelde Veinberga 22.novembris 2020, 12:05
 
Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency
Pazīstamais latviešu mūziķis Kārlis Kazāks dalījies pārdomās gan par Covid-19 sazvērestību autoriem un viņu tekstiem soctīklos, gan par 5G interneta pārklājuma nepieciešamību.

"Ja man kāds jautā, ko es domāju par Covid-19, tad atbildu, ka to pašu, ko par astronomiju - neko. Uzticos cilvēkiem, kuri ar savu izglītību un darbu šādu uzticēšanos ir nopelnījuši. Bet izrādās, ka 2020. gadā mans skatījums uz lietām ir novecojis. Sociālie tīkli ir mūs mainījuši. Arvien skaļāk skan vienkārši skaļas balsis, skaļi vārdi. Vēl pirms 10 gadiem tas tā nebija. Sabiedrības viedokli veidoja cilvēki, kas šādu iespēju bija nopelnījuši ar savu iepriekšējo darbību konkrētā nozarē. Tam, kas šobrīd ar mums notiek, esmu devis vārdu “Viegli iesējamo šaubu laikmets”.

Man ir pāris vienkārši jautājumi. Kurp cilvēkus ved tie, kuri sludina Covid sazvērestību? Kāds ir mērķis?

Neliels skaidrojums: Iedomājies, mēs atsakāmies ticēt medicīnai un vienojamies, ka nevelkam maskas, neveicam testus, negatavojam vietas saslimušajiem aprīkotās palātās utt. Kas notiek tālāk? Pat, ja saslimstības skaitļi nemainās, Latvija iegūst kaudzi sarežģījumu - visticamāk, citas valstis, nesaņemot ticamus saslimstības datus, izvēlēsies robežas ar mums slēgt. Tiks apgrūtināta tirdzniecība utt. Protams, ka tas nāks kopā ar valdības krišanu.

Vai tam, kurš sludina Covid sazvērestību, jau ir padomā, ko liks vietā? Varbūt Tu zini, kuram mēs uzticēsim savu valsti?

Ja nav, tad laiks skries un radīsies vēl kaudze ar sarežģījumiem - attiecībās ar Eiropas Savienību, ierobežoti ES fondu līdzekļi utt. Es pavisam noteikti negribētu attapties izolācijā no visas pasaules (viena laipna robeža, visticamāk, paliks vaļā). Tātad, vēlreiz - kāds ir cilvēka mērķis, kurš, kā arvien biežāk ir dzirdams - ir gatavs mainīt pasauli? Vai, ja pie atvērtiem teātriem, krogiem un ballītēm, vīruss tomēr turpinās mūs guldīt palātās, cilvēki nenobīsies un nesāks izolēties paši? Kurš tad segs zaudējumus kultūrai un ekonomikai kopumā? Starp citu, dažādu vīrusu izplatības ātrums droši vien ir galarezultāts pasaules iedzīvotāju skaita pieaugumam un nepārtrauktai migrācijai. Kā jaunās pasaules skaļie līderi ar to domā cīnīties?

Kurp cilvēkus ved tie, kuri saka, ka 5G ir jāaizliedz?

Nav noslēpums, ka interneta patēriņa apjoms aug tik strauji, ka ar 4G antenām to drīz vairs nebūs iespējams apmierināt? Jau šobrīd par papildu maksu ir iespējams izvēlēties “internetu, kas neraustās”. Kāds ir Tavs piedāvājums? Brīdī, kad interneta apraide nepietiks visiem, būs jāizvēlas, kam to nodrošināsim. Kādas ir 5G aizliedzēju paredzētās prioritātes? Vai atteiksimies no ērtajiem elektrības skaitītājiem un aicināsim cilvēkus savās mājās, kas (kā vecajos laikos) nāks nolasīt rādītājus? Vai dosimies uz valsts iestādēm parakstīt dokumentus un gada ienākumu deklarāciju rakstīsim uz papīra? Vai atteiksimies no iepirkšanās internetā, pie reizes atsakoties no globālās konkurences apstākļiem, kas arī maza tirgus apstākļos ļauj iegūt preces par reālas konkurences noteiktām cenām? Varbūt atteiksimies no videozvanu funkcijas vai Netflix? Vai, varbūt noņemam mobilo internetu armijai. Kara taču nav! Nu labi, visticamāk, ka bez 5G internets paliks dārgāks un pieejams tiem, kas varēs to atļauties. Es ceru, ka 5G noliedzējiem ir kāda labāka ideja.

Ko es gribēju pateikt? Tikai to, ka būtu jāapdomā sekas tam, ko mēs
izvēlamies. Vai ir mērķis tam, kura balss šobrīd skan arvien skaļāk? Es zinu, ka šobrīd par teju zinātniski pamatotu tiek uzskatīts arguments - tie, kas tagad ir pie varas nav labāki. Es nezinu - man šķiet būtiski, lai taisot (vienalga kādu) revolūciju, netiek aizslaucītas man svarīgas lietas - cilvēka un vārda brīvība. Tai ir vēl kāda blakne - brīva un demokrātiska valsts. Starp citu, arī šobrīd Latvijā, Tu vari pārstāvēt savas intereses un pārliecību. No viskonservatīvākās līdz visliberālākajai. Ir iespējama situācija (var paskatīties piemēru kaimiņvalstī), kad tas tā nav. Un neviens no mums, tad negribēs būt mazākuma pusē. Es nevaru būt 100 % pārliecināts, ka nekad neesmu saņēmis naudu no Sorosa un Geitsa. Arī no tā puiša ar ūdensmaisītāju," ierakstu Facebook noslēdz mūziķis.

