Prezidenta kundze Andra Levite: Latvijā daudzi negrib vakcinēties

Viktorija Gabrjuna 21.okt
 
Oksana Džadana/F64
Latvijas pirmā lēdija Andra Levite, kas pēc profesijas ir ginekoloģe, strādājot Latvijas medicīnas sistēmā, priecājas par sievietēm, kas nāk uz pārbaudēm regulāri, bet atklāti atzīst - ir arī ielaisti gadījumi, vēstīts Ievas Brokas materiālā "Saruna pilī" izdevumā "Pastaiga".
Uz jautājumu, vai Latvijas sievietes pietiekami rūpējas par savu veselību, Levite stāsta, ka priecājas par sievietēm, kas nāk uz regulārām pārbaudēm bez sūdzībām, bet viņas pieredzē ir bijušas pacientes, kurām jau ar pirmo aci redzējusi - ļaundabīga slimība.

Pārsvarā tās ir gados vecākas sievietes, kas pārstāj iet pie ginekologa līdz ar menopauzi.

"Runājot ar kolēģiem, esmu sapratusi, ka Latvijā daudzi negrib vakcinēties. Es uzskatu, ka jaunām meitenēm būtu ļoti ieteicams vakcinēties pret CPV (cilvēka papilomas vīruss), kas var izraisīt dzemdes kakla vēzi. Un ne tikai veikt pirmo poti, bet atcerētiem par visām trim," pauda Levite.

Viņa arī piebilst, ka daudzi mēdz jautāt, vai medicīna Lavijā ir savādāka, vai pacienti atšķiras. Uz ko Levite atbild noliedzoši, skaidrojot, ka pacienti visās pasaules malās ir vienādi - tātad dažādi.

Komentē 9

 
Anonīms
 

Muļķi tādi, maz zinat, kas tajās vakcīnās ir iekšā?!

21.oktobris Atbildēt

Tieši tā..!

21.oktobris Atbildēt

Njemiet veeraa - par sekaam neatbildees NEVIENS! Iipashi Latvijaa...

22.oktobris Atbildēt

Nu noteikti... Bliezīsim ti iekšā vakcīnas pa visiem caurumiem

21.oktobris Atbildēt

Pati medicīnas sistēma ir atšķirīga katrā valstī. Protams, ka pacienti arī atšķiras, tieši tāpat kā ārsti, un tas nebūt nav atkarīgs no valsts, bet gan no personības.

21.oktobris Atbildēt

Jaa,Levites kundze ! Tauta saak neticeet varasviiriem un m--kaam,kas vinus apkalpo...

22.oktobris Atbildēt

Ginekologus neapmeklēju un neko nezinu teikt.

22.oktobris Atbildēt

Bez sūdzībām iet pie daktera? Nez cik paaudzēm jānomainās, lai šo domu sāktu pieņemt. Latvietis parastais drīzāk ar sūdzībām vēl desmitreiz padomās, vai tomēr nevar iztikt kā ir.

22.oktobris Atbildēt

Vakcīnas dod par velti????

22.oktobris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:38

Jaunākās diskusijas