Itālijā apcientās latviešu mūziķes draugs atklāj baisas detaļas par notikušo

Viktorija Gabrjuna 24.sep
 
Kaspars Krafts/F64
Itālijā pirms mēneša apcietināta pianiste Dženifere Rumpāne no Latvijas. Viņas mūzikas partneris un draugs Dins Sumerags atklājis notikušā detaļas, kas drīzāk atgādina kādu trilleri nevis realitāti.
Sociālajā tīklā Facebook Dins raksta, ka Rumpāne ir apcietināta "uz gadu", jo 2014.gadā braukusi bez biļetes sabiedriskajā transportā un nav atklājusi savu identitāti.

Turpinājumā publicējam Sumeraga ierakstu.

"19.augustā Itālijā, Santanjello pilsētas klostera viesnīcā Domus San Vincenzo iebrauca 2 policijas ekipāžas. Mūķenes palūdza Dženiferi Rumpāni nonākt uz recepciju ar pasi. Policisti, neuzrādot ne savas apliecības, ne arī kādus dokumentus, palūdza Dženiferei sēsties mašīnā, lai brauktu viņiem līdz. Uz jautājumu kādēļ, tika saņemta atbilde - nekas nopietns, tikai pārbaude, drīz tiksiet atpakaļ. Man braukt līdzi policijas mašīnā viņi aizliedza, teica, lai neuztraucos. Viņi aizbrauca, paņemot līdzi Dženiferi. Nedomāju neziņā gaidīt, tādēļ palūdzu, lai mūķenes izsauc taksi. Taksometra šoferis paldies Dievam zināja, kur atrodas policijas iecirknis.

Piebraucot pie ēkas ar ļoti augstu divmetrīgu žogu, taksometra šoferis teica- te tas ir. Uz žoga nebija nekāda uzraksta, nezināju kā lai tieku iekšā. Tad pēkšņi vārti atvērās un izbrauca viena mašīna, es ātri ielavijos teritorijā. Tad mani pamanīja apsargi un lika iet prom, es teicu, ka meklēju Dženiferi, viņi teica, ka man jāiet prom, te nedrīkst atrasties. Tad pavērās otrā stāva logs, no kura paskatījās policisti, es viņus atpazinu, jautāju viņiem, vai Dženifere ir te, viņi apstiprināja , tad ātri uzskrēju otrā stāvā un ieraudzīju Dženiferi raudam, viņa kļuva priecīgāka ieraugot mani. Ap viņu rosījās policisti liekot parakstīt dažādus dokumentus. Man viņi paziņoja , ka steidzīgi vedīs Dženiferi uz cietumu, bet vēl viņa var paspēt piezvanīt valsts nozīmētam advokātam, ko viņa izdarīja, bet advokāte negrasījās uzreiz braukt palīdzēt, tad es palūdzu ar viņu parunāt.

Telefona sarunā sapratu, ka īsti nav ieinteresēta un pēc pāris dienām varot pieslēgties lietai. Tikmēr jau policisti gatavojās Dženiferi vest uz cietumu, kam viņa galīgi nebija gatava.

No policistiem uzzināju kādēļ apcietināta uz gadu, ka 2014.g braukusi bez biļetes sabiedriskā transportā un neatklāja savu identitāti. Viņi teica, ka es varot paspēt viņai iedot līdzi kādas viņas personiskās lietas, ja paspēšu, jo brauks gar viesnīcu uz cietuma pusi, bet tas jādara žigli, ja nepaspēšu, tad neko nedabūs.

Tad nu es skrēju, nevienu taksi neredzēju, jo bija vēls vakars, ap 11 vakarā. Tad uz ielas parastiem Itāļiem lūdzu, lai palīdz, jo sieviete briesmās! Viņi atsaucās un saprata situāciju, viens vīrietis ar savu mašīnu aizveda mani līdz viesnīcai un pat naudu neņēma, juta līdzi. Ātri paņēmu viņas mantas un te jau policijas eskorts bija klāt, atdevu viņiem mantas un viņi devās uz cietumu.

Agrā rītā ap 6:00 devos uz Pozzuoli cietumu. Klostera mūķenes juta līdzi un novēlēja veiksmi, jo arī bija sašutušas par Dženiferes apcietinājumu. Nonācu līdz cietumam, bet iekšā mani nelaida, teica, ka varot sūtīt telegrammu no pasta, ko arī izdarīju. Uzrakstīju, lai neuztraucas, mēs dabūsim viņu ārā no cietuma un uz Latviju! Nogaidīju visu dienu pie cietuma mūriem, domājot, ka drīz Dženiferi atbrīvos.

Tajā laikā vismaz divas reizes zvanīju uz Latvijas vēstniecību Itālijā, bet tur visas reizes atbildēja tikai autoatbildētājs, kur ierunāju notikušo un atstāju savu tālruņa nr., bet tā arī neviens neatbildēja. Biju ļoti sašutis par to.

Vietējā Pozzuoli policijas iecirknī man vēlējās, bet nevarēja palīdzēt, jo teica, ka viss jākārto caur Latvijas konsulātu un vētstniecību, bet kā var sakārtot, ja tikai autoatbildētājs pieejams?! Tālāk devos uz Romas lidostu , pa ceļam nolīgstot Dženiferei labu advokāti, ko ieteica draugi. Lidmašīnā bija ļoti skumīgi, jo no diviem mūziķiem, kas grasījās nofilmēt videoklipu dziesmai, izmantojot Itālijas ainavas, biju palicis tikai viens un dēļ šī pārpratuma izpalika dziesmas video, kā arī vairāki kopēji koncerti Latvijā, viesnīcā Daina, VEF kultūras pilī u.c.