Jau vēstīts, ka arvien vairāk ir tādu cilvēku, kuriem ģimenes un paziņu lokā ir zināms kāds Covid-19 saslimušais. Pieaug arī to cilvēku skaits, kuriem pašiem bijis jādodas pašizolācijā. Bet tas nenozīmē, ka cilvēki jauno koronavīrusu uztver kā vairāk bīstamu nekā tikai nopietnu infekcijas slimību, liecina pētījumu centra SKDS pēc LTV Ziņu dienesta pasūtījuma veiktā aptauja. Aptauja rādā, ka Covid-19 sabiedrībā tiek saukts par vienkārši gripu vai pat - politiķu un mediju uzpūstu ņemšanos.

Kārlis Kazāks ir latviešu dziedātājs un komponists. 2008. gadā izdeva savu pirmo solo albumu "Uz Manām Plaukstām".

Komentē 14

 
Anonīms
 

Par cilvēka un vārda brīvību, kuras K.K. uzskata par sev nozīmīgām. Cik droši var justies cilvēks, ja viņam vienā dienā likvidē uzņēmumu, kuru viņš veidojis gadiem? Cik cilvēku tajos strādāja? Cik viņu ģimenes locekļi, tostarp bērni, cieš no tā? Vai cilvēka brīvība necieš arī no tā, ka nav iespējams saņemt medicīnisko palīdzību? Ja cilvēki Latvijā nebūtu tik iecietīgi pret visiem šiem rīkojumiem un ierobežojumiem un izietu ielās kā Vācijā, Polijā,Dānijā vai Itālijā, vai tad varas struktūru reakcija nebūtu līdzīga? Vai tas liecina par brīvību? Jā, vārda brīvība ir, jo vara var atļauties neko neņemt galvā. Demokrātija nozīmē varas nesodāmību. Viņiem par savu lēmumu un darbu sekām nedraud nekāda atbildība.

22.novembris 2020, 17:33 Atbildēt

PIEKRITU

22.novembris 2020, 20:51 Atbildēt

Kārli, esi elastīgāks un tomēr loģiski padomā!

22.novembris 2020, 19:10 Atbildēt

Kārlis runā par lietām no kurām neko nesaprot. Tukši vārdi. Labak būtu paklusējis

22.novembris 2020, 19:51 Atbildēt

Nu muzikants ir muzikants, spele tam kurs maksa. Raksti labak notis,varbut sanaks kads saldi serigs marss...

22.novembris 2020, 20:28 Atbildēt

Kārlis - radoši skaidro Raiņa dzejolī "Prātīga rīcība" ietverto atziņu - lai "rovītē cepeši ož" ne vien - viņķeļ/kariņos, bet Kārļam ar' že! Lukašenko - iestājās:"Ne Covi, bet melu pandēmija.Auzvērt ražotnes, skolas, sportzāles. Lai pēc kļaņčītu baņķierus - uz % aizdot - visa atsākšanai!" Pārdesmit FārmKarteļa miljardi - un .. Makarona stutētā Ķihanovska saņem vīra rīkojumu no cietuma:"Žožče! Žošče nado!" .. un ciet - tik un tā veras skolas uc hokejhaļļļi ..

22.novembris 2020, 22:09 Atbildēt

Kazāk kuri tad būtu tie kam tu uzticies? Vai tie būtu SKDS pētījumu centrs? Tas ir kantoris kurš uzskata ,ka domāt māk tikai tie kam ir augstākā izglītība? Piekrītu tiem kas tev iesaka - labāk raksti notis,varbut sanaks kads saldi serigs marss...

22.novembris 2020, 23:18 Atbildēt

Pateicīgs temats tā nemitīgai zelēšanai.

23.novembris 2020, 10:31 Atbildēt

Mūziķis labāk būtu paklusējis, nevis vāvuļojis "patīk / nepatīk" līmenī un dēvējis visu, ko viņa prātiņš nesaprot, par "sazvērestības teoriju". Pasaulē zinātnieki un tehnoloģiju eksperti aģitē par to, lai 5G netiktu ieviests, pirms pierādīts tā nekaitīgums ilgtermiņā. Bažas raisa jauna veida radiācija, kuru 5G tīkls radīs un kuras ietekme uz cilvēka veselību ir neskaidra. 5G torņu apkārtnē mirst bites un putni. Te viena no oficiālajām organizācijām, kuras prasa padziļinātu izpēti un drošas tehnoloģijas: www.americansforresponsibletech.org/

23.novembris 2020, 12:43 Atbildēt

Kārlis nesaprot, ka Zeme nav vecas tupeles, kuras var nomainīt pret jaunām. Viņa lielākā problēma ir interneta ātrums. Nav vērts tādiem primātiem mēģināt ko ieskaidrot.

23.novembris 2020, 14:52 Atbildēt

Kārli, nezinu kas esi, no kurienes esi nācis, bet tikko izlasīju,ka kaut kāds mūziķis. Manuprāt, tev vajadzetu sacerēt jaunu dziesmu, jo acīmredzot par covid tēmu esi ļoti neizglītots un primitīvi domājošs. Tā teikt, jādara tas, kas dzīvē vislabak padodas.

23.novembris 2020, 14:48 Atbildēt

...izdziedājies gana būšu..iešu tautu mācīt...bālēliņi prastie nejēdz..viedoklis priekš spicēm...minimums no manis..spice tikai sākas...

25.novembris 2020, 8:37 Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 8:52

Jaunākās diskusijas