Dināra Rudāne: Meitas vārds pasē uzrakstīts nepareizi

Lelde Veinberga 26.aug
 
Ekrānuzņēmums
Skatuves māksliniece Dināra Rudāne apstiprinājusi, ka meitiņas vārds pasē neesot ierakstīts tā, kā to vēlējušies vecāki, taču dziedātāja daudz par to nepārdzīvo.

Šo faktu Dināra Rudāne apstiprinājusi Lauras Saulītes autorraidījumā "Generation Famous", kurā viņa arī atklājusi, kā abi ar dzīvesbiedru nonākuši pie bērna vārda.

Dziedātājas meitiņai, kurai drīz būs divi gadiņi, ir visai interesants vārds - Miriam Amira. Dināra atklāj, ka vien piecus mēnešus pēc iepazīšanās ar tagadējo vīru mūziķi Edvīnu Ozolu, ceļojuma laikā Edvīns noteicis, ka pārim būs meita un viņu sauks par Miriam. Savukārt otru meitenes vārdu - Amira - gribēja dot pati Dināra, lai gan sākumā šis vārds bija paredzēts, ja viņai piedzimtu dēls un viņu nosauktu par Amīru.

Tā kā vārds Miriam ir bez latviešiem tipiskās galotnes, dziedātājai jautāts, kā ar šādu vārdu bērnu varēja reģistrēt dokumentos. Dināra atzīst, ka pasē bērna vārds ir "nepareizs" - Miriama. Dziedātāja centusies oficiāli reģistrēt meitiņas doto vārdu, taču nesekmīgi. Dināra par to nepārdzīvo, un savu meitiņu sauc vārdā, kādu abi vecāki vienojās bērnu saukt - Miriam.

View this post on Instagram

A post shared by Dinara Rudan (@dinara_rudan) on

Paskaidrojot šādu bērna vārda izvēli, dziedātāj norāda uz dzimtas "sakņu tradīcijām", jo viņas ģimenē jau doti musulmaņu vārdi.

Komentē 4

 
Anonīms
 

Izaugs un citi bērni apsaukās par Mirtanti...

26.augusts Atbildēt

Meita izaugs liela un pārmetīs mammai šādu vārdu izvēli. Ja bērns dzīvos Latvijā, viegli viņai neies ar šādiem vārdiem skolā, bērni apsaukās un izsmies.

26.augusts Atbildēt

Lasot no otras puses būtu smuks vārds, Maira. Vispār cilvēki ir jukuši!

27.augusts Atbildēt

kas tiem vecakiem pa stulbam utim galva kroplot bernu dzives ar smagi izrunajamiem nelatviskiem vardiem nu tiesam izklausas pec kaut kadas mirtantes vispar tados gadijumos vecakus vajadzetu obligati sutit pie psihoterapetiem berns nau nekads privatipasums ka redz mums curas galva sakrien ta i vinu nosauksim rigtigs fui!

23.septembris Atbildēt
 
Autorizācija
Komentē Jaunākais: Šodien, 1:51

Jaunākās diskusijas