Asociatīvi viss šis notikums man atgādināja cilvēka nolaupīšanu kādā no Āfrikas valstīm. Tāda sajūta, ja manis nebūt blakus, cilvēks bez sakariem vienkārši pazūd. Ne vecāki, ne tuvinieki neko nezina, jo telefons konfiscēts un tu esi ieslodzīts svešā valstī cietumā. Nu jau ir pagājis vairāk par mēnesi, kopš Dženifere atrodas Dienviditālijas cietumā, advokāte strādā, bet nepieciešamas sabiedrības atbalsts, lai viņa varētu atgriezties Latvijā," raksta Dins.

Jāpiebilst, ka minēto situāciju komentējusi arī Latvijas Ārlietu ministrija.

informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), ministrija ir informēta par kāda valstspiederīgā situāciju Itālijā. ĀM mēnesi strādā ar šo gadījumu, gūstot pārliecību, ka valstspiederīga intereses un tiesības tiek ievērotas un nodrošinātas.

Ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos, dodoties uz citām valstīm, ievērot tur noteikto kārtību un likumus. Ja nepieciešama palīdzība, tad var zvanīt uz Konsulāro tālruni, kas strādā visu diennakti.

Savukārt kā sociālā tīkla "Facebook" ierakstā norāda Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, plānots, ka Saeimas deputāts Armands Krauze (ZZS) šo jautājumu rosinās skatīt Saeimas Ārlietu komisijā.

Komentē 11

 
Anonīms
 

Draugs laikam metru garsh, ja 2m zhogs ir loooti augsts. Gads protams ir skarbi, it ipashi citaa valstii, bet pati vien nopelnija

24.septembris Atbildēt

Ko tu te murgo idiots.

24.septembris Atbildēt

Marci, puisiit, vai skolaa nemacija, ka pirms paraksta, punktins jaliek. Pareizi ir - ko Tu te murgo. Idiots!

24.septembris Atbildēt
Modris Draba > karlis.jirgensons

Bet pēc paraksta izsaukuma zīmi gan nevajadzētu likt, jo tad tas nav paraksts, bet turpinās apmainīšanās ar ''laipnībām''.

24.septembris Atbildēt

Var jau būt, ka ir vēl kaut kas, ko mums nestāsta

24.septembris Atbildēt

Vispār doma nav slikta.Par braukšanu sabiedriskajā transportā,bez biļetes.Gads cietumā!Mūsu izpildījumā varētu pespriest piespoedu darba noteiktās stundas.Domāju,ka par braucieniem maksātu visi,bez izņēmuma,pat tie puspiedzērušies urlas,kas parasti pastumj kontrolierus malā un mierīgi izkāpj.

24.septembris Atbildēt

Vēstniece Āboltiņa laikam jau Covida dēl bija aiztinusies atpakaļ uz Latviju, ja jau tikai autoatbildētājs strādāja. Par to sodu par braukšanu bez biļetes varētu arī Latvijā, jā, ieviest, bet uzreiz vesels kontrolieru bars bez darba paliktu.

24.septembris Atbildēt

NE JAU PAR BRAUCIENU BEZ BIĻETES CIETUMS -=-- CIETUMS PAR CITAS PERSONAS VĀRDA UN DATU IZMANTOŠANU -- FALŠAS IDENTITATES IZMANTOŠANU - SAVAS SLĒPŠANU

- ARĪ LV PAR KO TĀDU CIETUMS DRAUD-- VNK DZIĻI NEROKOTIES DAŽI PANTI KO VARETU ''PIEŠŪT'',,,,,

-272.pants. Nepatiesu ziņu sniegšana valsts institūcijai

274.pants. Dokumenta, zīmoga un spiedoga nolaupīšana un iznīcināšana

(1) Par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga nolaupīšanu, noslēpšanu, tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, kā arī par nolaupītā dokumenta, zīmoga vai spiedoga izmantošanu vai realizēšanu —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā vai ja tās radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

275.pants. Dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošana un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšana un izmantošana

(1) Par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tās radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.02.2004., 13.12.2012. un 06.06.2019. likumu, kas stājas spēkā 03.07.2019.)

275.1 pants. Personu apliecinoša dokumenta iegūšana, izmantojot citas personas datus

Par personu apliecinoša dokumenta iegūšanu, izmantojot citas personas datus, —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu

24.septembris Atbildēt

JA TAS NAV AIZMIRSTS 6 GADUS --TAD CITAS PERSONAS VĀRDA UN Datu uzdošana ir radījusi kādam ļoti smagas sekas --kāds bez vainas vazāts pa tiesām-- varbūtadministratīvus sodus maksājis-- vai pat arestā pasēdējis ----- cūcība pret kādu bijusi nepajokam-- kādam karjeru un personisko lietu un repurtāciju sagānijusi un varbūt pat simtiem tūkstošu naudiņu zaudēts tāpēc ---

24.septembris Atbildēt

Kur tās baisās detaļas, NRA klauni ?

24.septembris Atbildēt

Baisas tādēļ ka NRA žurnālisti bikses pielika rakstot. Tādēļ jau mums jēdzīgu rakstu nav, ka viss tiek rakstīts, drebot zem galda. Mums ir 10 ziņu portāli kuri tik visu pārkopē. Varbūt pietiktu ar vienu?

25.septembris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 19:33

Jaunākās diskusijas